gaśnie przy włączonej klimie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lachu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 26, 2007 16:57
Lokalizacja: Łask

gaśnie przy włączonej klimie

Post autor: Lachu » czw lip 26, 2007 17:05

Witam, jestem posiadaczem golfa mk3 1.6 AEE. Od dłuższego czasu, po włączeniu klimy, obroty w aucie spadają i silnik zdycha. Byłem u elektryka, podpiął pod kompa, wyczyścił przepustnicę i ocenił, że tylko sonda lambda zgłasza błąd, wymieniłem w warsztacie, nie pomogło. Kolejny elektryk wyregulował przepustnicę ale po tej jego "regulacji" zaczął gasnąć nawet przy włączeniu świateł. Za jego namową wymieniłem cały ten moduł przepustnicy, niby jest dobrze, ale na klimie nadal gaśnie. Co może być przyczyną ? Lewego powietrza nie bierze.



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Re: gaśnie przy włączonej klimie

Post autor: Itor » czw lip 26, 2007 17:06

Lachu pisze:Witam, jestem posiadaczem golfa mk3 1.6 AEE. Od dłuższego czasu, po włączeniu klimy, obroty w aucie spadają i silnik zdycha. Byłem u elektryka, podpiął pod kompa, wyczyścił przepustnicę i ocenił, że tylko sonda lambda zgłasza błąd, wymieniłem w warsztacie, nie pomogło. Kolejny elektryk wyregulował przepustnicę ale po tej jego "regulacji" zaczął gasnąć nawet przy włączeniu świateł. Za jego namową wymieniłem cały ten moduł przepustnicy, niby jest dobrze, ale na klimie nadal gaśnie. Co może być przyczyną ? Lewego powietrza nie bierze.
u mnie szwankuje niby czujnik polozenia przepustnicy nie gasnie ale obroty spadaja ale ty juz chyba ten czujnik wymieniles?



pakob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: śr cze 01, 2005 14:10

Post autor: pakob » czw lip 26, 2007 19:15

nie wiem czy twoja klima byla dokladana czy fabrycznie zamontowana.Ja mam klime dokladana w ASO w Belgii i tez tak sie dzialo jak u ciebie.Okazalo sie ze nie byla podpieta pod sterownik silnika(komputer sterujacy) Prawidlowo po wlaczeniu klimy obroty lekko spadaja ze wzgledu na znaczne obciazenie silnika bu po chwili podniosly sie tak okolo 50 -70 0obr/min U mnie w GTI /2.0 ltr/AGG silnik chodzi na b.jalowym 800 obr/min po wlaczeniu klimy okolo 870 obr/min Radzse sprawdzic podlaczenie do kompa sterujacego praca silnika(trzeba toto wyjac z podszybia po str. pasazera) ale to robota dla kogos obczajonego z elektronika



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 26, 2007 19:24

Trzeba zerknąć na schemat bo nie wszystkie sterowniki silnika sa tak połaczone. Akurat nie mam teraz po reka schematów więc sam nie sprawdzę. Wiele sterowników utrzymuje obroty samodzielnie.
A w GTI (2E) żonki tak samo się działo - przyczyną byl zanadto wyprzedzony zapłon. Silnik wtedy często gasł po włączeniu klimy albo przy ruszaniu bez dodawania gazu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » pn lip 30, 2007 16:59

kolega wyzej ma racje... musisz zobaczyc ten sterownik silnka po zalaczeniu klimy obroty powinny wzrosnac... musisz sprawdzic 33 pin w sterowniku...

33 pin po wlaczeniu przycisku AC musi sie na tym pinie pojawic +12...


Macbu

Lachu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 26, 2007 16:57
Lokalizacja: Łask

Post autor: Lachu » wt lip 31, 2007 19:13

niestety problem tutaj jest troszkę innej natury, mianowicie wygląda to tak, jakby komputer nie otwierał przepustnicy na czas, na klimie gaśnie zawsze ale zdarza się, że na jałowym też padnie :/ zastanawiam się czy wina nie leży po stronie jakiegoś kabla łączącego komputer z przepustnicą, niestety nie znam się na tym i ciężko mi powiedzieć



Łoocash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Łoocash » pn lis 12, 2007 18:28

hm... ja mam podobny problem tylko że jak jadę na gazie, kiedy włączę klime obroty spadają na biegu jałowym o 200 no i niekiedy sie zdarzy ze zgaśnie. podobnie mam w trasie kiedy wysprzęgle silnik na klimie to gaśnie. ale na benzynie jest ok. sam nie wiem co o tym myśleć.



Mariusz43483
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 21, 2010 20:05
Lokalizacja: Oleksianka

Post autor: Mariusz43483 » śr lip 21, 2010 20:29

Paweł Marek, Siemka czy ktoś wie pod który pin sterownika silnika podłączyć klimatyzacje w silniku 2E byłbym bardzo wdzięczny!



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » śr lip 21, 2010 21:42

nie nie nie , moge sie zalozyc ze osuszacz jest zapchany i kompresor dostaje taki opur ze motor gasnie az. Pomiar cisnien na wysokim i niskim obwodzie zalatwi sprawe.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Mariusz43483
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 21, 2010 20:05
Lokalizacja: Oleksianka

Post autor: Mariusz43483 » czw lip 22, 2010 20:46

Mariusz43483, ale po włączeniu klimy powinien troche zwiękrzyć obroty a tu nic więc to nie morze być osuszacz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości