Jak wyjac smiecia z przekladni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jak wyjac smiecia z przekladni

Post autor: toomek77 » czw lip 26, 2007 16:38

Podczas odkręcania śrubki ułamał mi się śrubokręt i jego metalowa część nieszczęsliwie wpadła do przekładni przez ten malutki okrągły otwór (przez który się ustawia zapłon), który nie był akurat zaślepiony. Teraz gdy włączam silnik, to słychać jak coś rzęzi w okolicy skrzyni biegów. Czy jest możliwośc aby to usunąc bez odkręcania skrzyni ? Czym to grozi jeśli tego się nie usunie? Mój silnik to 1.8 ABS.
Ostatnio zmieniony czw lip 26, 2007 22:44 przez toomek77, łącznie zmieniany 1 raz.



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » czw lip 26, 2007 17:06

toomek77 pisze:Podczas odkręcania śrubki ułamał mi się śrubokręt i jego metalowa część nieszczęsliwie wpadła do przekładni przez ten malutki okrągły otwór (przez który się ustawia zapłon), który nie był akurat zaślepiony. Teraz gdy włączam silnik, to słychać jak coś rzęzi w okolicy skrzyni biegów. Czy jest możliwośc aby to usunąc bez odkręcania skrzyni ? Czym to grozi jeśli tego się nie usunie? Mój silnik to 1.8 ABS.
nie dobrze :bajer: :grrr: jak tak dalej będziesz jeździł to długo nie zajedziesz będzie po skrzyni masz wybór albo to wyjmiesz i zobaczysz co się stało bo napewno już ta mała cząstka mogła dać znać o sobie,albo czekasz aż całkiem się zwali i rozkraczysz się gdzieś na drodze w najmniej spodziewanym momencie.Jak wiedziałeś że ci wpadło to od razu bym to wyjął a nie jeździł-to był twój błąd teraz może cię to trochę kosztować. :-k


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » czw lip 26, 2007 17:08

jezeli tylko deczko, czubeczek srubokreta sie ulamal to moze mechanizm przemiele ?



toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » czw lip 26, 2007 17:23

Ja tylko odpaliłem samochód, nigdzie nim nie jechałem. Stwierdziłem, że coś tam trze...
Nie wiem na ile duża jest ta komora, może uda się jakimś magnesem to wyciągnąć ? Może ktoś ma jakiś pomysł ?



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » czw lip 26, 2007 19:07

toomek77 pisze:Ja tylko odpaliłem samochód, nigdzie nim nie jechałem. Stwierdziłem, że coś tam trze...
Nie wiem na ile duża jest ta komora, może uda się jakimś magnesem to wyciągnąć ? Może ktoś ma jakiś pomysł ?
Tomek to w końcu gdzie to ci wpadło bo już nie wiem :-k


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 26, 2007 19:28

chyba masz na myśli otwór w obudowie sprzęgła?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » pt lip 27, 2007 13:44

Tak. chodzi o otwór w obudowie sprzęgła. Dzisiaj udało mi się wyciągnąć z niego nieszczęsny metal za pomocą magnesu, do którego przyspawałem kawałek pręta (tak, udało mi się przyspawać i nie rozmagnesować :)). Obyło się więc bez rozbierania skrzyni. Jak ktos ma nie zaślepiony ten otwór, to uprzedam: trzeba go zaślepić :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 463 gości