Urwany odpowietrznik hamulcowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arkadiusz88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 13:20
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Urwany odpowietrznik hamulcowy

Post autor: arkadiusz88 » czw lip 26, 2007 09:06

witam, urwałem odpowietrznik hamulcowy i mam pytanie czy da rade w jakiś sposób jakoś go wyjąć, przewiercić ?, proszę o pomoc i rady , mam golfa gti mk2
Ostatnio zmieniony czw lip 26, 2007 11:42 przez arkadiusz88, łącznie zmieniany 1 raz.


.::Golf Mk2 1.8 8v GTi::. Crash Test Volkswagen Golf mk2 GTI (21.06.07) -->>http://www.golfgti.yoyo.pl :D

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » czw lip 26, 2007 09:15

trzeba go przewiercić najpierw malutkim wiertełkiem a potem ciut wiekszym, podem zastosować jakieś szczypce do wyciagniecia. UWAGA! nie nawierć gwintu



skowron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 20, 2007 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skowron » czw lip 26, 2007 09:41

Ja użyłem wykrętaka-taki gwintownik z lewym gwintem, jednakowoż zacisk musiałem zdemontować i potraktować odrdzewiaczem. herflik95, podał zdecydowanie szybszy sposób od mojego.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lip 26, 2007 12:56

Witam
Heh udało ci sie zrobic to samo co mnie. Tez mi sie ukruszył (a w zasadzie kumpel odkrecał). Ale mniejsza o to wiec nic tam nei wierc nie ma sensu. Wlecą opilki do płynu hamulcowego i bedzie kłopiot. W sklepach mot. cylenderek kosztuje 15 zł . A załozenie piwko :pub: . Wiec nie ma sie co zastanawiac .
Pozdro


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lip 26, 2007 13:09

Maćkooo pisze:W sklepach mot. cylenderek kosztuje 15 zł . A załozenie piwko :pub: . Wiec nie ma sie co zastanawiac .
Pozdro
Tam nie ma cylinderka tylko zacisk (GTI) .


Miałem to samo, skubany był tak zapieczony że nawet rozwiercanie nic nie dało (twardy oryginalny, teraz można kupić mosiężne ale trzeba z nimi uważać bo łatwiej się ukrecają).
Proponuję wykręcić zacisk i udać się z nim do gości od hamulców, za niewielką opłatą ci to zrobią bo mają wprawę. Ja musiałem kupić nowy zacisk.
Na przyszłość: przed wykręcaniem puknij młotkiem w odpowietrznik oraz zakładaj gumki ( ;) ) na odpowietrzniki bo na prawdę warto.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 26, 2007 14:37

Gumki nie chronią gwintu. Tak na szybkiego jesli auto potrzebne spokojnie można odpowietrzyć odkręcając przewód hamulcowy, potem nalać strzykawką płynu do pełna do zacisku, zakręcić lekko przewód, podpompować hamulcem żeby przewód się odpowietrzył i dokręcić. Ja zastosowałem taką doraźną metodę z tak dobrym skutkiem że zapomniałem potem o naprawie zacisku na kilka lat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lip 26, 2007 14:49

Paweł Marek pisze: Tak na szybkiego jesli auto potrzebne spokojnie można odpowietrzyć odkręcając przewód hamulcowy, potem nalać strzykawką płynu do pełna do zacisku, zakręcić lekko przewód, podpompować hamulcem żeby przewód się odpowietrzył i dokręcić. Ja zastosowałem taką doraźną metodę z tak dobrym skutkiem że zapomniałem potem o naprawie zacisku na kilka lat.
Też tak zrobiłem jak urwałem odpowietrznik a potrzebowałem pojechać po drugi zacisk ;)
Paweł Marek pisze:Gumki nie chronią gwintu. .
Gwintu nie ale woda nie wlewa się do środka i z doświadczenia wiem (i będę się przy tym upierał) że gumki zdecydowanie poprawiają "odkręcalność" odpowietrzników.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 26, 2007 15:00

zodiak pisze:woda nie wlewa się do środka
a masz całkowitą słuszność


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Stachu_76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 12, 2007 11:51
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Stachu_76 » czw lip 26, 2007 21:35

z tyłu żeby odpowietrzyć zacisk nie potrzebny ci odpowietrznik przerabiałem to ściągasz zacisk cofasz tłok dębowy klocek do środka zacisk przewodem do góry normalnie jest z boku i i odpowietrzasz przewodem



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » czw lip 26, 2007 21:49

W moim przypadku jak kiedyś z kumplem urwaliśmy odpowietrznik w oplu posłużył MIG-MAG.

Dospawaliśmy do części która pozostała w kopycie nakrętkę M8, jeden ruch kluczem i po kłopocie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 452 gości