Dym zza kierownicy !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
morPhikkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 13, 2007 18:22
Lokalizacja: Łomża

Dym zza kierownicy !

Post autor: morPhikkk » śr lip 25, 2007 19:51

Hej, mam problem. Od jakiegoś czasu sporadycznie w trakcie jazdy pojawia sie mały dymek wydobywający sie zza kierownicy - dokladnie ze szpary pomiedzy przyciskiem od swiatel awaryjnych i "wajchy" od wycieraczek. Moja starsza wersja była u mechanika, ale ten po rozebraniu plastików oświadczył że to kurz dymi :goof: Chyba koleś ma coś na bani :kac: Nie chce mi sie w to wierzyć.

Miał może ktoś taki problem ? Może wiecie co to sie dymi bo jak powiadają "nie ma dymu bez ognia" a nie chciałbym kiedyś używać wobec kochanego samochodziku gaśnicy :panna:



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr lip 25, 2007 19:56

manetki Ci się fajczą ....... wyjmij je i zobacz jak wyglądają styki , jak są mocno popalone to manetka do wymiany , jak nie to wystarczy przeczyścić
Ostatnio zmieniony śr lip 25, 2007 19:58 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » śr lip 25, 2007 20:25

damcio151 pisze:manetki Ci się fajczą ....... wyjmij je i zobacz jak wyglądają styki , jak są mocno popalone to manetka do wymiany , jak nie to wystarczy przeczyścić
Jeśli kilka razy już dym poleciał to raczej plastik pod stykammi się topił. MIałem taki przypadek. NIe zaszkjodzi zdjąć manetki i sprawdzić ale raczej czeka cię wymiana manetek. U mnie stopił się plastik pod manetkas wycieraczek. A u ciebie nie ma problemów z niewłączającymi sie wycieraczkami czy kierunkowskazami? Wymiana kosztowała mnie 30zł za manetki z Allegro i 10zł za komplet imbusów. Reszta jak zdjąć kierownice jest na forum w dziale porady chyba pod linkiem "wymiana taśmy poduszki w Golfie 3" jak zdjąć manetki sam się domyślisz jak już zdejmiesz kierownicę. Powodzenia. Jak sam powiedziałeś nie ma dymu bez ognia więc lepiej dmuchać na zimne.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
morPhikkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 13, 2007 18:22
Lokalizacja: Łomża

Post autor: morPhikkk » śr lip 25, 2007 20:28

daniel2505 pisze:A u ciebie nie ma problemów z niewłączającymi sie wycieraczkami czy kierunkowskazami?
nic a nic, wszystko ladnie chodzi, chociaz faktycznie dzisiaj wlaczylem wycieraczki i dopiero sie dym pokazal :blush:



JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » czw lip 26, 2007 10:54

Wtrące swoje 3 grosze ;-)

otóż miałem identyczny problem, dymek pojawiał się właśnie w tym samym miejscu. styki zostały przeczyszczone. ale problem pojawiał się jak zmora.
w przeciągu 3-4 miesięcy ten dymek pojawił się z 10 razy i miałem już małą schizę na tym punkcie i za każdym razem wąchałem czy coś znów się nie dymi...:-/

pojechałem wkońcu do wydawałoby się podrzędnego elektryka i ten w przeciągu 5min pokazał mi gdzie auto było puknięte i że prawdopodobnie auto nie ma masy tzn. gdzieś kabel jest przecięty etc.

koleś zbadał mi całą instalację przy okazji spalił sobie potencjonometr . wszystkie elementy gdzie auto szukało prawdopodobnie sobie masy pomalował jakimś rudym mazidłem.
zapłaciłem za wszystko 30zł i byłem pozytywnie zdziwiony :helm:


od tej pory jest spokój czyli mój elektryk znał się na rzeczy a miejsce gdzie auto było walnięte było idealnie zamaskowane.

pozdrawiam i życzę powodzenia



Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Acid » czw lip 26, 2007 13:47

W Passatach podobny objaw dymienia przy kierownicy daje kostka od stacyjki i można się zdziwić bo przez taką pierdółkę można nie odpalić samochodu...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości