Przy zamykaniu otwieraniu szyby cos trzeszczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cihy3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 19, 2007 22:56
Lokalizacja: pyskowice

Przy zamykaniu otwieraniu szyby cos trzeszczy

Post autor: cihy3 » czw lip 19, 2007 23:51

siemanko mam problem z prawą szybą,przy otwieraniu-zamykaniu coś mi strasznie trzeszczy w drzwiach, jak ktoś ma jakiś pomysł to czekam.
Ostatnio zmieniony sob lip 21, 2007 23:48 przez cihy3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pt lip 20, 2007 13:01

Trzeszcy ta plytka z plastikami co sie suwa po prowadnicy , ta wzdluz linki.
Mozna sie zaopatrzyc w nowy mechanizm

Obrazek

zamiennik , Hans Pries 107 389 CN5 bez silniczka
Ostatnio zmieniony pt lip 20, 2007 13:25 przez MarcoVW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz sie 19, 2007 00:32

Ktos juz kupil taki zamiennik?, u mnie strzela bo sprezynki sie wyrobily a te zamienniki sa w niezlej cenie. Bede chcial wygluszyc drzwi i chce zrobic opuszczanie drzwi na tip-top ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 19, 2007 10:12

cihy3 pisze: trzeszczy
może trzeszczeć linka w ślimaku bo jest luźna potargana i pogięta, prowadnica, czasem przyczyna jest banalna i tylko coś ociera, albo plastyk mocujący linki do blachy w miejscu gdzie się krzyżują się przemieszcza w otworze trzeszcząc. W każdym razie warto zajrzeć zawczasu na mechanizm, czasem łatwo to naprawić, czasem trudniej, ale prawie zawsze się da. A te zamienniki sa nietrwałe - co już wynika nie z moich doświadczeń ale kolegów z forum którzy kilka razy pisali o tym. Moim zadaniem lepiej zmienić samą linkę zostawiając wszystkie fabryczne trwałe plastyki. Są zakłady co to dorabiają, również wysyłkowo, można też samemu jak się ma troszkę smykałki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 17, 2007 12:40
Lokalizacja: Toruń / Wawa

Post autor: matter » czw sie 23, 2007 22:44

Hej,
Moim zadaniem lepiej zmienić samą linkę zostawiając wszystkie fabryczne trwałe plastyki.
Właśnie dzisiaj pękła mi linka z lewej strony, możesz podać jakiś namiar gdzie można nabyć taką linkę?

pozdrawiam
matter



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 23, 2007 22:54

Dorobią ci wysyłkowo w Krakowie na Zakopiańskiej, telefon znajdziesz goglami.
albo tu http://www.linmot.pl/
ja sobie sam już 3 zrobiłem, kupuje się w Castoramie 6 m linki plecionej, dorabia końcówki i zaczepy, nic trudnego dla majsterkowicza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 17, 2007 12:40
Lokalizacja: Toruń / Wawa

Post autor: matter » czw sie 23, 2007 23:04

Hej,
ja sobie sam już 3 zrobiłem
no to super, to juz moja druga 3-ka, tym razem na full wypasie.. wiekszosc "pierdułek" naprawiam sam a wiec nie bedzie problemu jezeli jest to wykonalne własnorecznie, pytam bo jeszcze tego nie rozbierałem, a czasu na zabawe przez pół dnia - żeby stwierdzić że jednak naprawić samemu sie nie da - już jakoś nie mam

dzieki i pozdrawiam,

ps. jak miałbyś może jakieś porady, jako doświadczony "user" to był bym wdzięczny :)

[ Dodano: 23 Sie 2007 23:08 ]
Hej,
przy otwieraniu-zamykaniu coś mi strasznie trzeszczy w drzwiach
miałem to samo, w efekcie pękła mi linka..

pozdrawiam
matter



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 23, 2007 23:20

matter pisze:ps. jak miałbyś może jakieś porady, jako doświadczony "user" to był bym wdzięczny
napiszę ci trochę o tym, jest parę rzeczy na które musisz zwrócić uwagę. Musisz mieć torks kluczyk do odkręcenia silnika z modulem od mechanizmu. Musisz mieć tą linkę, żaden problem. Musisz zrobić 4 metalowe ograniczniki, długości ok 6 i średenicy ok 5 mm, ja użyłem gwoździa. Wzdłuż przewiercasz każdy wietelkiem 2,5 mm. Dwa z nich zaciskasz na końcu linki i dopasowujesz pilnikiem do gniazdek w ślimaku. Wcześniej oczywiście wkladasz linkę do pancerzyków i prowadnic. Zaciskanie dwóch pozostałych ograniczników do uchwytów szyb zostawiasz na potem, tylko je wcześniuej załóż na linkę w prowadnicach.
Bardzo ważne: nowa ma być bardzo naciągnieta, bo po paru użyciach się naciągnie i poluzuje a wtedy kaplica i kaszanka w bębnie. Czyli po złożenbiu sprężyny przy silniku muszą być maks. ściśnięte, a regulacja przy jednej z prowadnic ustawiona na najkrótszą. Potem jak już wszystko naciągnięte linkę ustawiasz tak żeby mniej więcej tyle samo było jej nawiniete na ślimak z obu końców. potem na lince w połowie długości jednej z prowadnic w środku zaciskasz ogranicznik. Drugi w drugiej prowadnicy najlepiej zacisnąć już po probnym zamontowaniu, żeby był na odpowiedniej wysokości w stosunku do pierwszego. Zresztą w jednym z uchwytów szyby jest taka wkładka plastykowa, tam się reguluje wysokość, jak byś się machnął za dużo i zakres regulacji nie wystarczy to szybę można podnieść nieco w jednym z uchwytów. Ustawienie szybyjest ważne, zarówno w zakresie przód tył jak i gora ół żeby szła równolegle do gornej ramiki drzwi i lekko. Dasz rady powodzenia.
Właściwie rzecz prosta wszystko zobaczysz, szczegolnie zwrócu wagę na silne naciągnięcie linki.
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2007 23:21 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
matter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 17, 2007 12:40
Lokalizacja: Toruń / Wawa

Post autor: matter » czw sie 23, 2007 23:48

Wielkie dzięki,

poczytałem forum i wsumei temat się powtarza, ale brak detali, postaram się pstryknąć kilka zdjęć jutro i jak (odpukać) wszystko pojdzie dobrze wrzuce na posta..

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 23, 2007 23:51

matter pisze:postaram się pstryknąć kilka zdjęć jutro
bardzo dobrze, ostatnią linkę robiłem dawno, nie porobilem fotek. A potem nie było okazji bo moje naprawiane linki działają extra.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

przemo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 20:22
Lokalizacja: kalisz

Re: Przy zamykaniu otwieraniu szyby cos trzeszczy

Post autor: przemo12 » ndz paź 14, 2007 21:06

cihy3 pisze:siemanko mam problem z prawą szybą,przy otwieraniu-zamykaniu coś mi strasznie trzeszczy w drzwiach, jak ktoś ma jakiś pomysł to czekam.
Witam! własnie tez cos podobnego usłyszałem w swoim MK4
prawa przednia szyba, charakterystyczne trzeszczenie w drzwiach przy opuszczaniu szyby. Ale co dziwne, trzeszczenie słychać z rana i gdy jest wilgotno, po podniesieniu i ponownym opuszczeniu nie słychac trzeszczenia tak jakby mechanizm się nauczył

Jakieś pomysły
sprawdzone rozwiazania
pomóżcie



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz paź 14, 2007 21:10

Podłączę sie do tematu:

U mnie nie działa prawa przednia i lewa tylna szyba. Jedynie jak wciskam przycisk, to słychać charakterystyczny "pyk" i tyle. Co to może być?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości