Brzęczyk oleju - ciśnienia czy temperatury?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dino84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 19, 2007 21:12
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Brzęczyk oleju - ciśnienia czy temperatury?

Post autor: dino84 » czw lip 19, 2007 21:21

Witam
Mam problem. Jakis czas temu zaczela migac kontrolka oleju i piszczec. Wymienilem czujnik cisnienia oleju (1 z 2 - bialy). Bylo troche spokoju ale teraz znowu jest to samo. Olej jest w normie. W czasie jazdy kiedy zaczyna piszczec wylaczam na chwilke zaplon i juz jest ok. Silnik pracuje ladnie. Nic nie stuka i nie klekocze. Mechanik stwierdzil ze to elektryka. Ma racje? A moze to ten drugi czujnik?
Z gory dzieki za pomoc
Ostatnio zmieniony ndz lip 22, 2007 12:49 przez dino84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw lip 19, 2007 22:17

dino84 pisze:Ma racje?

u mnie sie drze ta kontrolka ja sa mocno wilgotne dni, traci mase, wiec nasaczona benzyna szmatka przewywam gniazdo czujnika i juz wszystko w porzadku. Sporadycznie sie to zdarza ale czasami tak. Ten czujnik to z filtra oleju

[ Dodano: 19 Lip 2007 22:18 ]
poszukaj w szukajce bo bylo juz wiele o tym brzeczeniu



Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Post autor: AndrzejYankes » pt lip 20, 2007 12:24

Brzęczy z powodu czujnika wysokiego ciśnienia oleju. Właśnie wczoraj w swoim MK2 naprawiałem kabel od tego czujnika - był pourywany w izolacji. Polutowałem i zaizolowałem, a po naprawie znowu cieszę się ciszą panującą w kabinie :) A szukałem już różnych przyczyn - uszkodzony czujnik, niesprawna pompa, itp.



sp1808
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 16:54
Lokalizacja: kalisz

Post autor: sp1808 » ndz lip 22, 2007 12:44

cześc umnie był walnięty filtr oleju wymieniłem i jak ręką odjął :bajer:



Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Brzęczyk oleju - ciśnienia czy temperatury?

Post autor: gtx » ndz lip 22, 2007 13:16

dino84 pisze:Witam
Mam problem. Jakis czas temu zaczela migac kontrolka oleju i piszczec. Wymienilem czujnik cisnienia oleju (1 z 2 - bialy). Bylo troche spokoju ale teraz znowu jest to samo. Olej jest w normie. W czasie jazdy kiedy zaczyna piszczec wylaczam na chwilke zaplon i juz jest ok. Silnik pracuje ladnie. Nic nie stuka i nie klekocze. Mechanik stwierdzil ze to elektryka. Ma racje? A moze to ten drugi czujnik?
Z gory dzieki za pomoc
Mam ten sam problem tylko ja u siebie wymienilem panewki,pompe oleju nowe czujniki i nadal jest to samo.Przyczyna napewno lezy w instalacji elektrycznej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 386 gości