Wydech (tłumik końcowy) z gti 16V w 1.3? Bedzie to banglało?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Wydech (tłumik końcowy) z gti 16V w 1.3? Bedzie to banglało?

Post autor: Kowal_ » czw lip 19, 2007 10:04

Hej.


Jestem zmuszony wymienić u siebie końcówkę wydechu bo moja poprzednia przerdzewiała i ją urwałem. Tłumik końcowy też bym musiał bo przerdzewiał trochę uchwyt ten z tyłu i jest przedmuch, a pospawać się nie da bo się pali..

więc wpadłem na pomysł 2w1...

Czyli nowy tłumik + końcówka razem. Podoba mi się dwururka, a szczególnie ta z gti 16V czyli pod skosem...

Zasadnicze 2 pytania do Was:

1. Czy zamontowanie takiego tłumika spowodowało by jakieś efekty uboczne? Na allegro jest tłumik ERNST i na nim jest nalepka z przeznaczeniem i wymienione motory to wszystkie 1.8 8V/16V... (wydaje mi się, że te oznaczenia jednak po coś są..) Czy firma ERNST jest dobrą firmą jeśli chodzi o tłumiki?

2. Czy wydech z gti jest glośny? Stadardowy oczywiście. Może jakieś spostrzeżenia bo generalnie zależałoby mi na ciszy... chcę wstawić jeszcze tłumik środkowy żeby wyciszyć i jeśli to ma jakieś znaczenie to wywalić katalizator by troszkę odmulić..


Proszę o poradę czy ma sens wstawienie takiego tłumika. Nie chciałbym się spotkać z jakimiś nieprzyjemnymi konsekwencjami zamontowania takiego typu dławienie, strzelanie lub inny objaw bo jak na razie rozchodzi się tylko i wylącznie o kwestię estetyczną...
Ostatnio zmieniony wt sie 21, 2007 10:25 przez Kowal_, łącznie zmieniany 5 razy.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lip 19, 2007 10:16

Ernst jest dobrą firmą (miałem taki końcowy w 16v).
16V ma grubszy wlot niż słabsze silniki i bezpośrednio nie wymienisz - trzeba się wspomagać spawaniem.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » czw lip 19, 2007 11:13

Ja mam motor 1.8 RP przelot i ostatni wydech od 1.8 16V i powiem ci ze fajnie słychać wydech na niskich obrotach jest spokojnie nie za głośno, a powyżej 4 tys obrotów słychać już głośniej ale nie do przesady jedzie sie bardzo przyjemnie :hmm:

Jak wstawisz jeszcze tłumiki pośrodku to myślę że będzie tylko lekko "furczał "

Co do firmy Ernst nie słyszałem o takiej , osobiście na warsztacie montuje ludziom tłumiki formy FERROZO, WALLKER i Polmostrów


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lip 19, 2007 11:20

Ernst to niemiecka firma, bardzo dobra jakość. Tłumik Ernsta jest pewnie "longlife" czyli (prawie) jak fabryka.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw lip 19, 2007 11:24

zodiak pisze:16V ma grubszy wlot niż słabsze silniki i bezpośrednio nie wymienisz - trzeba się wspomagać spawaniem.
Ile grubszy jest ten wlot? Bo jeśli nie dużo to chyba problemu nie będzie lekko ścisnąć i pospawać...
pczerniej pisze:Ja mam motor 1.8 RP przelot i ostatni wydech od 1.8 16V i powiem ci ze fajnie słychać wydech na niskich obrotach jest spokojnie nie za głośno, a powyżej 4 tys obrotów słychać już głośniej ale nie do przesady jedzie sie bardzo przyjemnie

Jak wstawisz jeszcze tłumiki pośrodku to myślę że będzie tylko lekko "furczał "
Ja przelotu nie będę miał.
Jest na samym przodzie jakaś puszka mała, katalizator wywalę (wstawiony przez poprzedniego właściciela, oryginalnie nie było..), wstawię środkowy (najbardziej wycisza z tego co wyczytałem) no i ten z GTI.
Pozatym nie będzie chyba tak chodził jak np. w 1.8 bo nie będzie takiego wydmuchu z 1.3... chcę go tylko dlatego, że ta dwururka wygląda obłędnie...

Masz ten wydech u siebie na fotkach? Zaraz sprawdzę :food:




Jeszcze kwestia techniczna zawarta w pierwszym poście - nie będzie żadnych zaduszeń, pierdzenia, strzałów, etc? To dla mnie najważniejsze, nie wiem czy taki wydech w 1.3 nie będzie jakimś problemem..
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2007 11:26 przez Kowal_, łącznie zmieniany 1 raz.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw lip 19, 2007 11:47

Jak założysz dobrej firmy to nic nie powinno zakłócać.

Nie polecam Feroz bo ostatni wydech z dwururką w ich wykonaniu to porażka. praktycznie zero wygłuszenia...efekt przy 3tys robi się basowisko.

Wydech GTI ma średnicę rur 54mm, tak bynajmniej jest u mnie ale ja zakładałem kompletny układ na bazie GTI. Wcześniej miałem 49mm.

Efekt w 1.8 RP po założeniu całego wydechu jest taki, że osłabł troszkę dół ale przy wysokich obrotach jest lepiej.

Przydałoby się teraz coś pokombinować z kolektorem.


Obrazek

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » czw lip 19, 2007 11:52

U mnie jest dokładnie tak jak TheGwiazdor opisał , a tłumik mam na aucie na paru fotkach jest


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw lip 19, 2007 12:04

TheGwiazdor pisze:Jak założysz dobrej firmy to nic nie powinno zakłócać.

Nie polecam Feroz bo ostatni wydech z dwururką w ich wykonaniu to porażka. praktycznie zero wygłuszenia...efekt przy 3tys robi się basowisko.

Wydech GTI ma średnicę rur 54mm, tak bynajmniej jest u mnie ale ja zakładałem kompletny układ na bazie GTI. Wcześniej miałem 49mm.

Efekt w 1.8 RP po założeniu całego wydechu jest taki, że osłabł troszkę dół ale przy wysokich obrotach jest lepiej.

Przydałoby się teraz coś pokombinować z kolektorem.
No ten wydech co mam na oku jest firmy ERNST.
Myślę, że brzmienie będzie miał raczej standardowe... Jeśli byłby troszkę za głośny zająłbym się najwyżej wygłuszeniem bagażnika... a jeśli to by nie pomogło to najwyżej się sprzeda i założy zwykły..

U mnie chyba nic się nie powinno zmienić... w końcu to 1.3, a i tak trzeba trochę ciągnąć żeby jechał ;) .... wywale kata to straty się wyrównają.. :P
pczerniej pisze:U mnie jest dokładnie tak jak TheGwiazdor opisał , a tłumik mam na aucie na paru fotkach jest
Jesli chodzi o stronę 11 to coś mało "skośne" te rurki są :P Albo mi się tylko tak wydaje.

Btw - w każdym wydechu GTI te końcówki da się wypolerować?

[ Dodano: Czw 19 Lip, 2007 ]
zodiak, zodiak pisałeś, że miałeś taki wydech - był głośny?


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Post autor: pczerniej » czw lip 19, 2007 12:47

Tak w każdym dobra pasta trochę czasu i efekt będzie :)


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lip 19, 2007 13:35

16v ma rurę ø60 a 1,3 bodajże ø45 (ale tego nie jestem pewnien bo moze ma 50).
czyli 15 a w najlepszym przypadku 10mm różnicy, czy to dużo to polecam własnej ocenie. Według mnie dużo i bez "redukcji" się nie obejdzie.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw lip 19, 2007 13:41

zodiak, http://www.allegro.pl/item215595692_red ... na_50.html ewentualnie się zastosuje coś takiego i myślę, że będzie ok. To na łączeniu srodkowego z końcowym.

Czekam jeszcze ewentualnie na jakieś opinie/przeciwskazania. Może ma ktoś jakiś filmik jak taki standardowy wydech chodzi etc.

Chyba już jestem raczej zdecydowany ;)


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lip 19, 2007 14:03

Powinno dać radę. A tłumik Erst jest bardzo trwałym tłumikiem. Jak kupiłem swojego Ernsta (używkę) to była na nim nalepka z numerem (VW) 191 253 609L i numerem (Ernsta) 122 26 9
To L na końcu numeru VW to oznaczenie że to longlife czyli baaaardzo trwały tłumik.
Powodzenia.
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2007 14:08 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » wt sie 21, 2007 10:17

No i tłumik już zamontowany. Trwało to bardzo długo czasu bo po pierwsze długo czekałem na środkowy,a późnie nie miałem czasu.

Katalizator, a raczej puszka po nim wywalone (wiem co mi w rezonans wpadało przy wyższych obrotach...), środkowy Walker i końcowy GTI 16V Ernst.

Wrażenia? W aucie zrobiło się dużo ciszej (różnica spora). Koncowy jest bardzo cichy na wolnych obrotach, na wysokich nadaje taki rasowy dźwięk - ładnie brzmi.

Zmiany charakterystyki silnika nie zauważyłem, w końcu to słaby silnik i tam sie wiele zmienić chyba nie może.

Dzięki wszystkim za rady. Po punkciku również dałem za pomoc.

Tak to wygląda:

Obrazek
Obrazek


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
PREVENT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 17:25
Lokalizacja: Szczecin
Auto: GOLF 7 VARIANT HIGHLINE
Silnik: CXXB

Post autor: PREVENT » wt sie 21, 2007 12:56

A środkowy tłumik wkładałeś od 1.3???, i co z łączeniem środkowego z ostatnim jak to wykombinowałeś??? :-k



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 241 gości