szyberdach sie nie domyka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

szyberdach sie nie domyka

Post autor: -pawlo111 » wt lip 17, 2007 16:29

cos sie stalo z szyberdachem i padl. Domknął sie prawie całkiem, zabrakło jakies 3mm do gory. Da sie go jakos na sile domknąc????????????????


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt lip 17, 2007 16:43

-pawlo111 pisze:. Da sie go jakos na sile domknąc????????????????
po zdjeciu plastikowej osłony przy wyłączniku sterowania szybrem widnieje klucz i tym kluczem mozesz domknac



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » wt lip 17, 2007 17:12

-pawlo111,
odwieczny problem pękających prowadnic szyberdachu byo wieleeee razy na forum.Z awaryjnym otwarciem lub domknieciem to tak jak kolega wyżej pisał.Pod zaslepką masz przypiety do silniczka masz klucz imbusowy i taką czarna zapinke odchylasz ja i tam masz otwor na ten wlasnie klucz



Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » wt lip 17, 2007 17:22

zapewne jeszcze bedziesz musial od gory docisnac plastikowa oslonke, ktora bedzie blokowala calkowite zamkniecie szyberdachu


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

jurgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 18, 2007 14:32
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

Post autor: jurgo » śr lip 18, 2007 14:50

Żadnum kluczem nie dociągniesz szybra ,gdy silnik już nie może , to tylko przy pomocy śrubokręta podopychasz to czego nie zdołała linka zdziałać - robisz to od środka odsuwając rynienke z obu stron na raz, tylko delikatnie byś jej nie szukał gdzieś w głębi (potem ją dosuń na swoje miejsce bo będzie luzna ). pozdrawiam ...



tyberianki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lip 18, 2007 22:41
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: tyberianki » śr lip 18, 2007 23:23

mam golfa 3 i mam ten sam problem z szyberdachem,założyłem silniczek bo po zakupie autka jego tam nie było, po czym otworzyłem szyberdach ale zamknąć go to już nie udało mi się, silniczek kręci do pewnego momentu w jedną i drugą stronę, ale nic poza tym, ręcznie imbusem ta sama reakcja, czyli żadna, co mogło się stać że szyberdach nie reaguje? on tylko delikatnie drgnie i kropka, nic dalej. Jak go teraz domknąć albo co zrobić żeby znów zaczął działać, nie chcę iść do mechanika bo zedrze ze mnie jak za zboże... :kupa:


wsiadam i jadę....i tak co dzień od siedmiu lat

Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » czw lip 19, 2007 09:51

tyberianki pisze:założyłem silniczek bo po zakupie autka jego tam nie było, po czym otworzyłem szyberdach ale zamknąć go to już nie udało mi się, silniczek kręci do pewnego momentu w jedną i drugą stronę, ale nic poza tym, ręcznie imbusem ta sama reakcja, czyli żadna, co mogło się stać że szyberdach nie reaguje? on tylko delikatnie drgnie i kropka, nic dalej. Jak go teraz domknąć albo co zrobić żeby znów zaczął działać, nie chcę iść do mechanika bo zedrze ze mnie jak za zboże... :kupa:
no ja wlasnie swój podlaczylem i taki sam objaw jak u ciebie. U mnie otwiera sie tylko gora-dół a jak otworzylem zeby sie cały schował w dach to z powrotem zatrzymał sie tak w polowie. I zrobilem tak: To obicie pod szybrem sie ta sciagnać (przepchnac w tył za siebie- tylko trzeba dobrze szarpnac) i trzymalem guzik zamykania a druga reka pchalem zeby sie zamykal. I poszlo. Tak ze szyber mi juz chodzi ale tylko góra-dół. Musisz mu pomoc reka. Kluczykiem czy śrubawkretem nie dasz rady. Reka i guzik. Moge sie zalozyc ze dasz rade bo on sie tylko przycioł w jednym miejscu.


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 444 gości