pytanie o numery blach i silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cezary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:53
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

pytanie o numery blach i silnika

Post autor: cezary » czw kwie 07, 2005 16:57

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie numerów.Czytałem już o tym na forum ale chcę się upewnić.Mam Golfa II 1.3 wielopunkt 1991r. wersja Function w moich numerach blach jest literka N a ona oznacza rok 92 w książce serwisowej jest końcówka listopada 91 czy to prawda że rok modelowy w Volkswagenie zaczyna się w sierpniu?I jeszcze o numer silnika mój jest na stopce nad alternatorem, (nad skrzynią pod trójnikiem nic nie ma) i zaczyna się od MH i 6cyfr, a tu czytam że powinien być NZ czy wymiana silnika musi być w Niemczech gdzieś odnotowana np. w książce serwisowej?Książkę serwisową mam,ale po ichniemu nie umiem.



Awatar użytkownika
Marek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt lis 16, 2004 19:00
Lokalizacja: Zamość
Auto: Golf IV Pacific
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Marek » czw kwie 07, 2005 17:26

Moj gofer został wyprodukowany 01.06.1988r i ma literke J - prawidłowo dla rocznika 88. Natomiast kolega z forum ma golfa z września 88 i ma już literke K dla rocznika 89. Rocznik 89 oznaczany był już od 01.08.1988r. Podobnie jest w Twoim przypadku. A co do numeru silnika to rzeczywiście powinien być NZ. W Ksiązce serwisowej chyba nie ma obowiazku wpisu zmiany silnika. Dokładnie nie wiem. Może tylko blok silnika jest od MH. nie wiem.



cezary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:53
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: cezary » czw kwie 07, 2005 17:36

dzięki za odpowiedź. A ty gdzie masz numer silnika bo na forum widzę różne opinie, to mój pierwszy Golf.



Awatar użytkownika
Marek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt lis 16, 2004 19:00
Lokalizacja: Zamość
Auto: Golf IV Pacific
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Marek » czw kwie 07, 2005 17:44

Mo golfik nie miał numerów silnika.(nie mój pierwszy i nie ostatni) Podobno wyszła taka seria bez numerów. Musiałem nabijać je w Polsce.



cezary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:53
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: cezary » czw kwie 07, 2005 17:51

dzięki za odpowiedź. A ty gdzie masz numer silnika bo na forum widzę różne opinie, to mój pierwszy Golf.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 367 gości