Jeden czy dwa brzeczki? :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RuFciK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 17, 2006 14:13
Lokalizacja: radomsko
Kontakt:

Jeden czy dwa brzeczki? :/

Post autor: RuFciK » pn lip 16, 2007 17:57

Czesc koledzy. Mam pytanko jak w temacie. Czy w golfie mk3 sa dwa czy jeden brzeczek. Dodam ze golf jest z 95r i napewno jest ten buzer. Dwa miesiace temu PRZESTAŁ mi dzialac brzeczyk od "nie wylaczonych swiatel", natomiast tydzien temu zagrzal mi sie troche golfik i mi zabrzeczal buzer i zaswiecila sie kontrolka od oleju (chyba) :/. Nasuwa sie pytanie czy sa dwa czy jeden. Bo jezeli jeden to dlaczego dziala przy "oleju" a nie dziala przy "swiatlach"? Czego to moze byc wina? Czy cos innego od tych "swiatel" przestalo dzialac? Prosze o pomoc.
Pzdr


RuFciK

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn lip 16, 2007 18:04

pomału :bajer: wez pod uwage jedna rzecz - mianowicie obojetnie czy jeden czy dwa buzery za buczenie odpowiaadaja dwa rózne czujniki w tym przypadku od nie zgaszonych świateł- i czujnik od cisnienia oleju - od cisnmienia oleju zadziałał i tu bym sie zaczął martwic !!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony pn lip 16, 2007 18:06 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 16, 2007 18:06

Sa dwa. Ten od oleju ma kazdy, od swiatel nie wszystkie maja...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

RuFciK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 17, 2006 14:13
Lokalizacja: radomsko
Kontakt:

Post autor: RuFciK » pn lip 16, 2007 20:43

Ja tez sie zmartwilem tym od oleju dlatego od razu autko pojechalo do mechanika i wszystko jest juz cacy :) No ale dlaczego nie dziala ten od swiatel. Czytalem troche na forum, po temat byl poruszany, ale w tamtych tematach okazalo sie ze forumowicze nie maja tego buzera i bylo omawiane jak sobie taki buzer zrobic samemu. Ja ja mam wszystko co powinienem miec (przekaznik 36 i cale reszte) ale nie bangla :/ Pytanie: jak to naprawic, co wymienic?


RuFciK

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 16, 2007 22:02

RuFciK pisze:Ja ja mam wszystko co powinienem miec (przekaznik 36 i cale reszte) ale nie bangla :/ Pytanie: jak to naprawic, co wymienic?
Moze na poczatek podmienic z innego auta.
Jesli nadale nie bedzie banglac, to:
Sprawdz czy swieci sie swiatelko po otwarciu drzwi kierowcy.
Nie kombinowales czegos z radiem ? Czasami ktos zmostkuje nie tak jak trzeba staly plus i ten po kluczyku. Wtedy instalacja "widzi" wlozony kluczyk i brzeczek sie nie odezwie...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
darekm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:48
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

Post autor: darekm » wt lip 17, 2007 09:07

Jeśli chodzi o brzęczyk od niezgaszonych świateł, to zauważyłem że gdy jest gorąco (auto postoi na słońcu) brzęczyk brzęczy ciszej (praktycznie go nie słychać) i trzeba bardzo się wsłuchać żeby go usłyszeć. Gdy jest chłodno brzęczyk zachowuje się normalnie.



RuFciK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 17, 2006 14:13
Lokalizacja: radomsko
Kontakt:

Post autor: RuFciK » wt lip 17, 2007 09:09

Swiatelko po otwarciu drzwi swieci.
Faktycznie z radiem robilem sobie podtrzymanie bo za kazdym razem gdy wylaczylem motor kasowaly mi sie stacje i i musialem zmostkowac to co nie trzeba itd.
Ale najpierw zamienie przekazniki z kumpla auta. Jezeli nadaj nie bedzie dzialalo to moze dalibyscie jakas fotke ktore kabelki zmostkowac przy kostce radia zeby radio tesh sie wylaczalo wraz z wyjeciem kluczyka bo teraz musze je wylaczac recznie.
Napewno dam wam punkciki za pomoc bo i tak jush duzo pomogliscie :)


RuFciK

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » wt lip 17, 2007 10:06

darekm,
Jeśli chodzi o brzęczyk od niezgaszonych świateł, to zauważyłem że gdy jest gorąco (auto postoi na słońcu) brzęczyk brzęczy ciszej (praktycznie go nie słychać) i trzeba bardzo się wsłuchać żeby go usłyszeć. Gdy jest chłodno brzęczyk zachowuje się normalnie.
hehehe, mam to samo, jak są upały to brzęczek pierdzi jakby zaraz miał już się rozsypać


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lip 17, 2007 10:22

RuFciK pisze:Faktycznie z radiem robilem sobie podtrzymanie bo za kazdym razem gdy wylaczylem motor kasowaly mi sie stacje i i musialem zmostkowac to co nie trzeba itd.
No i pewnie zmostkowales nie tak jak trzeba :P
RuFciK pisze:Jezeli nadaj nie bedzie dzialalo to moze dalibyscie jakas fotke ktore kabelki zmostkowac przy kostce radia zeby radio tesh sie wylaczalo wraz z wyjeciem kluczyka bo teraz musze je wylaczac recznie.
Czerwono-bialy do zoltego od radia, a czerwono-brazowy (cienszy) do czerwonego.
W tym ukladzie radio bedzie sie wylaczac po wyjeciu kluczyka, pamiec przy tym bedize trzymac itd. No i zniknie problem z brzeczykiem jesli faktycznie tkwi w tym.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

RuFciK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 17, 2006 14:13
Lokalizacja: radomsko
Kontakt:

Post autor: RuFciK » sob lip 21, 2007 15:06

No dzieki koledzy. Mam nadzieje ze jak teraz podlacze radyjko prawidlowo to wszystko bedzie dzialalo poprawnie. A jak nie to znowu sie odezwe. Ide majstrowac :)


RuFciK

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lip 21, 2007 15:10

Powodzenia :pub:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

RuFciK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 17, 2006 14:13
Lokalizacja: radomsko
Kontakt:

Post autor: RuFciK » pn lip 23, 2007 12:18

inek01 pisze:Powodzenia :pub:
No i sukces odniesiony :D Wszystko dziala tak jak nalezy: swiatelka, radyjko, poprostu cycus :D Dzieki "inek01" za podpowiedzi :pub:


RuFciK

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 23, 2007 13:04

Nie ma sprawy :pub:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » pt wrz 14, 2007 19:41

jakby ktos chcial brzeczek = przekaznik 36 to mam ten i mam tez reszte przekaznikow i nawet skrzynke cała bezpiecznikow ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości