Jeki wydobywajace sie z rozrzadu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Misiekw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 01, 2004 18:04
Kontakt:

Jeki wydobywajace sie z rozrzadu

Post autor: Misiekw » czw kwie 07, 2005 07:13

Po wymianie slychac straszne jeki na wolnych obrotach. Oddalem do majstra to powiedzial ze sa pourywane zaczepy od oslony na rozrzad. Moze ktos ma takowe oslony do silnika 1.6 PN.

Pozdrawiam
Michal



grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

Post autor: grzespu » czw kwie 07, 2005 12:20

Niestety nie mam !!!!!!! Ale jak pasek jest za mocno napięty to też bedzie słychać coś podobnego, właśnie taki jęk !!!!! U siebie sam zmieniałem noi przekonałem się na własniej skórze. PASEK MUSI BYĆ ODPOWIEDNIO NAPIETY !!

POZDRAWIAM
Grzes



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » czw kwie 07, 2005 12:52

Mam teraz to samo (mkIII) 1.8 ABS a, i w poprzednim autku (mkII) 1.8 RP było identycznie ale nie jest to obudowa jak powiedział Ci mechanik wiem napewno bo ściągnołem obudowy i robiłem próbe bez- to samo.
Stawiam na naciąg paska jak napisał grzespu


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES_250/78761

Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » czw kwie 07, 2005 14:10

poprostu poluzuj troszke pasek i zobacz co sie będzie działo. ja tez tak miałem jak był za mocno napięty. prawidłowo napięty pasek powinen w najdłuzszym niepodpartym miejscu przekręcić się o 90stopni i niewięcej. pozdro



Misiekw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 01, 2004 18:04
Kontakt:

Post autor: Misiekw » czw kwie 07, 2005 16:51

Tez tak myslalem na poczatku ale jak go odginam to jest te 90 stopni. Czy wasze paski wygladaja jakby ktos je scieral papierem sciernym? Przejechalem 5 tys km na tym jeczacym pasku i nie widac juz zadnych napisow na nim a nawet wyglada tak jak wczesniej napisalem starty. Watpie zeby naciagniecie paska spowodowala takie scieranie. Mam zamiar rozebrac oslone i zobaczyc co tam sie dzieje. Czy ciezko dostac sie do dolnej obudowy? Gorna obudowa jest peknieta ale to plastik watpie ze jest przyczyna moich problemow. Jak sie przyslucham to dzwiek wydobywa sie z dolnej czesci rozrzadu.
Jezeli ktos ma gorny wewnetrzny plastik do rozrzadu to prosilbym o kontakt.

Dzieki z gory

Michal



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » czw kwie 07, 2005 17:04

Noo, u mnie to samo. Silnik zimny - ok, jęczy na gorąco na wolnych obrotach na wyższych jest ok. Podejrzewam napinacz (łożysko napinacza strasznie się grzeje, mimo że pasek mam napięty nawet ciut lżej niż powinien być).
Jakiej firmy macie napinacze? (u mnie RUVILLE)


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » pt kwie 08, 2005 07:48

:bigok: i temT ZAKONCZONY pasek za mocno naciagniety ja mialem to samo



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » pt kwie 08, 2005 10:02

Zle napiety pasek,jak slyszywz z dolu to moze od pompy wodnej nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w 1.6 abu caciag paska jest na popie wodnej i ona moze Ci te jeki wydawac,
Wogole powoedzcie mi ludzie!!Mialem za mocno naciagniety ze tylko na wolnych obrotach slyszalem jeki cosk tam porobilem wg mnie poluzowalem to teraz slysze i na wolnych i lekko na wyzszych podejrzewam ze popa wodna mi calkowicie sie rozwalila czy moze dac mechanikowi na naciag i bedzie ok?Pozdrawiam all



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » pt kwie 08, 2005 14:13

nie ma na czym oszczedzac !!! 120 zł i masz nowa pompe.



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » sob kwie 09, 2005 13:39

Zauwazyłem że wiele vw czy to golf czy passat ma takie dźwięki właśnie od strony rozrządu i kilka osób powiedziało mi że tak te typy mają a najbardziej jest to słyszalne jak schodzi z 2000 do 800 obr/min.Ciekawe



Misiekw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 01, 2004 18:04
Kontakt:

Post autor: Misiekw » sob kwie 09, 2005 15:17

Nie jest to pompa wodna poniewaz u mnie napedzana jest przez pasek klinowy. Na poczatku myslalem ze to alternator lub poma poniewaz mialem zmieniany pasek rozrzadu i rolke napinacza. Zeby to sprawdzic zdjalem pasek klinowy i zapalilem samochod, czyli pompa wodna i alternato staly w miejscu a niemily dzwiek jak byl tak pozostal. Jestem pewien, ze jest to rozrzad. Moze uda mi sie jutro rozebrac oslony to cos wiecej napisze. Zauwazylem jekas dziwna kreske na pasku rozrzadu takze moze cos ja tam rysuje.

pozdrawim
Michal



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 299 gości