Skacza obroty na nagrzanym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dawid_BB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:26
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Kontakt:

Skacza obroty na nagrzanym silniku

Post autor: Dawid_BB » sob lip 14, 2007 23:24

Witam. Zakupiłem MK3 1,8 ABS 91' w gazie 2 generacji. Mam z nim małe problemy tzn. :

1. Przy nagrzanym silniku obroty skaczą nawet do 3000/min na biegu jałowym. Nie zdarza się to dość często, ale jest to denerwujące i raczej niebezpieczne. Niby był wymieniany silniczek krokowy ale na używkę i teraz nie wiem czy zaś nie pojawia się awaria. Co może być powodem jeszcze takiego zachowania obrotów.
2. Auto było na stacji diagnostycznej, gdzie został podpięty pod komputer i wykazało, że jest awaria sondy przy czym serwisant powiedział, że takie błędy z reguły wyskakują. Pojawił się również bodajże błąd 561??, gdzie wykazało, że ma nie odpowiednią mieszankę spalin (zbyt duża). Co mam w nim wymienić żeby było OK?? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony ndz lip 15, 2007 00:24 przez Dawid_BB, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob lip 14, 2007 23:42

to że czasami obroty pójdą tak wysoko w górę może byc też zwiazane z chwilowym brakiem sygnału z czujnika położenia przepustnicy (tak było w moim przypadku)
jeśli silnik ma nieodpowiedni skład mieszanki to najpierw trzeba posprawdzać czy nigdzie nie łapie lewego powietrza itp.
i sprawdzić na oscyloskopie jak pracuje sonda (w jakim zakresie i jak często zmienia napięcie)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości