Szarpanie silnika.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wolff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn sty 29, 2007 16:38
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Szarpanie silnika.

Post autor: wolff » czw lip 12, 2007 19:32

Witam wszystkich.
Od pewngo czasu zaczal mi szarpac silnik na niskich obrotach.Wymienilem filterki,swiece i dalej to samo.Podczas jazdy po miescie mozna oszalec jadac na drugim lub trzecim biegu na malym gazie,a gdy raptownie przyspiesze to jest szarpniecie a pozniej normalnie.Na wyzszych obrotach jest ok.Prosze o sugestie co jest przyczyna.Moze to wina kabli wysokiego,ale nie chcialbym zgadywc?


wolff

valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt lip 13, 2007 06:58

Podłącz pod vaga i zobaczysz czy wyskoczą błędy


valerio

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pt lip 13, 2007 09:32

Hej!
valerio pisze:Podłącz pod vaga i zobaczysz czy wyskoczą błędy
Zrób jak kolega pisze, bo tak to ciężko zgadywać. Po vagu ustalisz czy są jakieś błędy, jak nie ma błędów to masz dużo mniej do sprawdzania (np lambda )


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pt lip 13, 2007 12:42

No właśnie i jak nie będzie błędów to sprawdź kable i resztę układu zapłonowego.



marcingolf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 27, 2007 21:11
Lokalizacja: Sławoborze Zachodniopomorskie
Kontakt:

RE. falujące obroty

Post autor: marcingolf4 » pt lip 13, 2007 20:41

witam kolego!!!
myślę, że powinieneś zwrócić uwagę również na przepustnicę ona też może być przyczyną falujących obrotów i szarpnięć - tak miał mój kuzyn z silnikiem 1.4 16v.
Ja osobiście też mam ten silnik i przejechałem już 80 tyś. km i nie miałem jszcze, żadnego problemu!!!
Życzę powodzenia kolego!!!

[ Dodano: 13 Lip 2007 20:45 ]
cześć kolego!!!
zwróć uwagę też na przepustnicę!!!
Powodzonka!!!! :bajer: :bajer: :!: :!: Obrazek



bartek_-_17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 09:30
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: bartek_-_17 » pt lip 13, 2007 21:50

Witam. Ja stawiam na cewke wysokiego napiecia. Dzis wracam do domu w deszczu i dzieje sie to samo. Gdy powietrze jest wilgotne (mniejsza rezystancja?) lub zachlapie mi jakos cewke widac w nocy wyraznie przebicia. Przy silniejszym dodawaniu gazu i na obrotach jałowych silnik niemal gaśnie. Czasem udaje mi się go okiełznać. Dodam ze na obudowie cewki wys. nap. zauważyłem pęknięcie w ktorym widać owe przebicie (łuk elektryczny). Przypuszczam ze zostało ono wypalone przez iskre badz po prostu jest to uszkodzenie mechaniczne przez które dostaje się wilgoć. Czy ta cewka wys napiecia to coś ala transfotmator impulsowy podbijający napięcie do swiec? Czy da się taką usterkę naprawić czy czeka mnie wymiana tego modułu? Dodam jeszcze ze przy normalnej pogodzie takie objawy nie występują. Auto nie zgaśnie choćbym nie wiem jak cisnął...
Z góry dziękuję za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości