Mocne stuki, co to moze byc?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mar85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 23:05
Lokalizacja: Gliwice

Mocne stuki, co to moze byc?

Post autor: mar85 » wt lip 10, 2007 00:46

Witam wszystkich jako ze jestem nowy na poczatku chcialem sie przywitac :)
Mam powazny problem... ponizej postaram sie wszystko dokladnie opisac i licze na wasza pomoc...

silnik 1,9TD (AAZ)

Zaczelo sie od tego ze jadac na 1 biegu (bez gazu i puszczone sprzeglo) slyszalem co jakis czas "chrobotanie" z okolic skrzyni biegow...nic po za tym sie nie dzialo a chrobotanie nie zawsze wsytepowalo.

wiec tak jezdzilem... zrobilem moze z 1500km i pewnego dnia jadac na autostradzie cos zaczelo mi stukac... dzwiek zaczol sie nasilac i byl zalezny od predkosci... ( wzrastal przy szybszej jezdzie). Z poczatku chwile tak jechalem... po wyrzuceniu na "luz" dzwiek ustal... nastepnie wrzucilem bieg, znowu sie pojawil (dobiegal z okolic skrzyni biegow lub okolic prawego kola) po przejechaniu okolo 1km wystepowal nawet na luzie.... - wszystko sie to dzialo podczas jazdy na wprost

Zatrzymalem sie na poboczu podnioslem prawe przednie kolo... i podczas krecenia nim pojawial sie stuk (mniej wiecej co pelen obrot) wystraszylem sie ze to cos powaznego i zostalem scholowany do domu przez kumpla... podczas holowania dzwiek juz sie nie pojawial...
Pozniej odpalalem auto pod domem jezdzilem troche i tez stukania juz nie bylo... jedynie dalej chrobotanie podczas toczenia sie na 1 biegu

Dzis po przejechaniu 20km stuki znowu sie pojawily(lecz nie tak silne, ale to pewnie dlatego ze wolno jechalem)... Prosze pomozcie co to moze byc ? moze ktos z was juz to mial...

Na forum jak czytalem to znalazlem PODOBNY przypadek- wina byl przegub wewnetrzny (chcialbym zeby to bylo tez u mnie)

Niestety obawiam sie ze to skrzynia biegow... chociaz nie jestem do konca pewien...
Skrzynie ogolnie w AAZ sa slabe... rzadko wytrzymuja do 300tys bezawaryjnie... nie oplaca mi sie jej naprawiac wstawilbym jakas "uzywke" z gwaracja... ale boje sie ze wymienie skrzynie a stuki dalej beda, i kasa pojdzie sie je**c... :( Dlatego prosze o pomysly co to moze byc i od czego zaczac.
Ostatnio zmieniony wt lip 10, 2007 12:04 przez mar85, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt lip 10, 2007 03:27

zacznij od sprawdzenia przegubu :wink:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 372 gości