Szyby elektryczne wariuja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
uksz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 00:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Szyby elektryczne wariuja

Post autor: uksz » sob cze 30, 2007 12:46

Witam.

Od jakiegos czasu szyby zaczeły sie same otwierac,jednak zaraz potym je zamykałem.Ostatnio opadły i przestały zupełnie reagowac.Co sie dzieje?
Bezpiecznik jest dobry.Chciałem sprawdzic przekaznik ale nie wiem gdzie on sie znajduje??
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 14:22 przez uksz, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
TDi 205Km410Nm viewtopic.php?f=&t=177928" onclick="window.open(this.href);return false;
R36 320Km403Nm viewtopic.php?f=&t=394736" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk1 viewtopic.php?f=&t=362930" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
eomer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw lip 27, 2006 08:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: eomer » sob cze 30, 2007 13:01

Problem może być również w przełamanym kabelku który idziej po zawiasie, bardzo często się łamią a później szyby czy też inne elektryczne rzeczy wariują.


Moje vwozidełko - MK IV - viewtopic.php?f=89&t=466689" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 30, 2007 14:00

uksz pisze:Chciałem sprawdzic przekaznik
nie ma jakiegoś jednego, są tylko w modułach przy każdym silniku.
jeśli wszystkie szyby tak się zachowują to podejrzewam zwarcie zielonego kabelka odpowiedzialnego za otwieranie. Jest w wiązce każdych drzwi, i przy pompce centrala.
Probuj po kolei odpinać po jednej wiązki drzwiowe (są wykręcane) i wiązkę od pompki (pod prawą tylną lampą - często ją zalewa woda). Jeśli po odpięciu którejkolwiek z nich problem zniknie to już wiesz gdzie szukać. Jeśli nie zniknie awaria musi być przy skrzynce bezpieczników.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
uksz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 00:43
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

rozwiaznie

Post autor: uksz » sob cze 30, 2007 18:12

Problem rozwiązany.... Spalony bezpiecznik, jak na zdjeciu, ktory sie znajduje u gory puszki,nad przekaznikami,w gornym prawym rogu,widac go do piero po wypięciu i opuszczeniu całej puszki....

Szyby wariowały poniewaz wysuneło sie cos(nie znam sie) co znajduje sie nad tym bezpiecznikiem i robiło zwarcie dla tego spalił sie bezpiecznik...
Po poprawieniu wszystkiego i wymianie bezpiecznika,szyby działaja tak jak powinny....

Bezpiecznik 50A 32V

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zaintrygowały mnie dwie kostki ktore sobie wisza za puszka bezpieczników czarna i zielona(widac je na zdjeciach) moze ktos wie od czego one sa i gdzie trzeba je wpiac ??
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 18:32 przez uksz, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
TDi 205Km410Nm viewtopic.php?f=&t=177928" onclick="window.open(this.href);return false;
R36 320Km403Nm viewtopic.php?f=&t=394736" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk1 viewtopic.php?f=&t=362930" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lip 01, 2007 17:21

uksz pisze:Szyby wariowały poniewaz wysuneło sie cos(nie znam sie) co znajduje sie nad tym bezpiecznikiem i robiło zwarcie dla tego spalił sie bezpiecznik...
Ten czerwony bezpiecznik jest od swiec zarowych. Niedaleko niego jest bezpiecznik termiczny szyb i to chyba z nim miales problem :-k
uksz pisze:Zaintrygowały mnie dwie kostki ktore sobie wisza za puszka bezpieczników czarna i zielona(widac je na zdjeciach) moze ktos wie od czego one sa i gdzie trzeba je wpiac ??
Czarna jest chyba od tempomatu. W TDI podlaczasz manetke z tempo, odblokowujesz funkcje w sterowniku i dziala.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pn lip 09, 2007 20:25

U mnie po wymianie mechanizmu opuszczania szyby (silnik został ten sam) tylne dzwi strona kierowcy , też zaczeła wariować szyba . Po zapaleniu zaplonu opadala w dól sama , czasami podczas jazdy tez potrafila troche sie zsunąć.
Znalazlem na forum wiadomosc ze trzeba zresetowac inteligentny silniczek przez odlączenie aku lub wiazki w zgieciu drzwi. A potem kilkakrotnie zamknac i otworzyc przyciskiem szybe.
A wiec odlaczylem wtyczke na zgieciu, cos mi nie wychodzilo jej ponowne podlaczenie i zajrzalem do wtyczki w prawych dzwiach.

Po podlaczeniu wtyczek nastala kompletna cisza w dzwiach tylnich po nacisnieciu przyciku nie idą ani w gore ani w dól (przednie dzialąją), nie slychac nawet tego "TYK" od silniczka , a co wazniejsze padl centralny zamek slychac jak cos wyje w dzwiach i syczenie powietrza.

Co jest ?!!



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 09, 2007 21:32

MarcoVW pisze:cos mi nie wychodzilo jej ponowne podlaczenie
Nie wychodzilo i zapewne nie wyszlo :bajer: Podlacz poprawnie i powinno dzialac.
Masz przerwe w przewodzie powietrznymi dlatego pompka pomuje przez dlugi czas. Te "cos wyje" to wlasnie ona i nie jest w drzwiach tylko w bagazniku.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pn lip 09, 2007 22:13

Czy mogla sie zrobic przerwa w przewodzie powietrznym przy kostkach bo tylko tam dotykalem ?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 09, 2007 22:22

MarcoVW pisze:Czy mogla sie zrobic przerwa w przewodzie powietrznym przy kostkach bo tylko tam dotykalem ?
Jesli tylko dotykales to chyba nie, ale to chyba nie jest zbieg okolicznosci, ze nagle po Twoich kombinacjach nie dzial centralny...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości