dym ze stacyjki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adszat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 13:13
Lokalizacja: Münster

dym ze stacyjki

Post autor: adszat » sob cze 30, 2007 11:36

Witam,
juz 2gi raz mi sie zdazylo ze jak wlozylem kluczyk i przekrecilem to zaczelo dymic ze stacyjki...wyciagnalem wtedy kluczyk i za chwile sprobowalem jeszcze raz i juz bez dymu i bez problemu.. ale za niedlugo czekaja mnie dlugie trasy i troche sie boje, nie wiem co to moze byc i czy nie np: stanie mi auto albo sie wypali cos...
co to moze byc? ma ktos jakis pomysl jakto sprawdzic??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob cze 30, 2007 11:56

to poprostu zanieczyszczenia sie wypaliły (kurz) za bardzo jakims nabłyszczaczem ostanio pryskałes !!!! :bigok: w samym rozdzielaczu stacyjki (kostce ) przeczyśc wszystko dokładnie ! i smiało w trase :bigok:
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 11:58 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » sob cze 30, 2007 15:00

a ja na twoim miejscu kupił bym nowa kosc do stacyjki i wymienił koszt ok 15 zł pozdrawiam



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » sob cze 30, 2007 15:09

Przeczyść na początek jak nie pomoże to wymieniaj niewiadomo kiedy w najmniej spodziewanym momencie styk może sie dopalić do końca.



adszat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 13:13
Lokalizacja: Münster

Post autor: adszat » sob cze 30, 2007 19:15

chetnie bym wymienil..ale wogole sie na tym nie znam.
moge gdzies znalezc jakies inf jak sie wyciaga taka kosc? nawet nie wiem jak ona wyglada..



Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » sob cze 30, 2007 23:07

ja mialem to samo, rozebrałem, przeczysciłem i jest ok. musisz zdjąc kierownice odkręcic manetki kierunkowskazu i wycieraczek rozłozyc i szukac miejsca w którym bedzie widac przytopiony plastik, lub cos podobnego. U mnie kopciło na łączeniu blaszek manetki wycieraczek, przez to czasem same sie włączały podczas jazdy, mysle ze lepiej było by kupic nowa manetke wycieraczek koszt 40pln u mnie w sklepie, ale przeczysciłem, posmarowalem tu i tam, złozyłem do kupy i chodzi bez problemu i nie kopci. Sam dasz rade, pamietaj co i jak rozkrecałes, nie ma tam zadnej filozofi w tym. Ja sobie dałem rade sam i nie placiłem nikomu no poza 2 bezpiecznikami wypalonymi przez to.



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » ndz lip 01, 2007 13:40

To i ja sie podłacze podpytanie bo podobnie jak kolega- pojecie o mechanice mam niewiele wiecej niz zerowe- wiec zeby sie do tej kostki dostac to tez trzeba kierownice sciagac i cos tam te kierunki odkrecac? nie wystarczy powiedzmy zdjac tej osłony i cos tam?Wolałbym sam kierownicy nie odkrecac(bo to jednak kierownica)- tylko przy kims- w razie jakichs nieoczekiwanych problemów, a niestety nie mam nikogo kto mogłby mnie nadzorowac


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » wt lip 03, 2007 01:00

z tego co pamietam to wystarczy sciagnoac osłone z dołu stacyjki odpiac przewód idacy do stacyjki i wtedy odkrecic 2 małe srubki lub 1 centralna i kosc wychodzi i to bez sciagania kierownicy



Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » wt lip 03, 2007 19:12

ja kmasz kierownice z poduszka to inna sprawa, a bez tozaden problem, na środku powinna byc oznakowana zeby założyc w tej samej pozycji. ja sie do tego zabrałem tez nie mają pojęcia jak to robic a udało mi sie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości