gdzie szukac na silniku oznaczenia kodowego ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

romeo9999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 09:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

gdzie szukac na silniku oznaczenia kodowego ?

Post autor: romeo9999 » sob cze 30, 2007 08:27

mam silnik 1.4 oznaczenie kodowe to ABD i mi padł kupiłem wczoraj silnik wygladem taki sam niczym sie nie rózni jedynie pojemnoscia bo ten ma 1.6 mam pytanko co jeszcze trzeba zmienic oprucz tego silnika bo jedni gadaja ze trzeba bedzie zmienic skrzynie i połowe auta a wiec prosze o profesionalna porade bo troszeczke jestem zakłopotany
i gdzie znajduje sie oznaczenie kodowe silnika ?

Z poważaniem !!!!!!!!!!



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob cze 30, 2007 22:36

romeo9999, używajcie szukajki było już!!!!!!!!dla chcącego nic trudnego
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=78255
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 09:35 przez jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » sob cze 30, 2007 23:26

1) skad wiesz ze ma poj.1,6?
2)jak mozna mowic ze silnik 1,4 jest taki sam co 1,6 jak widziales oba silniki to one roznia sie wszystkim czyli z innej strony sa alternator,pompa wodna wydech kolektor ssacy.Jak mozna pomylic 1,4 z 1,6?
3)chyba ze ja czegos nie rozumiem z twojego postu.



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Post autor: AD6 » ndz lip 01, 2007 12:05

mular pisze:2)jak mozna mowic ze silnik 1,4 jest taki sam co 1,6 jak widziales oba silniki to one roznia sie wszystkim czyli z innej strony sa alternator,pompa wodna wydech kolektor ssacy.Jak mozna pomylic 1,4 z 1,6?
To ty chyba nigdy nie widziałeś tych silników w trójce to sa te same silniki tak samo wyglądające tylko 1,6 ma większy skok tłoka i jest nieznacznie rozwiercony całą reszta jest taka sama jedynie w 1,4 silniczek krokowy jest na cztery kable przy wtyczce a w 1,6 na sześć kabli ale osprzęt zawsze można zostawić ze starego silnika
Romeo9999 spokojnie możesz zmieniać swój silnik na 1,6 (ABU) cały osprzęt komputer skrzynia itp. może zostać stare co do rozpoznania silnika to niestety nie jest to łatwe na obudowie paska rozrządu powinna być naklejka z kodem silnika tylko że zazwyczaj jej tam już nie ma tak że albo będziesz miał szczęście i trafisz na 1,6 albo będziesz zdany na zapewnienia sprzedającego pozdrawiam


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości