Znalazłem niepodpięty wężyk podciśn. Od czego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Znalazłem niepodpięty wężyk podciśn. Od czego?

Post autor: Kowal_ » śr cze 27, 2007 13:46

Hej,

wziałem się za wymianę wężyka paliwa bo strasznie sparciały i popekany jest i co zauważyłem. W tylnej części gaźnika gdzie znajduje się zbiorniczek podcisnienia są 2 wężyki. Ten dolny jest ok podłączony pod gaźnik u spodu, ale co zauważyłem to ten górny jest niepodpięty co gorsza wygląda jakby był ucięty.

Poniżej fotki.

Gdzie on ma być podpięty? Bo tak luzem to nie bardzo on chyba może być... no przecież to jest zbiorniczek podciśnienia, jak ma wypust taki to żadnego podciśnienia nie ma...

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr cze 27, 2007 14:21

autko ci chodzi dobrze???? na obroty jak wchodzi???



Awatar użytkownika
bombelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 14:09
Lokalizacja: KOS/SZY

Post autor: bombelek » śr cze 27, 2007 14:39

mkowalm,
Ten wężyk powinien być podpięty do obudowy filtra powietrza, a dokładniej do zaworka, który w tej obudowie się znajduje - oglądnij tą obudowe dobrze od spodu może końcówka Ci się ułamała - bo tak to wygląda na zdjęciu :helm:



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » śr cze 27, 2007 16:46

to powinno ci pomoc
Pozdrawiam

Obrazek


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » śr cze 27, 2007 19:29

Przeciez to wezyk od silownika ssania. Ta wersia silownika podcisnieniowego jest na dwa wezyki a sa i na jeden ten który masz podpiety. Jak ssanie masz ok to mozesz sobie smialo go usunac. U mnie nie od samego poczatku i jest ok.



mmaarriiaann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 28, 2007 02:53
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: mmaarriiaann » śr cze 27, 2007 22:07

a ja wiem gdzie to ma byc bo wymienialem ten silowniczek i podpinalem wezyki gdzie trzeba :D
oto dwie fotki ktore powinny pomoc

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam! :okej:
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2007 22:15 przez mmaarriiaann, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » śr lip 04, 2007 15:50

Dzięki panowie.

Mieliście rację co do tego szczególnie ostatni post. Ułamał mi się kruciec do przyłaczenia węzyka do siłownika. Właśnie się klei. Zobaczymy może się poprawi praca tego gaźnika.

Napiszę później czy coś się zmieniło po przyklejeniu krućca i podłączeniu prawidłowo weżyka.

Za pomoc wielkie dzięki. Rozdałem punkciki.


Edit
No i zrobiłem to, ale w sumie chyba nic się nie zmieniło...


Co zauważyłem - Patrząc z przodu silnika spod puszki filtra powietrza wychodzą 2 wężyki. Jeden idzie do rury gdzie steruje "ciepłe powietrze/zimne powietrze" a drugi biegnie w dół i wpada do gaźnika.

Poskladałem wszystko i odpaliłem silnik. Na benzynie. Żałuję, że nie mam obrotomierza bo bym wiedział troszkę więcej. Mianowicie na benzynie gdy ten weżyk nie jest wpięty silnik pracuje szybciej, równiej. Nie wiem czy ma to coś wspólnego w tym momencie z ssaniem.

Tym weżykiem zasysane jest powietrze z puszki. I to dość solidnie bo aż świszczy.

Tak się zastanawiam czy zaworek w filtrze czasem nie puszcza za mało powietrze czego efektem są zbyt niskie obroty i falowanie obrotów (pulsowanie) ? Czym dokładnie steruje ten zaworek w filtrze?


Nie będę nad tym już dumał. Znalazłem warsztat, który mi poleciła jedna osoba u mnie w mieścinie. Jutro jade na przegląd to po przeglądzie się przejade. Gościu w rozmowie przez telefon wydawał się, że zna się na tym. Od razu powiedział, że najpierw musze podjechać i on musi zobaczyć w jakim stanie jest gaźnik :)
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 17:20 przez Kowal_, łącznie zmieniany 1 raz.



mmaarriiaann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 28, 2007 02:53
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: mmaarriiaann » śr lip 04, 2007 23:11

Witam!!
"zaworek" :D
tzn chodzi ci o to?
Obrazek



to jest czujnik ktory na zimno zamyka doplyw zimnego powietrza (taka klapka we wlocie w obudowie filtra powietrza)

tu jest wiecej na ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=95012

pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 535 gości