2 Bledy silnika. 515 i 523

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Przemm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:03
Lokalizacja: Radziejow

2 Bledy silnika. 515 i 523

Post autor: Przemm » pn cze 25, 2007 15:05

Witam Serdecznie.
Mam taki problem ze swoim autkiem 1.8 ABS. Kiedy rano odpalam autko ( lub bo całodniowym postoju) mam wrażenie ze nie odpala na wszystkie gdyż silnik zachowuje sie jak by miał zaraz wyskoczyć z ramy ;P, po lekkim prze gazowaniu wszystko wraca do normy później jest już okej, dzieje sie tak tylko po dłuższym postoju.
W związku z tym pojechałem na sprawdzenie go komputerem i wywaliło mi 2 błędy :
1szy : Czujnik Halla G40 (kod 515) sygnał poza tolerancją - błąd sporadyczny
2gi : Czujnik temperatury powietrza zasysanego G42 (kod 523) przerwa/zwarcie do plusa - błąd sporadyczny

Błędy były z czytywane na włączonym zapłonie. Wymieniany był na próbę aparat zapłonowy ale to nic nie dało(nie wiem czy był w nim sprawny czujnik halla ale majster co mi robił powiedział ze był okej)

Ma ktoś z was Szanowni użytkownicy jakiś pomysł co może być jeszcze nie tak??
Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2007 18:06 przez Przemm, łącznie zmieniany 1 raz.



booli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 20, 2007 12:30
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: booli » wt cze 26, 2007 09:04

Czy sprawdzałeś na zapalonym silniku? Jeżeli nie to błąd 515 to normalka, jak zapalisz silnik to zniknie. Jeżeli chodzi o błąd 523 to musisz sprawdzić kabel i stan styków w kostce połączeniowej czujnika temperatury powietrza zasysanego - jeżeli będzie OK to czujnik do wymiany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 647 gości