Syncro - jaki olej i ile do "tyłu"?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Syncro - jaki olej i ile do "tyłu"?

Post autor: rafalvfr » ndz cze 24, 2007 21:47

Witam. Po dosc dlugiej walce i oporze jaki stawial korek do wlewania oleju w tylnim dyferencjale w koncu sie udalo. Problem w tym, ze trwalo to prawie pol roku (ach ten czas i dzieci) i teraz nie potrafie juz odtworzyc strony z ktorej wyczytalem ile i jaki olej wlac. Celeow nie pisze co wlalem - zeby nie sugerowac.
Ale jesli ktos posiada taki info bede wdzieczny za uspokojenie mnie :-)
Druga sprawa to lekki wyciek z prawej polosi - czy ktos wie jakie oznaczenia ma simmering ktory to uszczelnia?
Chcialbym to zrobic ale jesli okaze sie, ze tam oryginal parts by VW i mam utknac z naprawa na wakacje to z domu mnie przegonia :-)
Jesli i w tym temacie ktos cos moze napisac - bede zobowiazany.

Ps. Czytalem archiwum - natrafilem na wiele watkow dotyczacych czy syncro dziala rowniez jadac do tylu. Prawie wszyscy utrzymywali ze nie - poza jedna osoba - Cefaloid
; dzielnie stojaca na strazy moralnosci :-)
Oswiadczam, ze u mnie na 100 i wiecej % dziala. Potwierdzone podczas zakopania auta w sniegu oraz na torze motocrossowym. Poza tym stracilbym wiare w niemiecka inzynierie - no jak mogloby nie dzialac. Toz to najwieksza wpadka motoryzacji by byla ... ;-)
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2007 21:54 przez rafalvfr, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 24, 2007 22:12

paowiadasz ze czytałes juz o syncro??
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » pn cze 25, 2007 09:14

Witam
Przelecialem przez watki ktore mi podales.
Nie znalazlem tam niestety informacji ile i jaki olej wlac (do syncro a nie 4 motion).
O ile jakies jeszcze mozna prawdowpodobienstwem podebrac (choc 4motion to cos jednak innego) o tyle o ilosci ani sladu.
Jesli jednak cos przeoczylem bede wdzieczny za reprymende.


[quote="dziejo"]paowiadasz ze czytałes juz o syncro??
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2007 09:27 przez rafalvfr, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości