Problem z otworem anteny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Problem z otworem anteny

Post autor: Yuri » pt cze 22, 2007 15:09

Witam. Sprawa wyglada nastepujaco: Wczoraj mialem delikatnego dzwona a mianowicie zagapilem sie i wjechalem w tyl Pandy. U Pandy w zasadzie zero strat u mnie poszedl grill, lewa lampa no i niestety przednia czesc lewego blotnika. Grill i lampa jak wiadomo nie problem i juz zakupilem nowe. Schody sie zaczely jak moj mechanik powiedzial mi dzisiaj ze blotnik nie do wyklepania bo za bardzo pokiereszowany wiec pojechalem szukac po szrotach. Niestety albo niefart albo inne zrzadzenie losu ale we wszystkich okolicznych szrotach albo nie mieli w ogole albo mieli ale na prawa strone. W ostatnim zakladzie wreszcie mieli 4 sztuki wiec wybralem najlepsza ale niestety wszystkie mialy otwory na antene. Ja mam u siebie antene na dachu i teraz moje pytanie skierowane do Was:

jak najlepiej pozbyc sie tej dziury? mechanior mowi ze szpachla nie za bardzo bo odpadnie a jego rada zeby kupic jakas antene uzywke na szrocie za 15 zl do mnie nie przemawia bo jak bede chcial auto sprzedac kiedys to jesli ktos sie bedzie choc troche znal to od razu zwroci uwage ze sa 2 anteny no i nie problem wywnioskowac ze auto po dzwonie i blotnik inny. W zasadzie to byl mini dzwon bo tylko blacha w blotniku pogieta (progi i zawiecha nietkniete, nawet zdzerzak nieruszony) ale wytlumaczyc to potencjalnemu kupcowi bedzie trudno.

wiec jeszcze raz serdecznie prosze o wszelkie porady co zrobic z ta dziura bo jazda z dwoma antenami mi sie nie usmiecha :?



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pt cze 22, 2007 15:24

Do dziury w błotniku zaślepka z ASO chyba coś około 6-12zł. Natomiast potencjalnemu kupcowi powiedzieć prawdę lub jak wolisz tłumaczyć że antena oryginalnie była wbłotniku a dachową dorobiłeś aby np. lepiej zbierała fale.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt cze 22, 2007 15:42

Tu masz orginalne zaślepki VW http://www.allegro.pl/item204750736_zas ... 3_iii.html

Wiec jezeli fabryka produkuje takie zaslepki to chyba były takie wersje z zaslepkami i antenami na dachu. Pewnie musieli pozbyc się zapasów magazynowych błotników z dziurami to lepiej było wypuścic zaslepkę :grin:
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 15:45 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » pt cze 22, 2007 15:44

no ew przyspawac od wewnetrznej strony blotnika blaszke-doslownie chycic ja w kilku miejscach i troche szpachli i bedzie jak nowe, albo zaslepka, albo antena. raczej innych opcji nie widze


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pt cze 22, 2007 16:35

Z tego dzwonowego stresu zapomnialem ze przeciez istnieje w ogole takie cos jak zaslepka :?
cegla66 pisze:no ew przyspawac od wewnetrznej strony blotnika blaszke-doslownie chycic ja w kilku miejscach i troche szpachli i bedzie jak nowe
Tez o tym myslalem. poki co kupie zaslepke. mi tam przeszkadzala nie bedzie, a jak bede sprzedawal to pomysle nad tym co zaproponowales cegla66

Ogolnie dzieki wielkie panowie za pomoc :pub: . Mam juz przynajmniej dzieki Wam jakis poglad na sprawe. Temat w sumie mozna zamknac jesli w krotkim czasie nikt nie napisze nic bardziej pomocnego :)



Awatar użytkownika
LISPLUS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt cze 15, 2007 00:09
Lokalizacja: Biskupiec / Olsztyn Przebieg: 199.000km
Kontakt:

Post autor: LISPLUS » pt cze 22, 2007 16:40

Mogłeś po wypadku zrobić fotki. Zawsze wtedy można kupcowi pokazać co było nie tak. Bo ze błotnik malowany to raczej 80% i tak zobaczy.


VW The Power of Dream :)

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pt cze 22, 2007 16:53

Powiem tak. Na pierwszy rzut oka wygladalo to duzo gorzej niz sie okazalo. W pierwszych chwilach juz sobie obmyslalem w jakie sie koszty wpedzilem. Myslalem ze oprocz grilla, lampy, jej mocowania i blotnika poszla chlodnica,chlodnica od klimy, prog, mocowanie zderzaka i cos z zawiechy. I zaloze sie ze pierwsze przypuszczenia kogokolwiek kto by na to popatrzyl bylyby takie same jak moje. Dlatego zdjecie raczej by nic nie dalo bo tak jak mowie wygladalo to sporo gorzej niz naprawde jest.

p.s. moja rada: uwazajcie na skrzyzowaniach szczegolnie w deszczowe dni :)



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pt cze 22, 2007 18:54

Yourie, ja bym to od razu zaspawał i tak musisz malować i tak więc poco to robić 2 razy i wpędzać sie w koszta ??



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pt cze 22, 2007 19:08

W sumie racja. I tak mnie to pewnie kiedys czeka przed sprzedaza.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 22, 2007 20:29

Bez dziur są do Vento błotniki, może pod tą nazwą pytaj jeszcze. Na szrocie mogą mieć podpisane że do Vento bo z takowego były wyciągane


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pt cze 22, 2007 20:54

Juz kupione a jutro bedzie zakladane i malowane. Niestety samochod mi bezwzglednie na niedziele potrzebny wiec nie mam juz czasu zeby jezdzic i szukac. Z reszta ta dziurka to nie znowu jakis kataklizm. W najgorszym razie bede jezdzil z zaslepka,a jak sie mechanior wyrobi to moze wyjdzie opcja ze spawaniem i szpachla.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 333 gości