Wywalic tłumik ktory wstawilem zamiast kata ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Wywalic tłumik ktory wstawilem zamiast kata ?

Post autor: guti » pt cze 22, 2007 12:54

Czołem załoga. Mam dylemacik. Kiedys jak byłem młody i głupi , mialem basowy tłumik z tyłu i myslalem ze to cos daje. Uklad wydechowy wygladal tak ze nie bylo zadnego tłumika od portek do konca , tylko ten basowy na koncu. Sama rura i tłumik na koncu. Po jakims czasie nie mogłem juz zniesc ciagłego buczenia, tym bardziej ze zaczalem jezdzic wiecej w trasie i było niemozliwoscia wytrzymac. No wiec zabralem sie za wyciszanie. Zaczałem od wstawienia tłumika w miesce gdzie fabrycznie byl katalizator, ( tłumik buczek jeszcze był), nic nie dało owe wyciszenie , wiec za jakis czas załozylem tłumik drugi ( ten co jest przy belce z tyłu) Ciszej sie zrobiło, ale w miare czasu ( nie wiem czy ten belkowy tłumik sie wypalił lekko czy dopalil ) zaczeło byc głosniej, wiec sie wkurzylem i załozylem koncowy seryjny od GTI niby bo rure ma wieeelka z tyłu, teraz nie narzekam na głosnosc , ( nawet lekko mruczy)
Ale tak sobie caaly czas mysle czy aby czasem nie wywalic tego tłumika wstawionego zamiast kata, wiem ze to niby przelot jest, ale byc moze popsułem cos w ukadzie wydechowym ,i teraz jest lekko przymulony? Czekam na opinie, moje odczucie jest takie ze lekko muła ma , no ale to tylko moje odczucie i jakas fachowa pomoc by sie przydała. Dzieki za pomoc. Czy bardzo głosniej bedzie w aucie ? czy ten tłumik wogole jakas role spełnia ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

hezek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr maja 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Grójec

Post autor: hezek » sob cze 23, 2007 16:47

witam

ja bym wywalił ten tłumnik i zrobił przelot zamiast katalizatora a co do muła to złudzenie zdejmij tłumnik zmierz mu czas do 120 potem zrób na cicho i znów zmierz i bedziesz wiedział



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 203 gości