Lekko cieknąca chłodnica oraz sonda lamda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radosław Guzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 20, 2007 17:02
Lokalizacja: Świdnica

Lekko cieknąca chłodnica oraz sonda lamda

Post autor: Radosław Guzik » pt cze 22, 2007 07:19

Witam!
1. Mam mały problem z chłodnicą. Trochę mi cieknie, a nie chciałbym jej wymieniać bo wycieki są naprawdę małe. Co sądzicie o preparatach uszczelniających do chłodnic samochodowych?
Czy warto je stosować, czy lepiej zregenerować chłodnicę, a może jednak kupić nową (jak tak to jakiej firmy)?
2. Czy cieknący olej z pod pokrywy zaworowej na tył silnika i kolektor wydechowy ma wpływ na działanie sondy λ? Bo chyba ona jest zamontowana gdzieś na kolektorze w okolicach rury do kata - dobrze mi się zdaję?
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 10:32 przez Radosław Guzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Gaz, gaz, gaz na ulicy ...

shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » pt cze 22, 2007 07:47

Radosław Guzik pisze:Mam mały problem z chłodnicą. Trochę mi cieknie, a nie chciałbym jej wymieniać bo wycieki są naprawdę małe. Co sądzicie o preparatach uszczelniających do chłodnic samochodowych?
Czy warto je stosować, czy lepiej zregenerować chłodnicę, a może jednak kupić nową (jak tak to jakiej firmy)?
ja odpowiem na to twoje pierwsze pytanie. Otoz sam mialem taki przypadek lekko mi ciekla no ale z oszczednosci kupilem srodek do latania chlodnic no i dzialal przez 2 dni... tzn powiem tak chlodnica sie skleila ale za to bardzo ladnie mi zaczela ciec pompa wodna... takze zamiast tylko chlodnicy to jeszcze musialem kupic pompe wodna i nowa chlodnice bo potem sobie pomyslalem ze jak to sie rozszczelni gdzies w drodze to bedzie lipa... a czytalem wlasnie na forum u kogos ze takie specyfiki moga rozwalic pompe wodna no ale nie posluchalem :/ BTW potem jak wymienialem plyn to bylo tyle syfu z tego srodka ze nie dziwie sie ze sie zwalilo :/


[img]http://images13.fotosik.pl/26/10e53d014d7e7f26.jpg[/img]

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt cze 22, 2007 12:27

Radosław Guzik pisze:1. Mam mały problem z chłodnicą. Trochę mi cieknie, a nie chciałbym jej wymieniać bo wycieki są naprawdę małe. Co sądzicie o preparatach uszczelniających do chłodnic samochodowych?
Czy warto je stosować, czy lepiej zregenerować chłodnicę, a może jednak kupić nową (jak tak to jakiej firmy)?


lepiej kupic nowa chłodnice, albo dobra uzywke. Szkoda kasy na badziewie.

Radosław Guzik pisze:2. Czy cieknący olej z pod pokrywy zaworowej na tył silnika i kolektor wydechowy ma wpływ na działanie sondy λ? Bo chyba ona jest zamontowana gdzieś na kolektorze w okolicach rury do kata - dobrze mi się zdaję?
cieknacy olej nie ma wpływy na działanie sondy. Sonda bada w srodku , a olej jezeli wczesniej sie nie spali na wydechu to nie dostaje sie do srodka.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Radosław Guzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 20, 2007 17:02
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Radosław Guzik » pt cze 22, 2007 12:52

Dzieki!
Jeszcze trochę pośmigam na cieknącej, a później kupię nową.

[ Dodano: 11 Lip 2007 12:42 ]
Kupiłem nową chłodniczkę i już mi nie cieknie. Macie po punkcie za rady.


Gaz, gaz, gaz na ulicy ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości