Slabe tylne hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Slabe tylne hamulce

Post autor: mindcrasher » czw cze 21, 2007 21:22

Witam, mam ostatnio wrażenie, że tylne hamulce nie za bardzo mi trzymają, auto nieco nurkuje przy hamowaniu a przy większych prędkościach ciężko zbić prędkość. Jak stwierdzić, że okładziny nadają się do wymiany, i to samo pytanie odnośnie tarcz z przodu bo z nimi też nic nie było robione od przynajmniej 3 lat.
Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

MOD:
Pise sie TYLNE a nie TYLN_I_E
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 23:09 przez mindcrasher, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
czakuxD
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:55
Lokalizacja: Podlasie / BBI
Kontakt:

Post autor: czakuxD » czw cze 21, 2007 21:43

Sluchaj, zobacz czy blaszka w okładzinie nie ociera o tarcze, jak juz ociera to znaczy ze do wymiany. A jak nie to jeszcze mozna jeździc.

Moga to tez byc zapowietrzone hamulce. Jak okladziny sa ok to odpowietrz hamulce i dolej płynu. Powinno pomoc. A jak nie to moze tłoczki sie blokuja albo pompka juz słaba.


Pozdro
:bigok:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt cze 22, 2007 12:47

mindcrasher pisze:auto nieco nurkuje przy hamowaniu a przy większych prędkościach ciężko zbić prędkość.
Sprawdź amortyzatory.



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » pt cze 22, 2007 22:54

blaszka w okładzinie nie ociera o tarcze, jak juz ociera to znaczy ze do wymiany. A jak nie to jeszcze mozna jeździc.
tu bym polemizował....sprawdz w ksiązce serwisowej jaką masz miec minimalną grubośc klocków.....widzę ,że w avatarze masz wpisaną Ibizę ale dla mk2 np to są wartości :
12mm dla 55KM
14mm dla aut do 90KM
10mm dla 112KM
graniczne zużycie okładziny do 7mm ,poniżej tej wartości wymiana,to samo dotyczy tarcz ,choc ogólnie jeśli widac głębokie bruzdy i wyczuwalny pod palcem uskok przy krawędzi to wymień tarcze
Co do słabych hamulcy może trzeba by juz wymienic płyn hamulcowy ,zaleca się jego wymianę max co 2 lata
A to ,że auto nurkuje ,to zdecydowanie amortyzatory,może się też to wiązac ze słabszą skutecznościa hamowania....nawet o 10m dłuższa droga hamowania

Chłopie,coś zapuszczona trochę ta Ibiza chyba jest :chytry:

[ Dodano: 22 Cze 2007 23:02 ]
MOD:
Pise sie TYLNE a nie TYLN_I_E

to było dobre mod zwraca uwagę i sam wali byka :rotfl:
UŻYTKOWNIK:
pisze się "pisze" a nie pise.....
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 23:19 przez Leon_Wechtel, łącznie zmieniany 2 razy.


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: mindcrasher » ndz lip 01, 2007 12:59

Witam, dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi, co do autka to faktycznie hamulce do roboty i przednie amory do wymiany, tylko tak jakoś czasu wiecznie brak. Jeszcze raz musze wszystko obejrzeć w jakim to stanie będzie i niestety chyba trzeba za zaskórniaki szarpnąć.

A co do moda to no comment, pokazał klasę :panna: ufff, mam nadzieję, że tym razem żadnego byka nie zrobiłem... :rotfl:

pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości