Pytanie odnosnie podswietlenia zegarow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aranarth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 20:47
Lokalizacja: Dawniej Wawa, obecnie Kraków

Pytanie odnosnie podswietlenia zegarow

Post autor: aranarth » śr cze 20, 2007 22:35

Mam budzik z zegarkiem analogowym i podswietleniem z gory. Chcialbym nie tyle zmienic kolor podswietlenia, co zamienic zwykle zaroweczki na LEDy. I tu powstaje problem: czy przez tarcze bedzie przechodzic swiatlo? Czy za zegarami jest wystarczajaca ilosc miejsca, zeby wstawic plytke drukowana (najlepiej) z diodami? Pomysl mam taki, ze zostawiam czarne tarcze, daje od tylu diody biale (podswietlajace tylko cyferki), a wskazowki robie czerwone, wszystkie pozostale elementy podswietlane (przyciski szyb, panel nawiewow, ogrzewanie tylnej szyby, zapalniczka, tylna zapalniczka) takze na bialo, pokretlo swiatel na czerwono, znaczniki dookola niego na bialo. Wszystko da rade zrobic, tylko nie wiem, jak z tymi zegarami. Najlepiej by bylo, jakby ktos z was mial na zbyciu za symboliczne :pub: zegary, nawet uszkodzone, byleby z dzialajacym podswietleniem. :)

Pozdrawiam.


[b]OHHHH, hier kommt die neue deutsche Welle
Sie schreien: Oh, mein Gott, der coolste Deutsche den ich kenne[/b]

Zapraszam do mnie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128578

przemopiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt gru 08, 2006 04:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: przemopiek » śr cze 20, 2007 23:19

Jak wiem to za zegarem jest mało miejsca ale gdzieś czytałem że da rade jak znajde to podeśle.
Mam pytanie do ciebie jak zrobiłeś podświetlanie na biało przełącznika świateł ja chciałem na niebiesko i zgodnie z opisem w poradach próbowałem zmyć zielona farbe bezacetonowym zmywaczem a zmyłem też białą i czarna czyli tło praktycznie niemam symboli.
Mam pomysł jak je jak zrobić żeby były mianowicie druknać na kartce ale niewiem skąd wziąść symbole, moze masz jakaśstronkę zkąd moge to ściągnąć. Dzięki


przemo

aranarth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 20:47
Lokalizacja: Dawniej Wawa, obecnie Kraków

Post autor: aranarth » śr cze 20, 2007 23:30

jeszcze tego nie robilem, na razie sie rozgladalem po manualach, zeby sie co nieco dowiedziec. nie sam bede to robic, tylko ze znajomym. on normalnie robi podsiwtlenia deskek matizowskiech, tico, cinquecento, golfa bedzie robil pierwszy raz, wiec moim autem bedzie przecieral sciezki. :) to jeszcze nic pewnego, ale jesli uda nam sie rozpracowac dobry patent na zmiane podswieltenia w MK3 (najlepiej na plytkach drukowanych, takich, ze mozna je zrobic bez zegarow, a potem tylko sesja montazowa), to moze sie zaproponuje forumowiczom zakup takiego podswietlenia. :) ale to nic pewnego, musimy rozebrac zegary i najlepiej jeszcze przelacznik swiatel. dlatego prosze jeszcze raz, jesli ktos moglby oddac w/w elementy za doslownie symboliczne piwko to bede wdzieczny. nie musza byc do konca sprawne, byleby dzialalo podswietlenie. musimy jakos to oblukac, a ja nie bardzo chcialbym na to poswiecic moje zegary... :)
pozdro.


[b]OHHHH, hier kommt die neue deutsche Welle
Sie schreien: Oh, mein Gott, der coolste Deutsche den ich kenne[/b]

Zapraszam do mnie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128578

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr cze 20, 2007 23:33

aranarth pisze:czy przez tarcze bedzie przechodzic swiatlo?
Nie...
aranarth pisze:Pomysl mam taki, ze zostawiam czarne tarcze, daje od tylu diody biale (podswietlajace tylko cyferki), a wskazowki robie czerwone,
Powodzenia....Dioda w mk II to zrobił,ale w mk III chyba jeszcze nikt....



aranarth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 20:47
Lokalizacja: Dawniej Wawa, obecnie Kraków

Post autor: aranarth » śr cze 20, 2007 23:49

bongo pisze:
aranarth pisze:czy przez tarcze bedzie przechodzic swiatlo?
Nie...
ojojoj... moze byc klopot... :( zobacze, jak rozbierzemy licznik... przydalby sie moze jakis szrot, zeby zdobyc ten licznik... albo moze Mac go jeszcze ma. :)


[b]OHHHH, hier kommt die neue deutsche Welle
Sie schreien: Oh, mein Gott, der coolste Deutsche den ich kenne[/b]

Zapraszam do mnie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128578

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 314 gości