rytmiczny szum z okolic paska rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

rytmiczny szum z okolic paska rozrządu

Post autor: wojtas.l » wt cze 19, 2007 21:21

Witam
coraz częściej słyszę rytmiczny szum z okolic paska rozrządu. najbardziej go słychać gdy silnik jest zimny (zaraz po odpaleniu). gdy sciągam obudowę tegoż paska odgłos się zmienia. Zaobserwowałem że pasek wychodził jakies 2-3mm poza koło -od silnika koło pokrywy wlewu oleju). Zaobserwowałem że na rolce ma dwidoczne bicie (w parawo w lewo jakieś 3-4 mm). ściągłem osłonę paska (plasyikową) i rytmiczy szum pozostał dalej ale jakby był cichszy.
Pasek + rolka był wymieniany 10 tyś km temu.
Nie wiem co to może być? zastanawia mnie ta rolka czy nie jest już jakaś padnięta....
Proszę o rade...



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » wt cze 19, 2007 21:56

Radziłbym wymienić tą rolkę jak najprędzej. Miałem taki przypadek że rolka biła juz po 1tyś km najpierw biła potem biła i furczała a po jakiś 1,5tys zaczęła się zacinać ! Pasek o mały włos by nie poszedł. Wymieniłem cały rozrząd odrazu. Powodem tego bicia mogłabyć albo wada fabryczna albo zbyt mocne naciągnięcie paska rozrządu. (on jeszcze się naciąga jak silnik sie rozgrzeje). Dodam tamta rolka kosztowała mnie 20zł bo była z tych "tańszych" jak kupiłem tą za 50zł to był spokój. Juz sobie powiedziałem że więcej nie oszczędzam na takich rzeczach :)
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2007 21:59 przez Kand, łącznie zmieniany 2 razy.



JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » wt cze 19, 2007 23:31

hello,
kolega dobrze radzi. też mam podobny problem. pasek rozrządu też jest przesunięty jakieś 2-3mm . przy rozgranym silniku jakieś dziwne piski miałem zajrzałem pod maske i okazało się że zdeformowała mi się osłona rozrzadu pod wpływem ciepła. myśle cholera trzeba załatwić nową, ale po chwili namysłu i radach mechanika doszedłem do wniosku że usztywnie obudowę rozrządu. ta operacja udała się i teraz już tylko czasem popiszczy pasek. w moim przypadku ociera się o obudowę rozrządu zaś w Twoim może a raczej napewno to ta rolka.
kup porządną nie podróbkę.

pozdro
ps. moja osłona to podróbka dlatego się tak wygięła...



grzes84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 27, 2009 19:29
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: grzes84 » czw sty 29, 2009 20:58

Witam!
Mi bardziej szumi i teraz po przeczytaniu waszych porad zastanawiam się czy mój mechanik nie zrobił mnie w konia ! Zapłaciłem mu 180zł bo tyle żekomo wyniosło pasek,rolka itp! Pewny jestem jedynie paska bo widać że nowy Bosch a reszta duży znak zapytania! Golfika zostawiłem mu na cały dzień ! Od wymiany zrobiłem 7tyś km i zauważyłem ze na środku paska zrobił mi się taki rowek nie wiem czy po prostu sie wyciera w normie czy mechanik wymienił mi tylko pasek a powiedział ze zrobił wszystko nie wiem może sie myle ?

Drugi problem mam z osłoną plastikowa do rozrządu golf 2 1,6 benzynka ma ktoś na sprzedaż? rok prod.1989

Proszę o porady i z góry wielkie dzięki



karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » czw sty 29, 2009 21:41

A czy czasem szum nie wydobywa się z alternatora?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości