Jak przygotowac auto do garazowania przez 5msc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

matelko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:48
Lokalizacja: cieszanów
Kontakt:

Jak przygotowac auto do garazowania przez 5msc

Post autor: matelko » pn cze 18, 2007 22:03

Mam taki maly problem jak zabezpieczyć moje golfito .Za niedługo wyjezdzam za granice i musze w garazu zostawić swoje golfito i bedzie ono przez okres ok 5 miesiecy nie eksplatowane Panowie prosze o podpowidz jak go zabezpieczy mam na mysli czy jak odłoncze akumulator czy cos sie moze stać przez tak długi okres.Prosze o odpowiedzi sugestie jak go moge zabezpieczyć
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2007 09:08 przez matelko, łącznie zmieniany 1 raz.


matelko

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn cze 18, 2007 22:14

Najlepiej to oddaj go komuś zeby sie niem zaopiekował na ten czas ?? Nie masz takiej osoby ?? zeby raz od czasu odpalił itd :) moze zajechał sobie do sklepu :PP



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » pn cze 18, 2007 22:23

jak napisał mój przedmówca to najlepsze wyjście bo jak będzie stac w garażu to potem dziwne rzeczy moga sie z nim dziać , co jakis czas wypadało by nim chodziarz troszke pojeździć byle sie silnik nagrzał i go garażu :) pozdro


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » pn cze 18, 2007 22:45

dokładnie lepszego wyjscia nie ma. A jak juz nie masz komu to pamietaj zeby nie zostawiac go na ręcznym no i akumulator mozesz odlaczyc. I tak sie rozladuje...
Zalezy jaki masz garaż?

Ale najlepsze wyjscie to żeby ktos nim czasem jezdzil. Wujek, tato, kumpel zaufany i wtedy by było najlepiej. :bigok:


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt cze 19, 2007 00:27

Wiesz jak nie masz komu zostawić to mozesz do mnie przyjechac :D:D
Chętnie sie od czasu do czasu powoze Mk4 :D:D

Nie masz sie co martwić jezdziłem juz tyloma autami ze twoja bryczka bedzie w bardzo dobrych rękach :)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jak zabezpieczyć moje golfito

Post autor: RobertP » wt cze 19, 2007 00:44

matelko pisze:Mam taki maly problem jak zabezpieczyć moje golfito
odkręć kiere i koła :P i schował w innym miejscu
bo Ci "zaufani" koledzy pociągną furkę i już nigdy jej nie zobaczysz


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt cze 19, 2007 01:15

RobertP, rodzina Ci raczej bryki nigdzie nie " pociągnie " przeciez nie mowie ze pojdzie do pierwszego lepszego kolesia któreog zna na cześc i powie ej weź mi przypilnuj auta :P



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » wt cze 19, 2007 16:50

Po pięciu miesiącach naładujesz akumulator i silnik odpali na 100% jeżeli teraz jest w dobrym stanie.

Ja widziałbym problem w innym miejscu a mianowicie w hamulcach. Niestety tak długi okres sprawi że tarcze zardzewieją a tłoczki prawdopodbnie się zapieką.

Stracisz prawie całą zdolnośc hamowania i niewykluczone że się nie obędzie bez wizyty u mechanika w celu odpowietrzenia układu i rozruszania tłoczków.

Uważam że przynajmniej raz w tygodniu trzeba się przejechać, rozgrzać silnik i troszkę pohamować żeby auto jakoś chodziło jak wrócisz.



Awatar użytkownika
EverFrost
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 28, 2005 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: EverFrost » wt cze 19, 2007 17:11

Seru79 pisze:Ja widziałbym problem w innym miejscu a mianowicie w hamulcach
swieta racja moze 126p to nie MK4 ale miałem kiedys za zadanie doprowadzić takiego maluszka do stanu używalności po rocznym postoju, naładowałem akumulator i po chwili silnik już chodził ale hamulce koniec świata dosłownie zero. Ale 5 miesięcy to nie wiecznośc nawet jak zostawisz go i nikt nie bedzie go przepalał to po takim okresie nie powinno sie nic wielkiego wydarzyć, najwyżej spędzisz dzien czy dwa w garazu, lub u mechanika który zajmie sie tym co ewentualnie postanowiło odpocząc dłużej niż 5 m-cy


Nie zbudzę się pewnego ranka, ot, spodziewana niespodzianka.

http://www.mtbmarathon.com

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » wt cze 19, 2007 17:32

ja tez niedlugo wyjezdzam na 4 miesiace i mialem za pare dni taki sam temat utworzyc, ale patrze ze matelko, mnie ubiegl i dobrze :) myslalem ze wystarczy jak ktos przyjdzie i raz w tyg odpali go i popracuje troche i to wszystko, no ale juz wiem ze hamulcow tez trzeba pouzywac, tzn. pojezdzic :P piszcie jak najwiecej z Waszymi doswiadczeniami z postojem auta :) na co jeszcze moze miec zly wplyw dlugi postoj?? i jak czesto trzeba by rozruszac gofra jesli mnie nie ma i jak dlugo jezdzic, starczy kilometr czy dwa?? i czy naprawde trzeba nim jezdzic??? wollabym (bylbym spokojniejszy) jakby stal caly czas, przeciez rdza z tarcz zejdzie po paru przejazdzkach jak wroce a cylinderki tez chyba mozna bez klopotu rozruszac
piszcie bo przydadza nam sie Wasze rady :)
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2007 17:35 przez Kisiel, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt cze 19, 2007 18:29

Kisiel, no ja tez bym wolała gdybym miał wyjezdzać zeby moj Golfik stał nie ruszany !!!!!!! :PP Ale prawda jest taka !! ze jak auto stoi to jest źle !! lepiej zeby jezdziło niz stało
Poprostu auto którego sie nie uzywa szybciej sie rozsypie niz te którym sie jezdzi czasem :)

Jak juz nie masz kogoś zaufanego zeby nie jezdził to niech choć odpali goraz w tygodniu na pare minut zeby sie zagrzał silnik :))) a juz bedzie lepiej :)



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » wt cze 19, 2007 19:03

5 miesięcy to nie tak wiele ale i tak niezbyt zdrowo jest żeby samochód stał nie odpalany. Najlepiej by było żeby jednak chociaż raz na jakiś czas ktoś go przepalił. Oprócz problemów z hamulcami jak koledzy pisali możesz mieć jeszcze kłopo z uszczelkami które nie smarowane przez tak długo na upale a może i mrozie mogą poparcieć. Znajdż kogoś zaufanego zatankuj trochę paliwka i niech pojezdzi kilka kilometrów od aasu do czasu


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
EverFrost
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 28, 2005 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: EverFrost » wt cze 19, 2007 20:59



Nie zbudzę się pewnego ranka, ot, spodziewana niespodzianka.

http://www.mtbmarathon.com

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt cze 19, 2007 21:21

5 miesięcy to nie tak długo. Mam dużo starszy samochód i zostawiłem go na 4 miechy i nic mu nie było, wróciłem włożyłem akumulator zakręciłem i odpalił. Hamulce były kiepskie do puki rdza się nie starła i wsio.
daniel2505 pisze:możesz mieć jeszcze kłopo z uszczelkami które nie smarowane przez tak długo na upale a może i mrozie mogą poparcieć.
Bez przesady,w ciągu paru miesięcy uszczelni nie mają prawa siąść, to w końcu nie jest stary samochód.
Wyjąć akumulator i ważne jeśli ucieka ci minimalnie powietrze z któregoś koła to po paru miechach może być kapeć i oponka może paść.

Samochód będzie stał w garażu czy pod chmurką?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 292 gości