Problem z ręcznym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bosman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 23:03
Lokalizacja: Łódź

Problem z ręcznym

Post autor: bosman » sob cze 16, 2007 22:03

Dzis wsiadlem jak zwykle do samochodu, odpalam silnik, spuszczam z ręcznego, dodaje gazu a tu samochod staje mi deba (przednie kola ida do gory a tyl siada) i nie jedzie. Objaw wskazujacy na to, ze reczny jednak nie zostal odblokowany. Probowalem kilka razy ruszac dzwignia od recznego ale nie dalo rezultatu. Czy ktos z was mial cos takiego albo moze wie, co moglo sie skopac w hamulcu? Kontrolka normalnie gasnie po wylaczeniu recznego a samochod rwie sie do przodu, ale jest na hamulcu...



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » sob cze 16, 2007 22:32

Witam.

Przypuszczam, że zacina Ci się linka w pancerzu i dlatego ręczny nie odbija.
Sprawdz to, może wystarczy kapnąć do niej oleju i ją rozruszać.
Powodzenia.
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2007 23:19 przez vpil, łącznie zmieniany 1 raz.



bosman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 23:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bosman » sob cze 16, 2007 22:43

Ale ktoredy mam tam kapnac oleju?



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » sob cze 16, 2007 23:24

Najlepiej to ją zdemontować ale to trochę roboty.
Najpierw ustal czy wogule ta linka chodzi najlepiej zdejnij bęben i obserwuj czy rozpierak od ręcznego się cofa.



zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

ręczny.

Post autor: zwirzyk » wt cze 19, 2007 10:25

Witam. Koledzy doradzaja: zdejmij bęben.Ale jak skoro hamulec zablokowany!! Proponuje przystąpić do podniesienia tylnej części pojazdu.Poluzowac śruby tego koła w którym wyczujesz na pancerzu linki ,że jest napięta./linka powinna być twarda.Podnieść tą stronę auta zdjąć koło i próbować ruszać linką, możliwe że linka w pancerzu się zapiekła.Powinne te czynności pozwolić na częściowe poluzowanie linki.Jak popuści trzeba wyciągnąć i wymienić najlepiej na nową.Smarowanie w tym przypadku to czynność dorazna.Jeżeli opisane czynności nie dadzą rezultatu, zdjąć osłonę z dzwigni hamulca poluzowac naprężoną linkę pdkręcic nakrętke i do pancerza wlać strzykawką olej zmieszany z paliwem, bądż środek działający na rdzę.powinno pomóc.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
LISPLUS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt cze 15, 2007 00:09
Lokalizacja: Biskupiec / Olsztyn Przebieg: 199.000km
Kontakt:

Post autor: LISPLUS » wt cze 19, 2007 10:29

Dlatego ja zawsze stawiam na równym i tylko na biegu. Bo kiedyś w zimie miałem podobnie jak mi przymarzła linka :grin:


VW The Power of Dream :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości