korektor siły hamowania! prosze o porade

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

endrjuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 12, 2007 09:19
Lokalizacja: Rzeszów

korektor siły hamowania! prosze o porade

Post autor: endrjuuu » wt cze 12, 2007 09:34

Od pewnego czasu co jakis czas musialem dolewac płyn hanulcowego gdyz poziom dośc często spadał, po czym zauwazylem ze korektor jest mokry i powoli z niego kapie, sam nei wiem czy zepsul sie na amen czy mozna go wykrecic i sprobowac go naprawic.
mechanik jak zobaczyl to stwierdzil ze nie ma co naprawiac bo to nie ma sensu i przedstawil trzy warianty i nei wiem ktory wybrac:/

1. zamowic nowy (jak jest wogole w sprzedazy) i on mi wymienie (koszt pewnie duzy)
2. znalezc na szrocie jakis uzywany i on tez zalozy (koszt troszke mniejszy)
3. powiedzial ze jak chce to on mi przerobi "na cztery" ze nie bedzie trzeba korektora i bedzie hamowal bez ze tak powiem "zahamowan"

nie wiem co zrobic, chalibym to zrobic w miare niedrogo i jak to mozliwe wlasnymi silami:)

p.s. a przy okazji jak ktos wogole zechce mi pomoc:/ to jak jade po nierównościach to jest takie dziwne tłuczenie z tylu z lewej strony... tez zagladalem z mechanikiem i powiedzial ze sa luzy(nie znam sie na tym i moge pisac glupoty) na wahaczu....powiezial ze najlepiej wykrecic te dwie sruby co sa po obu stronach i wymienic cos tam?? i potem dokrecic zeby luzu nie byl?? jesli ktos wie o co chodzi to prosze o napisanie co trzeba wymienic i czymajac dostep do kanalu i narzedzi zrobie obie rzeczy z pomoca kolegi:) z gory dziekuje za pomoc pozdraiwam



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt cze 12, 2007 09:42

Dobrze mieć korektor żeby nie blokowało tyłu. Jak masz możliwość kupić tanio używkę to ją kup i zamontuj.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

endrjuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 12, 2007 09:19
Lokalizacja: Rzeszów

hmm

Post autor: endrjuuu » śr cze 13, 2007 01:17

a poradze sobie z zamontowaniem tego korektora??
i przy tym wahaczu co konkretnie wymienic?? i czy zrobie to wlasnymi rekami??



agent_olo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 19:07

Post autor: agent_olo » wt paź 09, 2007 21:47

Witam
Poszukuje korektora hamowania do golfa III z 93 roku i znalazłem takie coś :http://moto.allegro.pl/item253918648_ko ... at_b3.html Czy ten korektor bedzie pasował do mojego auta czy potrzebny jest inny?



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt paź 09, 2007 22:58

endrjuuu, wymiana korektora jest z zasady bardzo prosta natomiast bardzo cięzko poradzić sobie se śrubami którymi jest przykręcony do belki , bez diaksa (szlifierki kątowej się nie obędzie.
(korektor jest aluminiowy i po tylu latach użytkowania aluminium siętrochę utleniło)

[ Dodano: 09 Paź 2007 23:00 ]
endrjuuu pisze:3. powiedzial ze jak chce to on mi przerobi "na cztery" ze nie bedzie trzeba korektora i bedzie hamowal bez ze tak powiem "zahamowan"
zgadza się ale wtedy na śliskiej nawierzchni moze ci blokować tylną oś (i w zakręcie kłopoty gotowe)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » śr paź 10, 2007 00:28

agent_olo pisze:Witam
Poszukuje korektora hamowania do golfa III z 93 roku i znalazłem takie coś :http://moto.allegro.pl/item253918648_ko ... at_b3.html Czy ten korektor bedzie pasował do mojego auta czy potrzebny jest inny?

mam takie samo z mojego Mk II GTI bo ma tarczówki, oddam za 15 zł.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

agent_olo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 19:07

Post autor: agent_olo » śr paź 10, 2007 19:30

chosen pisze:
agent_olo pisze:Witam
Poszukuje korektora hamowania do golfa III z 93 roku i znalazłem takie coś :http://moto.allegro.pl/item253918648_ko ... at_b3.html Czy ten korektor bedzie pasował do mojego auta czy potrzebny jest inny?

mam takie samo z mojego Mk II GTI bo ma tarczówki, oddam za 15 zł.

Chętnie kupie tylko czy bedzie pasowac do mojego golfika? Ten korektor na aukcji z wyglądu jest identyczny ale niewiem czy nie różnią się jakims niewidocznym szczegółem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 10, 2007 19:44

sa dwa rodzaje do tarcz i do bębnów. Poza tym brak różnic.

[ Dodano: Sro Paź 10, 2007 7:46 pm ]
Ten z allegro jest do bębnów, te do tarcz mają literę C na końcu numeru. Sądzę że można zamiennie stosować


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » śr paź 10, 2007 20:09

no ja mam do tarczówek, wiec jak cos pisz, jest jeszcze z kawałkami przewodów.
Mam nawet do tego łapę mocujacą tylną belkę i na tej łapie jest wysięgnik na ten własnie korektor, ale to juz oddzielnie :>
pozdro, pisze na gg Jak cos, moge tez podeslac fotke
GG:2012189


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

waldisetka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 11, 2007 18:30
Lokalizacja: nasielsk

Post autor: waldisetka » czw paź 11, 2007 18:55

witam wszystkich mam problem z tylnimi hamulcami jedno koło nie hamuje a drugie ledwo wymieniłem pompe i nic ominełem korektor zadnej ruznicy pomózcie



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw paź 11, 2007 19:02

korektor siły hamowania! prosze o porade
+tuleje tylnej belki poszukaj w moich postach tam troszke pisałem o tulejach jak się je wymienia



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maroTdi » czw paź 11, 2007 19:21

marek2907 pisze:endrjuuu, wymiana korektora jest z zasady bardzo prosta natomiast bardzo cięzko poradzić sobie se śrubami którymi jest przykręcony do belki , bez diaksa (szlifierki kątowej się nie obędzie.
(korektor jest aluminiowy i po tylu latach użytkowania aluminium siętrochę utleniło)
no znam ten problem.. wymienialem silenblocki i musialem sciagac belke i wycinac a pozniej przewiercac.. zamiast 30min roboty trwalo to chyba z 4h...
nie ma szans odkrecic tych srub..



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw paź 11, 2007 19:22

maroTdi pisze:nie ma szans odkrecic tych srub..
faktycznie graniczy top z cudem ja poradziłem sobie bez demontarzu korektora



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości