Czy ten silnik dobrze pracuje?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Spab

Czy ten silnik dobrze pracuje?

Post autor: Spab » ndz cze 10, 2007 23:06

Witam
pisze dowas z taka sprawa mianowicie jakis czas temu kupilem golfa 2 z rocznika 19985 o poj. 1.3 na gazniku...
Wszystko jest niby pieknie bo pali jak marzenie od pierwszego przekrecenia kluczyka czy to na gazie(taki kupiony)czy na benzynie....To jest git

Jedyna rzecza ktora mnie wkurza i drzazni to praca tego motoru czy mozna to jakos zmienic czy to swiatczy o jakiejs wadzie???
Jego praca jest tak irytujaca ze i tak jak mam tlumik sportowy to po dodaniu gazu lub tez stojac na swiatlach pracuje tak glosno ze nie slychac tego buczenia delikatnego;(

Pracuje jak mikser normalnie niewiem czy dobrze to zobrazuje ale to brzmi tak ttttttttttttttttttttttttrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrtttttttttttttttttrrrrrrrrrrrrrrr
Niewiem jak to opisac ale jest straszne;(
Powiedcie czy to normalna praca tej jednostki czy moze ona jakos cywilizowaniej dzialac....
Bo mam tez seata ibizke 95rok z motorem 1.4 na mono wtrysku i tym sie chce jezdzic mimo to ze to tez nie super klasa...ale w tym wypadku silniczek pracuje cicho po dodaniu gazu slychac mruk a nie jakies ttttttttttttttttttrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrttttttttttt czy darady to 1,3 doprowadzic do takiej cywilizowanej pracy???
Czy to wina tego gaznika i np na wtrysku bylo by innaczej???

Z gory dziekuje za odpowiedz
spab
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 10:33 przez Spab, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz cze 10, 2007 23:22

Osobiscie sprawdziłbym luz zaworowy,może Ci klawiatura klekocze?



Awatar użytkownika
Miami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 05, 2005 21:55
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: CZY TAK MA PRACOWAC TEN SILNIK

Post autor: Miami » pn cze 11, 2007 10:26

Ciężko wyczuć z opisu...to może być wiele rzeczy...

Może masz możliwość nagrania to jakimś mp3 playerem i wystawienia gdzieś do posłuchania
jako WAV ? Byłoby łatwiej coś powiedzieć.

Podobnie jak Ty mam 1.3 na gażniku ale poza chwilowym klekotaniem (na zimnym,
zaworków zanim olej skasuje luzy) - nic sie nie tłucze i nie burka.

Na szybko przychodzi mi na myśl pompa wytłuczona na łożyskach (lub wyszczerbione
łopatki od kawitacji) - może to jest to ?

Osłuchaj go porządnie - kołek drewniany lub stetoskop będzie pomocny (poważnie :) )

Pozdrowienia :)


Born to be ...?

Spab

Post autor: Spab » pn cze 11, 2007 11:35

Dzieki
dzisiaj jade na warsztat zeby zobaczyli co to moze byc ale niby slyszalem ze te 1.3 tak pracuja;(
Ale tak jak mowil kolega tam jest cos z klawiatura....moze uda mi sie to nagrac i potem gdzies to wrzuce...niewiem moze jestem przewrazliwiony no ale tak jak mowie te 1,4 w seatku pracuje slicznie az chce sie jezdzic;)

Pozdrawiam
spab



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn cze 11, 2007 20:28

Miami pisze:zanim olej skasuje luzy
to wb 1985 już były szklanki?



Spab

Post autor: Spab » wt cze 12, 2007 08:43

spox tak tez robi;) dobra od jutra bede walczyl na warsztacie...a moze ktos chce kupic tego gofra na LPG za 2200zl;)
spab



Awatar użytkownika
Miami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 05, 2005 21:55
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Miami » wt cze 12, 2007 10:59

stonefree pisze:
Miami pisze:zanim olej skasuje luzy
to wb 1985 już były szklanki?
Tak - sa
(w/w opieram na moim MH - 87)


Born to be ...?

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 12, 2007 12:28

stonefree pisze:to wb 1985 już były szklanki?
w 85 wprowadzono, z początku roku 85 mogly miec szklanki z płytkami a nie szklanki hydrauliczne


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Armal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw maja 31, 2007 18:45
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Armal » wt cze 12, 2007 12:34

Nie załamuj śię będzie dobrze tylko pamiętaj jedż do dobrego i sprawdzonego mechanika zeby tam nie nawymyślał niwiadoczego czego.Ja jak pojechałem 2 mieśiące temu do mechanika to mi powiedział ze trzeba silnik wymieniać .A no właśnie koledzy powiedzćie mi czy ciśnienie na poszczególnych cylindrach między 7-8 jest prawidłowe przy silniku 1.3 podczas pomiaru mechanik nie mówił nic o naciśnięciu przepustnicy gazu czy pomiar mógł być zanizony .Chce nadmienić ze jeżdze już tak 2 mieśiące i nic śię nie dzieje odpala od pierwszego a sam silnik ładnie i cicho pracuje .

PozdraVWiam.


[b]Szerokości i przyczepności ,a teraz czas na motocykl[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości