Po wymianie uszczelek dalej olej cieknie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Po wymianie uszczelek dalej olej cieknie

Post autor: marian__ » sob cze 09, 2007 23:46

witam
moj problem polega na tym iz wymienilem wszytskie uszczelki i dzis zauwazylem ze zaczelo dalej ciec z pod pokrywy zaworow mniej ale cieknie i kolo rozrzadu tam gdzie sa numery silnika i nie wiem czemu. posiadam golfa 1.3. prosze opomoc mopj kolega mowi ze ta pokrywa moze miec mikro nierownosci i dlatego tak sie dzieje el wole jeszcze sie upewnic... z gory dziekuje pozdrawiam.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz cze 10, 2007 01:47

marian__ pisze:mopj kolega mowi ze ta pokrywa moze miec mikro nierownosci i dlatego tak sie dzieje
Albo uszczelka kiepskiej jakości. Niestwty u mnie również po wymianie dość szybko zaczęło lecieć. Widziałem że uszczelka którą kupiłem nie grzeszyła nadmiernie jakością wykonania ale innej nie było a mi potrzebny był samochów. Jednak do miski kupiłem porządną uszczelkę. Koleś w sklepie zapewniał mnie że nie będzie lecieć i leci. Skręcona odpowiednim momentem i nocno się poci. Miska niby prosta, Nic nie widać a plamy po mnie zostają. Trochę się zdenerwowałem bo zapłaciłem za uszczeklę pod michę prawie prawie 40 zet. Ojciec powiedział żebym silikonem posmarował, ale stwierdziłem ze uszczelka porządna, micha prosta więc musi być dobrze. A jednak nie musi. Mam zamiar u siebie pomazać trochę silikonem.



piotr84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 21, 2007 23:52
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Uszczelka

Post autor: piotr84 » ndz cze 10, 2007 08:24

Jeśli chodzi o uszczelkę pod pokrywą zaworów to zdejmij ja jeszcze raz, wyczyść do sucha uszczelkę i pokrywę, weź troszeczkę magicznej mazi, jaką jest silikon i przejedź uszczelkę z dwóch stron, tam jest jeszcze taka mała gumowa, też ją przeleć silikonem i dokręć pokrywę. Tylko z wyczuciem! Ja tak zrobiłem i jest suchutko.



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » ndz cze 10, 2007 09:08

jak posmarujesz silikonem nie dokrecaj na maxa od razu tylko odczekaj z pol godziny i dopiero wtedy dokrec. Zrobi sie wtedy pozadna silikonowa usczelka. :)



piotr84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 21, 2007 23:52
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: piotr84 » ndz cze 10, 2007 13:43

Tak ,Tak Damian ma racje.



david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » ndz cze 10, 2007 14:50

Witam!
Mógłbyś sprawdzić jeszcze czujnik ciśnienia oleju, a raczej okolice tego czujnika,jest on z tyłu głowicy,szczególnie ten z lewej strony,u mnie też ciekło i myślałem że zpod uszczelki bo zaciekało z przodu auta,wymieniłem uszczelkę i dalej to samo,przy okazji wymiany paska i pompy wody wymieniono mi simering wałka bo myślałem że to może to,niedługo po tym podczs jazdy wyleciał cały olej z silnika,nie wiedziałem o co chodzi ,zupełnie przypadkowo nacisnąłem tą gumową osłonkę na czujniku i wtedy trysnęło olejem,włączyłem na chwilkę silnik a kumpel patrzył co się będzie działo,no i olej lał się strumieniem,wymieniłem na nowy i wszystko gra,pozdro


mk2 vr6 robi się ;-)

Awatar użytkownika
Miami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 05, 2005 21:55
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Po wymianie uszczelek dalej olej cieknie

Post autor: Miami » ndz cze 10, 2007 17:14

Niestety - złe wieści...

Czeka Cię ponowne zdjęcie głowicy i założenie uszczelki porządnej i markowej.

Cieknie z kanału olejowego który jest zlokalizowany zbyt blisko krawędzi bloku silnika
(blisko krawędzi uszczelki)...

Niestety kiepskie (tanie) uszczelki mają słabe obramowanie miedziane wokół tego otworu
co daje przykry efekt jaki masz...

Częsta przypadłość w 1.3 - nic nie zaradzisz...

Olanie tego problemu w dłuższym czasie da efekt wywalenia oleju do płynu lub
zalanie elektroniki alternatora (zapieczony olej wykończy go szybciutko).

Całość pisze z własnych doświadczeń (3 golfiny 1.3 w rodzinie)....

Pozdrowienia

ps. w/w oczywiście przy założeniu, że ruszałeś/zmieniałeś uszczelkę pod głowicą.


Born to be ...?

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

powymianie uszczelek dalej cieknie

Post autor: marian__ » czw cze 14, 2007 21:23

dzis zauwazylem ze ten olej wydobywa sie z lewej strony silnika tzn tam gdzie sie sprawdza poziom oleju i jest taka obudowa pl;astikowa niewiem jak tosie nazywa jestem ciemny w tych sprawach.proszeo pomoc. ponocto jakies simeringi czy co. jak cos to jutro zrobie fotke i pokaze skad..



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » pt cze 15, 2007 04:45

Mozliwe ze z pod simeringu walka rozrzadu. Albo po prostu cieknie ci zpod nowo zlozonej uszczelki przy walku jak jest akie polkole. a kto wynienial Ci te usczeki??? Jezeli sam to robilez to przy koncach dales silikon?

[ Dodano: 15 Cze 2007 04:47 ]
Bo jak sie wymienia usczelke klawiatury to trzeba dac silikon na koncach usczelki w tym miejscu gdzie zmienia ona swoj ksztaltw taka nitke :) w przeciwnym wypadku wycieki gwarantowane



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pt cze 15, 2007 07:19

marian__ pisze:zaczelo dalej ciec z pod pokrywy zaworow mniej ale cieknie i kolo rozrzadu tam gdzie sa numery silnika i nie wiem czemu
Miami pisze:Niestety - złe wieści...

Czeka Cię ponowne zdjęcie głowicy i założenie uszczelki porządnej i markowej.
chyba nie o tą uszelkę chodzi :bajer:

Marian tak jak koledzy radzą tylko silikon jest twoim ratunkiem.



marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Po wymianie uszczelki dalej olej cieknie

Post autor: marian__ » pn lip 02, 2007 21:54

jesli chodzi o to kto wymienial mi uszczelke to moj znajomy mechanik i towlasnie jeszcze byla gumowa uszczelka ale kurde myslalem ze jak dam gumowa uszczelke to problem ustanie a tu dlaej cieknie tak jakkiedys pisalem to cieknie po lewej stronie jak sie stoi przodem do silnikai to narogui dzis tez zauwazylem ze po prawej tezcieknie ale mnie i tez po rogach.. a i z pod korka wlewu oleju tez zaczelo kurde co mam robic pomozcie..



Ardiano
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ardiano » pn lip 02, 2007 22:13

Mam te same problemy z uszelka pog pokrywa i glowica:/
ale gadalem juz z kilkoma mechanikami a w tym ze znajmomym specem od silnikow i powiedzial ze wlasnie te ciekance uszczelki sa zmora golfa bo prawie w kazdym co widzial dzialo sie to samo:/ ciagla wymiana nic nie da....tylko silikon i to an jakis czas pomoze.



Luca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn cze 25, 2007 22:33
Lokalizacja: Plock
Kontakt:

Post autor: Luca » pn lip 02, 2007 22:17

sprawdz czy pokrywka jest prosta,dobrze odtlusc i posmaruj uszczelke sylikonem.dokrec z wyczuciem,tylko nie odrazu na maxa,dokrec troche,odczekaj jakies 10 min i podem dociagnij,ale i tak z wyczuciem



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » wt lip 03, 2007 09:15

kristo pisze:Marian tak jak koledzy radzą tylko silikon jest twoim ratunkiem.
No i moim już też :grrr:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 416 gości