Problem z wolnymi obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kotomix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 09, 2007 20:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Problem z wolnymi obrotami

Post autor: kotomix » sob cze 09, 2007 21:27

Witam pomóżcie mi mam problem z golfem 2.0 GTI silnik szarpie na wolnych obrotach sprawdziełem kopułkę palec przewody nowe świece ciśnienie paliwa w porządku filtry wymienione sprężanie wzorowe
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 10:55 przez kotomix, łącznie zmieniany 1 raz.


Wita mwszystkich szczęśliwych posiadaczy GOLFA III 2.0 GTI

kley

Post autor: kley » sob cze 09, 2007 22:18

1. kiepskie paliwko masz w baku, albo jego resztke i czasem sie woda zbiera i ja zasysa...
2. swiece
3. ustawienie zaplonu



kotomix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 09, 2007 20:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: kotomix » ndz cze 10, 2007 14:43

kley pisze:1. kiepskie paliwko masz w baku, albo jego resztke i czasem sie woda zbiera i ja zasysa...
2. swiece
3. ustawienie zaplonu
paliwko wporzadku verva 98 zapłon też świece też
cisnienie paliwa mierzone 3 atm tak jak w ksiażce a nierówno pracuje jak zacisniesz przeówd paliwowy od powrotu to rośnie do 4 atm i silnik pracuje dopiero równo wydajnośc pompy paliwoej też w porzadku


Wita mwszystkich szczęśliwych posiadaczy GOLFA III 2.0 GTI

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 10, 2007 14:49

Czyli wzrost ciśnienia do 4 barów powoduje że pracuje równo? A jak leciutko dodasz gazu to już równo pacuje? Jeśli tak to może krokowiec? A może diagnoza komputerowa by pomogła. Dziurek w dolecie szukałeś? Gdzieś na wężu od serwa na przykład?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kotomix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 09, 2007 20:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: kotomix » ndz cze 10, 2007 21:50

Paweł Marek pisze:Czyli wzrost ciśnienia do 4 barów powoduje że pracuje równo? A jak leciutko dodasz gazu to już równo pacuje? Jeśli tak to może krokowiec? A może diagnoza komputerowa by pomogła. Dziurek w dolecie szukałeś? Gdzieś na wężu od serwa na przykład?
Właśnie wróciłem z warsztatu tak wzrost ciśnienia do 4 bar powoduje równiejszą pracę silnika przy dodaniu gazu wchodzi ładnie na obroty bez problemu dziur w dolocie szukałem przejrzałem wszystko wporzadku, na analizatorze lambdę pokazuje 1.3-1.4 czyli za dużo powietrza dostaje sonda sprawna sprawdzana jutro podłacze pod komputer sam już nie wiem POMÓŻCIE PROSZE!!! jak odkęce korek od oleju to nierówno pracuje jeszcze gorzej może mato coś wspólnego z odmą na pokrywie klawiatury????
podłaczałem komputer do golfa wykaząło że sąda lambda ma stałą wartość 0.2 v i stoi

MYŚLAŁEM ŻE FORUM JEST PO TO ZEBY POMAGAĆ SOBIE ALE WIDZE NIC Z TEGO DZIĘKIWIELKIE KOLEDZY!!!!!
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2007 10:41 przez kotomix, łącznie zmieniany 2 razy.


Wita mwszystkich szczęśliwych posiadaczy GOLFA III 2.0 GTI

Awatar użytkownika
Domin_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr sie 02, 2006 15:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Domin_VW » pt cze 15, 2007 15:11

no to masz bankowo sonde do wymiany...jak ją wymienisz to i tak będziesz musiał jeszcze raz podłączyć się pod kompa żeby błędy wykasować i przy okazji sprawdzic czy jeszcze jakieś błędy niewyskakuja...


Moje GTI US Edition => http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=196952

apaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 05, 2007 10:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: apaczka » pt cze 15, 2007 15:33

Właśnie wróciłem z warsztatu tak wzrost ciśnienia do 4 bar powoduje równiejszą pracę silnika przy dodaniu gazu wchodzi ładnie na obroty bez problemu dziur w dolocie szukałem przejrzałem wszystko wporzadku, na analizatorze lambdę pokazuje 1.3-1.4 czyli za dużo powietrza dostaje sonda sprawna sprawdzana jutro podłacze pod komputer sam już nie wiem POMÓŻCIE PROSZE!!! jak odkęce korek od oleju to nierówno pracuje jeszcze gorzej może mato coś wspólnego z odmą na pokrywie klawiatury????
podłaczałem komputer do golfa wykaząło że sąda lambda ma stałą wartość 0.2 v i stoi

MYŚLAŁEM ŻE FORUM JEST PO TO ZEBY POMAGAĆ SOBIE ALE WIDZE NIC Z TEGO DZIĘKIWIELKIE KOLEDZY!!!!![/quote]

ja sie nie znam, ale tez mi nierówno silnik pracował, spadały mi obroty , był zamulony itd. w ogóle samochód wydawał dziwny dźwięk to ... Wymienili pompe wodną. Zdecydowanie inaczej autko chodzi na + ! U mnie sonda lambda tez jest do wymianki, lada dzien bedzie zrobione.

[ Dodano: 15 Cze 2007 15:34 ]
podłaczałem komputer do golfa wykaząło że sąda lambda ma stałą wartość 0.2 v i stoi

MYŚLAŁEM ŻE FORUM JEST PO TO ZEBY POMAGAĆ SOBIE ALE WIDZE NIC Z TEGO DZIĘKIWIELKIE KOLEDZY!!!!![/quote]

ja sie nie znam, jestem babą..ale tez mi nierówno silnik pracował, spadały mi obroty , był zamulony itd. w ogóle samochód wydawał dziwny dźwięk to ... Wymienili pompe wodną. Zdecydowanie inaczej autko chodzi na + ! U mnie sonda lambda tez jest do wymianki, lada dzien bedzie zrobione.


Apaczka

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 15, 2007 16:07

kotomix pisze:MYŚLAŁEM ŻE FORUM JEST PO TO ZEBY POMAGAĆ SOBIE ALE WIDZE NIC Z TEGO DZIĘKIWIELKIE KOLEDZY!!!!!
wystarczy odnowić temat bo forum jest oblegane i nie czyta się postów z dziesiątej strony. Troszę kolego wyobraźni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 250 gości