Ktory przekaznik od pompy paliwa i zaplonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mirko_40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 09, 2007 10:17
Lokalizacja: Opoczno

Ktory przekaznik od pompy paliwa i zaplonu

Post autor: mirko_40 » sob cze 09, 2007 12:39

Witam
Mam problem mianowicie nie chce mi odpalać samochód przez to że przekaźnik nie załącza pompy paliwa i zapłonu. Chce się dowiedzieć który przekaźnik za to odpowiada ?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 16:05 przez mirko_40, łącznie zmieniany 1 raz.



aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » sob cze 09, 2007 12:47

witam cie jest to przekaznik z oznaczeniem 68 jest on w niebieskim kolorze i znjduje sie po prawej stronie patrzac sie na cala centralke



pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 09, 2007 13:15

mirko_40 pisze:że przekaźnik nie załącza pompy paliwa i zapłonu.
nie ma jedengo przekaźnika który realizuje te dwie funkcje. Postawiłeś złą diagnozę, lepiej opisz dokładnie co się dzieje jeśli potrzebujesz pomocy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » sob cze 09, 2007 13:40

opis bezpieczników tak na wszelki wypade
Obrazek


one loVWe

mirko_40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 09, 2007 10:17
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: mirko_40 » sob cze 09, 2007 18:53

Problem trochę dokładnie wygląda tak. Cały czas miałem problem z odpalaniem samochodu, kiedy przekręcałem kluczyk gasły światełka, rozrusznik się kręcił ale nie chciał się zapalić ale po którymś razie zapalał. I próbowałem coś poprawić, więc wyciągłem któryś z przekaźników a po jego włożeniu już nie mogłem odpalić samochodu !! Nie załącza się pompka paliwa i nie mam iskry. I czy tego wszystkiego może być przyczyną stacyjka ??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 18:58 przez mirko_40, łącznie zmieniany 1 raz.



kley

Post autor: kley » sob cze 09, 2007 21:35

Moze byc stacyjka. Czy swieca ci sie kontrolki jak pokrecisz rozrusznikiem i odpuscisz? jezeli nie, to stawialbym na kostke stacyjki (koszt w granicach 30zl).



Awatar użytkownika
piotrsrokosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 20:12
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: piotrsrokosz » ndz cze 10, 2007 09:26

mirko_40 pisze:Problem trochę dokładnie wygląda tak. Cały czas miałem problem z odpalaniem samochodu, kiedy przekręcałem kluczyk gasły światełka, rozrusznik się kręcił ale nie chciał się zapalić ale po którymś razie zapalał. I próbowałem coś poprawić, więc wyciągłem któryś z przekaźników a po jego włożeniu już nie mogłem odpalić samochodu !! Nie załącza się pompka paliwa i nie mam iskry. I czy tego wszystkiego może być przyczyną stacyjka ??
Pozdrawiam
Może się podłączę bo mam podobny problem nie chciał zapalać na benzynie bo była spalona pompa paliwa, potem nie chciał odpalać bo były dziury w podstawie wtryskiwacza a teraz czasem nie odpala i objawy są tego następujące.
przekręcam kluczyk w stacyjce świecą się kontrolki na desce i przy przełączniku gazu, następnie przekręcam dalej a kontrolki przy przełączniku gazu gasną i samochód nie odpala, po kilku próbach jak kontrolki już nie gasną samochód odpala.
Pytanie co to może być coś z instalacją gazową? Przekaźniki i instalacja elektryczna? Czy może wpływ instalacji alarmowej (odcięcie zapłonu)?


WV Golf 1,8 - 1992, AAM 75KM, LPG,
ABS, wspomaganie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości