zerwany przewod od sondy lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pit68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 14:23
Lokalizacja: polska

zerwany przewod od sondy lambda

Post autor: pit68 » sob cze 09, 2007 10:31

Witam wszystkich na forum!
Mam taki problem, a mianowicie sprowadzilem z Niemiec golfa III 1.6 i okazalo sie ze w miescie pali ok. 15l 100km ostatnio zauwazylem ze jeden z przewodów we wtyczce prowadzacej do sondy lambda (bialy) jest przerwany mysle ze ktos go przerwal umyslnie bo nie wierze zeby sam sie urwal. mam pytanie czy moze to byc powodem tak duzego spalania i czy swiadczy to ze sonda jest uszkodzona i ktos specjalnie ja odlaczyl?W jaki sposob moge sprawdziac czy sonda jest sprawna?
Prosze o rade i wielkie dzieki!


Piotr

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob cze 09, 2007 11:20

Zepsuta sonda lub zerwane połączenie rzutuje na spalanie ponieważ komputer nie dostaje informacji o zawartości tlenu w spalinach więc podaje maksymalną dawkę paliwa co za tym idzie jest duże jego zużycie i może doprowadzić do uszkodzenia katalizatora
Sonda dłuższy czas nie używana może po prostu już nie zadziałać a kable i owszem mógł ktoś grzebać choć w moim przypadku miałem zerwane 3-tzry żyły tuż przy wtyczce .
Sondę można zmierzyć przyrządem {miernikiem}wartości 0,97-1,03 lecz jak podjedziesz do elektryka to nawet 10zł nie powinien kasować zaś sam kabel spróbuj zlutować choć się to może nie udać ponieważ niektóre kable w sondzie są jakby stalowe a i lutowanie może zmieniać wartości odczytu
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 11:23 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » sob cze 09, 2007 11:23

pit68 pisze: czy moze to byc powodem tak duzego spalania
tak
pit68 pisze:czy swiadczy to ze sonda jest uszkodzona i ktos specjalnie ja odlaczyl
intencji poprzedniego wlasciciela nie odgadniemy :) a gdzie amsz sonde??? w katalizatorze czy w kolektozre wydechowym??? jak w katalizatorze to wieksze prawdopodobienstwo ze sie urwal ale tego nie da sie tak osadzic, sonde mozna sprawdzi tak jak pisal pszczyna u elektryka
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 11:27 przez Kisiel, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

pit68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 14:23
Lokalizacja: polska

Post autor: pit68 » sob cze 09, 2007 12:31

Kisiel pisze:
pit68 pisze: czy moze to byc powodem tak duzego spalania
tak
pit68 pisze:czy swiadczy to ze sonda jest uszkodzona i ktos specjalnie ja odlaczyl
intencji poprzedniego wlasciciela nie odgadniemy :) a gdzie amsz sonde??? w katalizatorze czy w kolektozre wydechowym??? jak w katalizatorze to wieksze prawdopodobienstwo ze sie urwal ale tego nie da sie tak osadzic, sonde mozna sprawdzi tak jak pisal pszczyna u elektryka
Sonda jest w katalizatorze


Piotr

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » sob cze 09, 2007 13:49

biały przewód przy sondzie jest od grzałki o ile dobrze pamiętam.
miesiąc temu wymieniałem sondę na taką http://www.allegro.pl/item199867729_uni ... odowa.html
jak na razie wszystko jest OK


one loVWe

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » sob cze 09, 2007 13:50

pit68 pisze:Sonda jest w katalizatorze
jak w kacie to bardzo mozliwe ze urwany, watpie zeby poprzedni wlasciciel odczepial, bez sondy czy z zepsuta sonda tak samo jest wiec po co mialby odpczepiac???


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » sob cze 09, 2007 14:02

Kisiel pisze:bez sondy czy z zepsuta sonda tak samo jest wiec po co mialby odpczepiac
no nie zawsze. Jak w moim autku urwał się przewód sygnałowy od sondy (i sonda najprawdopodobniej na skutek dłuższego nie używania lub zwarcia do masy się uszkodziła) to z urwanym przewodem silniczek pracował równo a po podłączeniu kabelka ledwo z ramy nie wyskoczył tak go trzęsło. Tak więc czasem odłączenie uszkodzonej sondy ma sens. Chodź w przypadku kolegipit68, odłączenie kabelka od grzałki chyba sens traci


one loVWe

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » sob cze 09, 2007 14:04

jawel pisze:urwał się przewód sygnałowy od sondy (i sonda najprawdopodobniej na skutek dłuższego nie używania lub zwarcia do masy się uszkodziła) to z urwanym przewodem silniczek pracował równo a po podłączeniu kabelka ledwo z ramy nie wyskoczył tak go trzęsło. Tak więc czasem odłączenie uszkodzonej sondy ma sens. Chodź w przypadku kolegipit68, odłączenie kabelka od grzałki chyba sens traci
zgadzam sie :) po uszkodzeniu moga byc bledne informacje a po odlaczeniu brak informacji moze byc lepszy niz bledne, pit68, przylutuj kabelek i jedz niech Ci sprawdzi te sonde, jak bedzie walnieta to wymien, nie ma co czekac i patrzec na spalanie, lepiej ejchac sprawdzic sonde, taniej wyjdzie niz "przepał"
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 14:08 przez Kisiel, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Re: zerwany przewod od sondy lambda

Post autor: raf2234 » sob cze 09, 2007 22:29

pit68 pisze:...ostatnio zauwazylem ze jeden z przewodów we wtyczce prowadzacej do sondy lambda (bialy) jest przerwany mysle ze ktos go przerwal umyslnie bo nie wierze zeby sam sie urwal....
Witam
U mnie sie urwał w tym samym miejscu. Kabel jest prowadzony nad kolektorem wydechowym i od gorąca (i starości) zrobił sie kruchy. Urwał/połamał mi sie 2 razy.
Mam intalacje LPG i objawem braku sygnału z sondy był spadek mocy i "falowanie" wolnych obrotów.
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 22:33 przez raf2234, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 395 gości