Padł zamek?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Padł zamek?

Post autor: korsarz » śr cze 06, 2007 23:22

Witam wszystkich. Tak sobie z rana dzis pomyslałem ze posprzatam w aucie. Wszystko ok ładnie pieknie otwiera sie jak zawsze. Posprzatałemm i zamknąłem. J ado jechania do pracy a task zamek nie chodzi. Zero oporu kreci sie o 180 stopni w obydwie strony :/. Ani centralny nie działa ani zwykly od strony kierowcy. Od pasażera wszytsko ok. Takie pytanie mam do was co mogło sie uszkodzic? Zawsze przy otwieraniu czy zamykaniu wystarczyło lekko przekręcic w ktor strone i centralny chodził. A teraz zonk. Doradzcie mi cos. Czeka mnie długo weekend a tu zamykanko normalne nie chodzi :/.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 06, 2007 23:24

http://moto.allegro.pl/item201236930_mi ... f_iii.html
to ci padło na 99 procent. Wystarczy zdjąć klamkę i zmienić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » czw cze 07, 2007 10:04

Bez sęsu jest kupować to na allegro bo w ASO zapłaciłem 11zł+ 5zł za wymianę u fachowca od zamków. Nowe łopatki są troche grubsze i solidniejsze od ych montowanych fabrycznie i trzeba podszlifować żeby pasowały. Robota to góra 15min. Wystarczy wykręcić jedną śrubę Torx po wewnętrznej stronie drzwi na wysokości klamki. Sam to rozebrałem ale z dopasowaniem mi nie poszło i musiał fachman od zamków szlifowac łopatke zeby weszła.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Sylo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:13
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Zamek w klapie [nie trzyma]

Post autor: Sylo » ndz cze 10, 2007 12:03

Witam

mam problem z zamikiem w tylnej klapie MK3
otoz mogę go otworzyc kluczem albo wkladajac w niego jaki kolwiek plaski przedmiot
co mogla sie zepsuc ?

Dzieki z gory za odp.

Pozdrawiam
Syo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 10, 2007 12:34

Sylo pisze:co mogla sie zepsuc ?
zapadki we wkładce zamka albo się zapiekły (najprawdopodobniej) albo są pozywane( działał złodziej metodą na śróbokręt). Trzeba ją wyjąć, bawić się samemu w czyszczenie naftą czy innym rozpuszczalnikiem lub dobieranie zapadek od innego zamka jeśli masz jakiś stary, albo zanieść to do speca od tych rzeczy z kluczykiem i ci dorobi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » ndz cze 10, 2007 13:23

Paweł Marek pisze:http://moto.allegro.pl/item201236930_mi ... f_iii.html
to ci padło na 99 procent. Wystarczy zdjąć klamkę i zmienić.

faktycznie padła ta częsc wczoaj sam ja wymieniałem. Na koncy jest taki jakby haczyk i on sie ułamał. Kupilem nowy za 12 pln w sklepie moto i przedemna typo kupywał to samo. łopatki pasowały tylko ten haczyk był za gruby kupiłem pilnik z 8 pln i sam go dopasowałem. Troszke po bokach szlifowałem i od dołu. Nowy był aluminiowy i ładnie poszło. Samo rozebranie bardzo proste, wystaczy odkrecić ta srube na wysokoski klamki i lekko pchnąc do tyłu klamke i potem samo wyskakuje :).

PS. u mnie z tyłu wogóle zamek nie chodzi:/ tylko centralny. podejrzewam ze to przez to ze w zimie psiknałem jakis srodek i teraz zasniedziało.
Ostatnio zmieniony ndz cze 10, 2007 13:27 przez korsarz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 10, 2007 13:54

korsarz pisze:u mnie z tyłu wogóle zamek nie chodzi:/ tylko centralny. podejrzewam ze to przez to ze w zimie psiknałem jakis srodek i teraz zasniedziało.
bo te środki zwykle nic nie smarują tylko lód rozpuszczają. Psiknij teraz znowu jakimś czymś typu WD40, potem strzykawką z igłą nalej rzadkiej oliwy i może się rozrusza, a jeśli nie to wkładkę trzeba wyjąć i myć zapadki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » pn cze 11, 2007 00:40

Paweł Marek pisze:
korsarz pisze:u mnie z tyłu wogóle zamek nie chodzi:/ tylko centralny. podejrzewam ze to przez to ze w zimie psiknałem jakis srodek i teraz zasniedziało.
bo te środki zwykle nic nie smarują tylko lód rozpuszczają. Psiknij teraz znowu jakimś czymś typu WD40, potem strzykawką z igłą nalej rzadkiej oliwy i może się rozrusza, a jeśli nie to wkładkę trzeba wyjąć i myć zapadki.

psikałem ws50 z wydłuzona rurka i rezultatu brak, jutro bede to rozbierał. :)



fil29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 08, 2007 17:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fil29 » wt wrz 04, 2007 11:03

u mnie też to padło niedawno

koszt części - 3 PLN
szpec od zamków wziął za robotę - 5 PLN

i już jest git :smoke:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości