Halogeny w zderzaku - czy jest puszczona instalacja i gdzie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Halogeny w zderzaku - czy jest puszczona instalacja i gdzie?

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 15:28

Witam ponownie koledzy i koleżanki...

Jak w temacie: mam długie zaślepki i pomarańczowe kierunki. Kupiłem białe kierunki, krótkie zaślepki i halogeny. Kierunki już zmieniłem, teraz przymierzam się do halogenów.

Pytanie: czy mój MK3 (i czy w ogóle wszystkie czy tylko niektóre) ma puszczone przewody do halogenów przednich? Jakoś nie mogę ich "wymacać" ręką, ani ich nie widać a słyszałem od kilku osób, że instalacja powinna być.
Moj MK3 to Variant 1995, ma tylne przeciwmgłowe włączane włącznikiem do świateł.

Jeśli POWINIEN mieć puszczone kable, to gdzie ich szukać lub jak to sprawdzić czy instalacja jest przygotowana do tego (może jakiś oddzielny bezpiecznik czy coś?)

Jeśli NIE MA, to gdzie najlepiej się wpiąć i pod jaki włącznik? Podpiąć się pod bezpiecznik od tylnego przeciwgielnego i pod ten sam włącznik czy podłączać wszystko oddzielnie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » pt cze 01, 2007 15:57

w sumie to bym mnie to tez interesowało


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 01, 2007 16:06

Było 100 razy o tym, kabel plusowy do halogenów idzie w każdym MK3 tylko do okrągłego złącza nad chłodnicą (chyba szarożółty jeden, trzeba go rozdzielić na oba halogeny , masę pociągnąć z aku najlepiej. Pozatym ostatnio w Faq pojawiła się porada jak przerobić włącznik świateł na taki z opcją halogenów, ja to już zrobiłem działa super. Zadnych innych przeróbek w instalacji nie trzeba.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 16:26

Paweł Marek pisze:kabel plusowy do halogenów idzie w każdym MK3 tylko do okrągłego złącza nad chłodnicą (chyba szarożółty jeden, trzeba go rozdzielić na oba halogeny , masę pociągnąć z aku najlepiej.
Czyli jak rozumiem przez ten własnie kabelek idzie prąd po włączeniu włącznika światła przeciwmgłowego tylnego? Więc jak się tu podepnę z przednimi halogenami to wtedy przednie halogeny załączają mi się wraz z tylnym??
[Tak by mi pasowało - nie potrzebuję oddzielnego włącznika (podwójnego). ]


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 01, 2007 17:14

Tak, ale to nienajlepszy pomysł. Jest wiele warunjków drogowych kiedy można używać przednich halogenów, a tylnego się nie powinno, lub nie wolno (tylko mgła ograniczająca widoczność do 50m).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 21:51

Paweł Marek pisze:Pozatym ostatnio w Faq pojawiła się porada jak przerobić włącznik świateł na taki z opcją halogenów, ja to już zrobiłem działa super. Zadnych innych przeróbek w instalacji nie trzeba.
No dobra. Ostatnie pytanie zatem o przeróbkę włącznika... Czy cała przeróbka tkwi tylko we włączniku?
Do czego zmierzam... Czy jeśli teraz podłączę halogeny pod szaro-żółty przewodzik nad chłodnicą i będę miał przednie halogeny razem z tylnym przeciwmgłowym jednocześnie TO czy wystarczy potem sama przeróbka włącznika tylko?? Na razie bym podłączył właśnie tak, a pobawiłbym się z włącznikiem w póżniejszym czasie...


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 01, 2007 22:11

Masiek pisze:No dobra. Ostatnie pytanie zatem o przeróbkę włącznika... Czy cała przeróbka tkwi tylko we włączniku?
Do czego zmierzam... Czy jeśli teraz podłączę halogeny pod szaro-żółty przewodzik nad chłodnicą i będę miał przednie halogeny razem z tylnym przeciwmgłowym jednocześnie TO czy wystarczy potem sama przeróbka włącznika tylko?? Na razie bym podłączył właśnie tak, a pobawiłbym się z włącznikiem w póżniejszym czasie...
dokładnie tak.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 22:44

No to wielkie dzięki kolego za pomoc... :pub:

Jutro zabieram się za montaż halogeników. Czy potrzebne są przy nich dodatkowe przekaźniki?
Z przełącznikiem pobawię się w przyszłym tygodniu i przy okazji jak już go będę miał rozebranego to chcę podłączyć automatyczny włączniczek świateł (ten na 3 diodach - zdaje się też Twój pomysł).

Pozdrawiam


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 01, 2007 22:58

Masiek pisze:ten na 3 diodach - zdaje się też Twój pomysł
nie też, ten dotyczący zapalnia razem z silnikiem to mój z uwagami JayT, ten o halogenach nie mój.
Przekaźniki można, ale nie koniecznie. Halogeny już są zasilane przez przekaźnik lini X, w odróżnieniu od głównych świateł które biorą prąd prosto ze stacyjki, więc chyba niema sensu aż tak komplikować elektryki w aucie, ale oczywiście jak chcesz to można.

[ Dodano: Pią Cze 01, 2007 10:58 pm ]
I ten mój FAQ pokazuje na 2 diodach nie na trzech, popatrz bliżej końca tematu.

[ Dodano: Pią Cze 01, 2007 11:00 pm ]
A ponieważ ponoć od jesieni wystarczą tylko światła mijania (bez postojowych) do jazdy dziennej, to można będzie te diody łączące linię X z kablami postojówek w ogóle sobie darować


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
spajrek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:45
Lokalizacja: DTR

Post autor: spajrek » pt cze 01, 2007 23:14

Tutaj masz dokładnie gdzie podłączyć ---> http://www.rydzu.cba.pl/porady/032.htm


[b]GOLF GTi W12 650PS[/b]
[img]http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/golfie_gti_concept_side_1638564.JPG[/img]

Awatar użytkownika
Masiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:57
Lokalizacja: WhiteStock i okolice
Kontakt:

Post autor: Masiek » pt cze 01, 2007 23:30

No koledzy... Dzięki wielkie. Chyba wiem już wszystko. :pub:
Zabieram się jutro do roboty.

:okej:


Pozdrawiam wszystkich! Masiek
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102658]Golf III 1.9 TD Variant[/url], Cobra 19 PLUS + Midland ML-145

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 234 gości