Slabe wspomaganie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golftdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:59
Lokalizacja: Kraków

Slabe wspomaganie

Post autor: golftdi » pt maja 25, 2007 21:50

Witam wszystkich. JEsli możecie zdiagnozować mój problem to z góry dzieki. Jakis czas temu nabyłem golfika takiego jak w temacie i aktualnie mam problem ze wspomaganiem.
Po pierwsze podczas parkowania dosc ciezko chodzi a przy skrecie szumi pompa.
Czy da sie to jakos wyregulowac czy moze układ jest zapowietrzony. Wyczytałem w ksiazce z wkl ze da sie go odpowietrzyc jednak mechanik twierdzi ze układ ten jest smoodpowietrzajacy. Co moze byc powodem słabego wspomagania i tych szumów?

Bardzo dziekuje za podjecie tematu i wszelkie sugestie
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2007 12:08 przez golftdi, łącznie zmieniany 1 raz.



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pt maja 25, 2007 22:01

Pierwszym i najtańszym krokiem jest chyba wymiana płynu do wspomagania, o ile nie był wymieniany. Sprawdź też stan paska wielorowkowego i rolkę napinającą. Później zostaje juz chyba tylko wymiana pompy.



daro1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 09:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: daro1980 » sob maja 26, 2007 10:27

witam

niechce cie straszyc kolego mialem te same objawy tzn kolo kierownicy ciezko smigalo no i nieraz jak si enagrzal to jakby wspomagania niebylo .... myslalem ze to pompa az tu pewnego pieknego dnia zreszta calkiem niedawno wykrwawil mi sie na postoju i co si eokazalo maglownica kaput .... regeneracja z robocizna 700 ale kolo pokryl mi to chromem technicznym i mowi ze teraz nie do ruszenia bedzie .....


VW Golf 4 GTI TDI EXLU

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob maja 26, 2007 11:35

Podobne objawy mam co daro1980, wspomaganie dośc cięzko chodzi , czasem lżej , a czasem jakby wogóle go nie było , pierwsze przypuszczenie napewno pompa- więc pompa poszla do wymiany + nowy płyn i zero efektów poprawy , przyczyna jest jeszcze jedna - przekładnia , a przekładnia zostala załozona "nowa" po regeneracji rok temu przez poprzedniego właściciela - okazuje sie że ktos spartolił robote bo przekładnia w sumie sucha i nie cieknie ale chodzi jakby chciała a nie mogła , trzeba szukac pewnej 100% używki i bedzie gut


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości