Klimatyzacja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andrzejK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 23, 2007 21:13
Lokalizacja: Kobiernice
Kontakt:

Klimatyzacja

Post autor: andrzejK » śr maja 23, 2007 21:26

Po zakończeniu jazdy używając klimatyzacje zauważyłem plamę wody pod autem.Czy to jest normalne zjawisko?? odpiszcie.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr maja 23, 2007 21:49

tak to jest normalne podczas schłodzania powietrza wydziela sie para wodna która sie skrapla



aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » śr maja 23, 2007 22:11

to jest prawda jak powiedzielPrzemo440 to zjawisko skraplania nic czasem nie naprawiac tylko sie cieszyc milym chlodem w te upalen dni
pozdrawiam :bajer:



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr maja 23, 2007 23:36

tak ma być
wój miał tak w pasku B5
ja w mk3 takiej plamki nie mam a klima chodzi aż miło :bigok:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » czw maja 24, 2007 06:52

Ja w MK3 tez nie mam plamy. Ale mam inny problem. Klima sama mi sie wylancza jak stoje w korku pomimo ze wiatraki chodza pelna para. Z nawiewu zaczyna leciec cieple powietrze z dworu. Dodam tylko ze klima byla czyszczona i nabijana, sprawdzana cisnieniowo i bylo ok.


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » czw maja 24, 2007 08:07

Komas pisze:Ja w MK3 tez nie mam plamy. Ale mam inny problem. Klima sama mi sie wylancza jak stoje w korku pomimo ze wiatraki chodza pelna para. Z nawiewu zaczyna leciec cieple powietrze z dworu. Dodam tylko ze klima byla czyszczona i nabijana, sprawdzana cisnieniowo i bylo ok.
Niewykluczone, że w układzie jest zbyt wysokie ciśnienie i wtedy wentylatory chodzą na 2 biegu a kompersor się wylącza. Najlepiej byłoby wtedy sprawdzic stan czujnika cisnienia w układzie - czujnik ma dwa zestyki, jeden rozłącza sie przy zbyt niskim cisnieniu, a drugi załącza się przy zbyt wysokim.


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » czw maja 24, 2007 08:23

Czy słyszysz że kompresor się wyłącza ? Jeżeli nie słyszysz wyłączenia kompresora, a na postoju zaczyna dmuchać ciepłym, to przyczyną jest np. brudna lub pozapychana chłodnica klimy. Osobiście tak miałem. Lekarstwem jest jej wymycie, lub lepiej wymiana. Waitraki wtedy chłodzą na max. ale i tak nie są w stanie schłodzić.


VR6 + STAG 300

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » czw maja 24, 2007 09:16

nie słysze jak sie wylancza bo pewnie robi to w czasie jazdy ale zlysze bardzo dobrze jak sie wlancza. Klima byla miesiac temu sprawdzana i wszystko dzialalo. Cisnienie roslo na zegarze do 15 wlanczaly sie wentylatory po czym spadalo i sie wylanczaly.Amanda, w ktorym miejscu jest ten czujnik cisnienia? i jak go sprawdzic? Mozna go wymienic bez ubytku czynnika chlodzoncego?

Jest faktycznie tak jakby wentylatory nie mogly sobie poradzic z rozbiciem cisnienia w ukladzie. Takie jeszcze jedno glupie pytanie :) w ktora strone powinny krecic sie wentylatory. Maja zasysac powietrze z zewnatrz do komory silnika?


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » czw maja 24, 2007 09:39

Komas pisze:nAmanda, w ktorym miejscu jest ten czujnik cisnienia? i jak go sprawdzic? Mozna go wymienic bez ubytku czynnika chlodzoncego?
Niemam golfa, ale chyba tak samo jak w passatach czyli z prawej strony samochodu w okolicy kielicha amotryzatora, filtra powietrza, na rurce . Prawdopodobnie można toto wymienić "pod cisnieniem", w gnieździe pod czujnikiem jest zaworek
Takie jeszcze jedno glupie pytanie :) w ktora strone powinny krecic sie wentylatory. Maja zasysac powietrze z zewnatrz do komory silnika?
Tak, mają zasysać z przodu do komory silnikowej

Looknij np TU


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » czw maja 24, 2007 19:54

szukalem po powrocie z roboty tego czujnika i nigdzie go nie widze. Odkrylem cos jeszcze odglos syczenia gdzies z okolicy sprezarki po pracy klimy i po zgaszeniu silnika slychac slabe syczenie.


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » czw maja 24, 2007 22:50

Komas pisze:szukalem po powrocie z roboty tego czujnika i nigdzie go nie widze.
"Leć" po rurkach musi być w którymś miejscu :chytry:
Odkrylem cos jeszcze odglos syczenia gdzies z okolicy sprezarki po pracy klimy i po zgaszeniu silnika slychac slabe syczenie.
Normalne - zobacz też TU


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

opał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:12
Lokalizacja: wawka

Post autor: opał » czw maja 24, 2007 23:00

w mk3 czujnik jest na osuszaczu czyli pod prawą lampą, nie wyniemisz go bez rozszczelnienia układu,cały czynnik pójdzie w pi....u


Każdemu brakuje-jednemu do jachtu,drugiemu do chleba

klimatyzacje-serwis i ozonowanie

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » pt maja 25, 2007 15:44

Dzisiaj zrobilem pewien eksperyment.
Pisaliscie ze wentylator zasysa powietrze z zewnatrz do srodka komory silnika.
Ja wzielem kartke papieru i przylozylem ja cala powierzchnia do grila. Jak zasysa z zewnatrz do srodka powinna sie przykleic do grila? prawda? U mnie sie nie przykleja i czuc reka ze dmucha na zewnatrz.
Drugi eksperyment urwalem maly pasek kartki i powoli reka opuscilem go do komory silnika na wprost wentylatora. Zaczol szalec bo powietrze tam sie dziwnie zachowuje ale po chwili wentylator posiekal go na plasterki. A jakby zaciagal z zewnatrz to nie powinien? Prawda?

Stad moj winosek za jak jade to klima dziala super, bo jest chlodzone pendem powietrza ktore najpierw dziala na chlodnice klimy. Jak stoje w korku to praktycznie wcale bo wentylatory nie moga dac sobie rady z rozbiciem cisnienia. Skoro u mnie zasysa powietrze z komory silnika leci ono juz ogrzane i przechodzi najpierw przez chlodnice cieczy chlodzacej a dopiero potem przez chlodnice klimy, to jest juz gorace i nie chu chu nie schlodzi.

Skoro moje rozumowanie jest trafne to teraz pytanie za 10pkt
W jaki sposób wentylator moze u mnie sie krecic nie w te strone? Jest to mozliwe zeby bieguny mu sie poprzestawialy? Jest wtyczka ktora ma naciecie i nie da rady inaczej jej wsadzic.
Patrzac z punktu widzenia kierowcy od kabiny wentylator kreci sie w prawa strone. A jak jest u was?
Mozeci zrobic eksperyment z kartka papieru przy grilu czy sie do niego przyssa? i dac mi znac?

[ Dodano: Nie Maj 27, 2007 12:57 ]
juz sprawa zalatwiona. wiatraczki mam ok dzieki malemu lustereczku zajrzalem na tabliczke znamionowa wiatraka. Jest tam strzalka pokazujaca kierunek obrotu wiatraka. Moje krecily sie w przeciwna strone :). Wyjelem wtyczke i obrucilem ja o 180st. Podpielem i jest git :)
Klima dziala nawet w korku :)


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 335 gości