rdza w okolicach przedniej szyby jakie preparaty zasotoswać

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pióro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 29, 2007 16:07
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

rdza w okolicach przedniej szyby jakie preparaty zasotoswać

Post autor: Pióro » sob maja 19, 2007 23:56

Witam
posiadam passata B3 i w okolicach przedniej szyby pojawiły się ślady pofałdowanego lakieru czyli niestety rdzy wyjąłem szybe by móc lepiej usunąc rdze i usuwając ją przystawkami do wiertarki na papier ścierny i szczotki druciane oczysciłem, dziur na szczęscie nie było ale powierzchnia blachy po oczyszczeniu jest bardzo brzydka to znaczy ma takie dołeczki i nierówności a uzyskanie czystej i równej powierzchni blachy wiązało by się ze zrobieniem dziur bo bez robienia dziur raczej się nie da, dość zaawnasowana korozja i chciałbym zapytać jakich srodków antykorozyjnych i podkładów użyć przed ostateczną powłoką właściwego lakieru i ewentualnie jakich środków mechanicznych użyć by najlepiej i na jak najdłużej zabezpieczyć blache proszę o podawanie konkretnych nazw preparatów dziękuję i pozdrawiam serdecznie



aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » ndz maja 20, 2007 00:08

do konserwacji golej blachy polecam taju srodek jak cortanin doskonale konsereuje i zabezpiecza


pozdrawiam!!!



Pióro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 29, 2007 16:07
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: Pióro » ndz maja 27, 2007 21:54

ok dzieki ale byłem w paru sklepach i proponują mi BRUNOX... działa pozdrawiam



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz maja 27, 2007 22:18

Pióro pisze:ok dzieki ale byłem w paru sklepach i proponują mi BRUNOX... działa pozdrawiam

Potwierdzam BRUNOX sprawdzony i działa! Co do Cortanina (czy jakoś tak) jest trochę tańszy ale nie daje takiego efektu jak Brunox!



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn maja 28, 2007 06:23

raf1al pisze:
Pióro pisze:ok dzieki ale byłem w paru sklepach i proponują mi BRUNOX... działa pozdrawiam

Potwierdzam BRUNOX sprawdzony i działa! Co do Cortanina (czy jakoś tak) jest trochę tańszy ale nie daje takiego efektu jak Brunox!
Panowie jak zastosujecie te rzeczy to niestety niepomalujecie tego elementu.Poprostu na oczyszczoną blachę i przygotowaną szpachel wyprowadzić , potem podkład i lakier a te kortanniny czy jakieś inne wynalazki to można stosować od spodu lub od wewnątrz jak ktoś chce.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pn maja 28, 2007 11:46

Ja na Cortanin dawałem podkład i lakier w październiku i do dziś trzyma bardzo dobrze. Więc nie ma obaw co do malowania na Cortanin.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 326 gości