[mkIV] zamiana boczkow z szybami elektrycznymi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

g0g0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 25, 2005 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mkIV] zamiana boczkow z szybami elektrycznymi

Post autor: g0g0 » pt mar 25, 2005 22:17

Witam,
Posiadam golfa IV w wersji 3d i niestety z manualnymi szybami. Wymyslilem sobie ze kupie boczki z elektrycznymi szybami i podmienie. Ostatnio gadalem z elektrykiem i stwierdzil ze moze byc problem ze sterowaniem i ze moze to byc realizowane za pomoca jakiegos modulu ktorego nie ma w mojej wersji.
Jak to jest??
czy wystarczy przelozyc blachy+boczki czy cos jeszcze trzeba dokupic?
Pozdrawiam
KUBA
ps. jezeli ktos ma boczki w wersji 3d elektryczne szyby i manulane lusterka prosze o kontakt



Awatar użytkownika
juri-gtd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 23:46
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: juri-gtd » sob mar 26, 2005 00:06

jest potrzebny odpowiedni modol ale mozna to rozwiazac za pomoca kilku przekaznikow.... jest z tym sporo zabawy pozdrawiam


Volkswagen... i chce sie zyc!!! steffan 9,10x14, koni, bixenon, czego wiecej chciec ....sprzedam jettke :(:(:(

Awatar użytkownika
soroka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 26, 2006 21:23
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: soroka » sob sty 28, 2006 11:26

Też mam golfa w wersji Basic i nie mam szyb elektrycznych. Niestety jak się dowiedziałem szyby elektryczne połączone są modułem komfortu z lusterkami elektrycznymi, centralnym zamkiem drzwi i klapy, oświetleniem wnętrza i ewentualnie jeżeli występuje szyberdachem. Żeby mieć szyby jak w fabrycznym rozwiązaniu trzeba mieć wszystkie te części i muszą jeszcze chcieć ze sobą współpracować. Tu też tkwi największa trudność, bo modułów komfortu jest chyba ze 20 rodzajów i nie wiadomo jaki jest potrzebny do naszego auta.
Pozdrawiam



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » sob sty 28, 2006 13:16

Wydaje mi się że założenie uniwersalnych szybek jest o wiele prostrze. I Tańsze!

[ Dodano: Sob Sty 28, 2006 12:17 ]
Tzn. elektrycznych uniwersalnych podnośników do szyb. Zakładałem kiedyś takie w Oplu Corsa i nie było wielu problemów.



Bartkedz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 19:59
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Bartkedz » sob sty 28, 2006 14:51

Witam
Kupiłem takiego golfika z "dorobionymi " szybkami. Właśnie
przez wymianę całych boczków, ale w sumie teraz to mam problem taki
iż szybki działają tylko przez jakieś 10 minutek po odpaleniu i tyle
pomaga wyłączenie i włączenie golfika. Tyle sie dowiedziałem, że właśnie ten moduł komforu coś bruździ. sam w sumie nie wiem co z tym zrobić, będzie cieplej to sobie w nim pogrzebie.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz sty 29, 2006 09:39

soroka pisze:Też mam golfa w wersji Basic i nie mam szyb elektrycznych. Niestety jak się dowiedziałem szyby elektryczne połączone są modułem komfortu z lusterkami elektrycznymi, centralnym zamkiem drzwi i klapy, oświetleniem wnętrza i ewentualnie jeżeli występuje szyberdachem. Żeby mieć szyby jak w fabrycznym rozwiązaniu trzeba mieć wszystkie te części i muszą jeszcze chcieć ze sobą współpracować. Tu też tkwi największa trudność, bo modułów komfortu jest chyba ze 20 rodzajów i nie wiadomo jaki jest potrzebny do naszego auta.
Pozdrawiam
Dokładnie tak jak kolega napisał. Ja też mam wersje Basis, z tym jednak że ma dużo dodatków co sprawia że mam pełny pakiet Comfortline i nawet niektóre elementy z wersji Trendline. Wymiana boczków manulanych na elektryczne oraz samo podłączenie tego aby działało bez zarzutów to duży problem. Te wszystkie moduły komfortu, zamek centralny i wyłączniki czasowe sprawiają, że nie jest to takie proste. Jak zakładałem alarm do swojego MkIV to niestety dopiero drugi elektryk samochodowy założył mi go, bo pierwszy nie poradził sobie z całą elektyką, drugi też miał problemy, ale udało mu się.
Elektrycznie otwierane szyby to fajny i przydatny bajer, ale zastanów się czy nie lepiej będzie założyć uniwersalny zestaw do szyb elektrycznych. Boczki i przełączniki od Golfa, a sam mechanizm uniwerslany. Jeśli będzie to dobrze założone to nikt nawet się nie zorientuje że to nie oryginał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości