wymiana paska alternatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kubi79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 00:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

wymiana paska alternatora

Post autor: kubi79 » sob maja 19, 2007 11:51

Witam
Za chwilke ide do garazu wyminic paskek o d alternatora w silniku ABS. Kupujac pasek w sklepie sprzedawca patrzyl na stary i mowil ze nie ma tam autmatycznego napicza poczym dobral odpowiedni pasek. Mam pytanko napewno smieszne dla niektorych bo to banalne ale jak sie do tego zabrac? Nigdy tego nie robilem :) Czy wystrczy poluznic sruby mocujace alternator? i nalozyc nowy pasek? czy cos jeszcze musze odkrecic zeby go wymienic? Moze gdzies jest porada na forum? Bo nie moge znalezc?
z goryu dziek iza pomoc dla laika :P



aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » sob maja 19, 2007 12:02

1 srubka od alternatora naisnac alternator w dol i zdejmujemy stary pasek:) nakladamy nowy alter.w gore i dokrencamy :bajer:


pozdrawiam i powodzenia



kubi79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 00:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubi79 » sob maja 19, 2007 12:07

dziek izaraz ide zrobic :) wolalem sie upewnic



Awatar użytkownika
834
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw maja 21, 2009 23:45
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: 834 » pt paź 02, 2009 01:47

Witam kolegów

Ja zabrałem się za wymiane paska. Zdjąłem go bez problemów, jednak nie potrafię go ponownie założyć. Sprężyna która napina alternator, daje tak wielki opór, że nie jestem w stanie przesunąć alternatora w dół by naciągnąć pasek klinowy.

Mam zamontowany pojedynczy pasek, tylko i wyłącznie pomiędzy silnikiem a alternatorem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 02, 2009 08:17

Trzeba siły więcej uzyć, lepiej to robić we dwóch. Mozna stanąć na alternatorze jedną nogą. Czasem sprezyna pod altkiem się krzywo ustwi, trzba ją poprawić żeby wskoczyła. Ma ona też taki dziubek plasytkowy ktory mozna trochę spiłować żeby altek więcej sie przygiął. Ale fakt że miałem ten sam problem, wynikajcy między innymi z tego że paski sprzedawane w sklepach i dedykowane do mojego 2E są 4 mm krótsze jak fabryczne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz paź 04, 2009 10:21

834, klucz nałóż na śrubę z rolki i pójdzie samemu dasz radę,przerabiałem to u kolegów



Awatar użytkownika
834
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw maja 21, 2009 23:45
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: 834 » wt lut 16, 2010 00:32

Paweł Marek pisze:Trzeba siły więcej uzyć, lepiej to robić we dwóch. Mozna stanąć na alternatorze jedną nogą. Czasem sprezyna pod altkiem się krzywo ustwi, trzba ją poprawić żeby wskoczyła. Ma ona też taki dziubek plasytkowy ktory mozna trochę spiłować żeby altek więcej sie przygiął. Ale fakt że miałem ten sam problem, wynikajcy między innymi z tego że paski sprzedawane w sklepach i dedykowane do mojego 2E są 4 mm krótsze jak fabryczne.

Poradziliśmy sobie opierając metalową brechę o kolumnę kierownicy i popychając alternator głęboko w stronę silnika. Udało nam się założyć pasek. Przez pierwsze miesiące alternator pracował bardzo cicho, ale po kilku zimnych tygodniach z opadami śniegu, pasek zaczął ponownie piszczeć. W temperaturze poniżej zera i przy wysokiej wilgotności powietrza jego pisk słychać przy każdym odpaleniu silnika. Piszczy również po hamowaniu, kiedy w aucie włączony jest nawiew, komplet świateł mijania i instalacja gazowa.

Nie wiem gdzie leży przyczyna. Pasek przez tak krótki okres czasu nie miał prawa by się zużyć



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 343 gości