Prostowanie alusów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Prostowanie alusów

Post autor: piosz7 » pt mar 25, 2005 20:17

Pore dni temu kupiłem na allegro alusy i zauważyłem że mają wgięcie na wewnętrznej części felgi ( dwie sztuki z czterech) więc pojechałem z nimi do wulkanizacji i tam gościu powiedział że są krzywe. Na aukcji były przedstawione jako idealne a okazało się coś innego :grrr: :grrr: :grrr: . Tak są ładniutkie, dwie są idealne ale dwie są krzywe. Dzwoniłem do gościa i zaproponował mi że może opuścić z ceny jak je sobie dam do prostowania ( opuści tyle że pokryje to koszty prostowania i trochę zostanie ). I tu mam do Was pytanie: czy warto dać alumy do prostowania, czy przy jeździe nie będzie się odczuwało że były prostowane, czy lepiej chcieć od niego kase i kupić inne choć możliwe że już takich ładnych za taką kase nie kupie.
Pozdrawiam.



Robert Raburski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 31, 2005 20:03
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Robert Raburski » pt mar 25, 2005 20:28

Daj do prostowania i wrzuć je na tył będzie cacy pozdrawiam


MK3 TDI może kiedyś

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pt mar 25, 2005 21:28

wlkej zdjecie i je lepiej opisz to bedziemy wiedziec czy szkoda:)

mysle ze prostowanie to w miare normalna rzecz, zwłaszcza jak dajesz za felgi niewiele jest taka opcja, ja kupiłęm teraz orginalne BBSy z golfa 3 za 400zł komplet 15"x6" i od razu sprawdziełm je u wulkanizatora przed kupnem, jedna była deko krzywa, mam zaznaczone która i dam ją na tył, i od razu ja wyprostowali, kosztowało to 20zł i było juz w cenie tych 400 za felgi.

Pozdrawiam


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Prostowanie alusów

Post autor: briano » pt mar 25, 2005 22:22

Jeżeli nieduże wgniecenie to śmiało można prostować[ok] Prostowanie felg w naszych realiach normalna sprawa dojcze nie mają tego problemu :hmm:



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » sob mar 26, 2005 07:43

Aluski są właśnie z germanowa tylko leszczu kolorowy co na nich jeździł musiał przejeżdzać wzdłóż krawęznika i na niego najecał prawą stroną bo oba lausy które były z prawej strony są krzywe. Bicie na jednym ok. 3mm a na drugim w dwóch miejscach po ok.2mm. Dla mnie jest to bicie bardzo duże ( może dla tego że procuje jako tokarz, a od siedmiu lat na tokarkach sterowanych numerycznie a tam mierzymy w setkach i w tysięcznych minimetra ).



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » sob mar 26, 2005 07:47

A tak w ogóle to zna ktoś może jakiegoś gostka co dobrze prostuje alusy, chodzi mi o rejon górnego śląska.



Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » sob mar 26, 2005 13:31

Ja prostowałem kiedyś lekko wygięte alusy we Wrocławiu w specjalistycznym zakładzie i nie byłem zadowolony z roboty. Fele dalej biły, że nie szło jechać. Także jestem przeciw. :)


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » sob mar 26, 2005 23:44

jak mozesz to napisz mi gdzie we wrocku prostowales felasie, bo wlasnie ja mam do prostowania jedna sztuke i nie wiem gdzie to zrobic.Jka mozesz to cos poradz.



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » czw mar 31, 2005 21:23

Już je wysłałem do Bielska na prostowanie, zobaszymy jak je chłopaki zrobią.
Pozdro.



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » czw mar 31, 2005 21:37

piosz7 pisze:Już je wysłałem do Bielska na prostowanie, zobaszymy jak je chłopaki zrobią.
Pozdro.
jezeli mozna zapyta to ile cie bedzie kosztowało prostowanie 1 sztuki felgi :grin:


2001-2006 GTI WOLFSBURG EDITION http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1672
2006- A6 AVANT 2.5 TDI AEL KREMOWA SKÓRA KLIMATRONIC VOLL WYPAS

zwirek888

Post autor: zwirek888 » pt kwie 01, 2005 20:35

krzywa felga jest powodem ZMIANY LOZYSKA NA KOLE trzeba o tym pamietac bo to nie male koszty .. moj ojciec tak zalatwil FOCUSA :-( teraz jezdzi na zelaznych ..

%%%%%%%%%%%%%%%%

teraz pytanie do fachowcow jak sprawdzic ze aluski sa krzywe i ile to moze kosztowac ?

czy alusy mozna piaskowac czy to raczej nie wskazane ??

pozdr :-)



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » pt kwie 01, 2005 21:14

KATO pisze:
piosz7 pisze:Już je wysłałem do Bielska na prostowanie, zobaszymy jak je chłopaki zrobią.
Pozdro.
jezeli mozna zapyta to ile cie bedzie kosztowało prostowanie 1 sztuki felgi :grin:


Cena za jedną sztukę to 50 zł. Gościu pokazywał mi alusa który miał wgięcie jak pięść a po przywieźieniu z prostowania z Bielska widziałem że leciała prawie idealnie. Zobaczymy jak mi moje zrobią. :hmm:



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » pt kwie 01, 2005 21:25

zwirek888 pisze:krzywa felga jest powodem ZMIANY LOZYSKA NA KOLE trzeba o tym pamietac bo to nie male koszty .. moj ojciec tak zalatwil FOCUSA :-( teraz jezdzi na zelaznych ..

%%%%%%%%%%%%%%%%

teraz pytanie do fachowcow jak sprawdzic ze aluski sa krzywe i ile to moze kosztowac ?

czy alusy mozna piaskowac czy to raczej nie wskazane ??

pozdr :-)

Możesz to sprawdzić zawożąc je do wulkanizacji mówiąc gościowi żeby je sprawdził, albo możesz podnieść auto na lewarku i pokręcić kołem patrząc dokładnie na felgę czy równo leci ( patrz po obu stronach felgi), jak nigdzie nie bije to znaczy że jast prosta.
Alusy możesz piaskować pod warunkiem że je chcesz regenerować.



Jarek VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw sty 06, 2005 23:56
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Jarek VW » śr kwie 06, 2005 01:29

takie bicia jak opisujesz po 2, 3 mm to jest nic jak te fele załozysz na tył to napewno nic niebędzie czuć!!!!!!! takze prostowaniem w twoim przypadku bym sobie głowy niezawracał bo jezdząc po polskich drogach i tak sie nimi długo nie pocieszysz. pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości