Problem z gaźnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Problem z gaźnikiem

Post autor: golfik88 » pt maja 18, 2007 14:55

Mam problem z golfikiem II 1.6 CL benzynka a mianowicie z gaźnikiem, podczas jazdy zalacza sie samo ssanie i nie puszcza czasami i na postoju, jest to gaźnik Pierburga, jesli ktos wie co moze byc przyczyna takiego wariowania to prosze o porade. A i dodam ze jak sie udezy w pokrywe filtra powietrza to przestaje wariowac ssanie puszcza
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2007 00:57 przez golfik88, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt maja 18, 2007 15:04

napisz jaki to typ pierburga , moze być kilka przyczyn od pęknięcia spręzyny spiralnej w komorze podgrzewania przez wode , dziurawej przepony w automacie ssania pękniętej spręzynki zębatki wyłączania ssania , luz oski przesłony ssania , problem z podciśnieniem , napisz jaki to typ to dam Ci fotki



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » pn maja 21, 2007 12:17

Wydaje mi sie ze jest to Pierburg 2EE jak patrzylem do ksiazki, jest on sterowany elektronicznie, to jest silnik PN
ostatnio jak sie zalaczylo ssanie to wyjalem ten gumowy przewodzik owiniety materialem , ktory wychodzi od ssania do pokrywy filtra powietrza i zatykalem go. Ssanie puszaczalo bo sie dusil ale jak puszczalem to znowu dawal czadu i pelne obroty, ale najciekawsze jest to ze jak juz pisalem, kiedy uderzy sie w pokrywe filtra powietrza to puszcza i nie wariuje.



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » pn maja 21, 2007 12:40

posmaruj ośke ssania lekko wd-40 mozliwe że ona sie zaciera i stąd ssanie sie załacza...



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » pn maja 21, 2007 12:43

zazwyczaj to sie dzieje jak zatrzesie mocniej silnikiem, a nawet jak sie mocniej przygazuje na postoju, a jak juz sie zalaczy to mozna sie rozwalic na siedzeniu i nic nie robic bo sam samochod sobie gazu dodaje i jedzie i jedzie



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » pn maja 21, 2007 12:47

przejrzyj moje posty, u mnie był ten sam problem, okaxzało sie ze mam kable elektryczne koło gaźnika poprzerywane i komp wariował, posprawdzałem je polutowałem przeczysciłem ta ośke ssania i ponad rok mam spokój a mechanicy w warsztatach kazali wymienic gaźnik :bajer:



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » pn maja 21, 2007 13:01

OK! zaraz lukne moze cos wylukam :bajer:
Jeszcze problemik mam z ubywajacym plynem chlodniczym i z wskaznikiem temperatury a mianowicie nie wskazuje optymalnej temperatury a czujnik byl wymieniany



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » pn maja 21, 2007 13:04

podokręcaj wszystkie zaciski weży, zobacz na obudowe silnika jesli masz gdzies niebieski osad to pewnie z stamtad pochodzi ubytek :bajer: a tym czujnikiem to niby jaka ma byc ta optymalna temperatura wg ciebie? wskazówka u mnie najwyżej dochodzi do połowy i tylko w miescie więc sie nie obawiaj...



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » pn maja 21, 2007 13:14

u mnie wczesniej tak dochodzilo do polowy ale teraz juz tak nie jest pomimo wymiany czujnika, mozliwe ze czujnik moze byc do bani mimo iz jest nowy
p.s. patrzylem na spoty moze cos sie z tego uda zrobic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 474 gości