Jak otworzyć klapę bagażnika od środka? Golf Variant

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kape
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 18, 2007 07:42
Lokalizacja: południowa Polska

Jak otworzyć klapę bagażnika od środka? Golf Variant

Post autor: kape » pt maja 18, 2007 07:58

Witam! Wczoraj chyba trochę za mocno zatrzaskiwałem bagażnik bo nie chce mi się dzisiaj otworzyć. Normalnie otwierał się i zamykał z centralnego. Próbowałem otwierać kluczykiem - bez skutku. Mam wrażenie, że kluczyk w bagażniku przekręca się jakoś tak bez oporu.

Wszedłem do bagażnika od środka, zdjąłem ten kawałek plastiku w uchwycie w klapie, odkręciłem śrubkę, która jest pod spodem ale co dalej???

Może ktoś wie jak otworzyć klapę w takiej sytuacji?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt maja 18, 2007 09:32

Nie wiem jak w Variancie, ale w zwyklym wystarczy pociagnac w gore ciegno, ktore idzie od klamki do zamka.
No chyba ze tam w ogole jest inne rozwiazanie :-k


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

greg

Post autor: greg » pt maja 18, 2007 10:12

kape pisze:zdjąłem ten kawałek plastiku w uchwycie w klapie, odkręciłem śrubkę, która jest pod spodem ale co dalej???
dalej to odepnij cały plastik - mocnym szarpnięciem - wtedy będzie dojście do mechanizmu

[ Dodano: Pią Maj 18, 2007 10:16 am ]
skoro wykręciłeś uchwyt to siedzi tylko na zapinkach - wiec trzeba ciągnać



kape
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 18, 2007 07:42
Lokalizacja: południowa Polska

Post autor: kape » pt maja 18, 2007 10:20

Dzięki za podpowiedź - nie miałem śmiałości tak szarpać. Po powrocie z pracy spróbuję.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 18 Maj 2007 20:40 ]
Wszedłem do środka bagażnka i naciskając plastikową osłonę na klapie z góry w dół zwolniłem ją z górnych zaczepów. Potem odciągnąłem na środku od szyby do siebie i udało mi się wsadzić za plastik rękę i otworzyć klapę bagażnika.
Potem dopiero zdjąłem całą osłonę - po bokach i od dołu była przymocowana do blachy 8 kołkami plastikowymi z bolcami w środku (dobrze że wcześniej nie ciągnąłem za mocno bo pewnie bym pourywał).
Okazało się, że urwane jest aluminiowe mocowanie cięgiełka z drutu, które jest normalnie przymocowane z jednej strony do zamka (tego, który zamyka klapę) a z drugiej do mechanizmu z centralnego (to ta aluminiowa ułamana część). Obawiam się, że muszę wymienić całe to ustrojstwo :crazy:

Może ktoś wie jak się to nazywa fachowo? Czy żeby to wymienić trzeba odkręcać mocowanie tablicy rejestracyjnej?

I jeszcze jedno - czy będę mógł wykorzystać wkład do zamka - wygląda, że jest ok. - nie chciałbym mieć pęku kluczy bez potrzeby.

Dzięki z góry za wszelkie informacje!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości