Spalanie - prawidłowe?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zyzioone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 21:50
Lokalizacja: Koszalin

Spalanie - prawidłowe?

Post autor: zyzioone » czw maja 17, 2007 23:50

Witam wszystkich. Mam Golfa II 1.6 rocznik 1986. Autko pali mi po mieście 11.7 litra/100 km i nie wiem czy jest to normalne? Pytałem znajomego mechanika który powiedział mi że to normalne spalanie jak na ten samochód.Samochodem pokonuje małe odcinki drogi np. na uczelnie i po zajęciach z powrotem co powoduje że tak naprawde cały czas( albo prawie cały czas) chodzi na ssaniu.(na uczelnie mam ok 2-3 km), czyli ssanie nie zdąża sie wyłączyć. Na trasie samochod pali mi ok.8-9 litrów. Zastanawiam się nad zagazowaniem autka, dlatego też pytam. czy takie spalanie to normalka. Samochód kupiłem rok temu ale jeżdże nim od 2 miesięcy a sprzedający mi mówił że spala 9 litrów po mieście i pewnie mnie kłamał:)Pozdrawiam!



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt maja 18, 2007 00:18

zyzioone, hmm a mi sie wydaje ze to spalanie to masz troche za wysokie jednak :///
Chociaz skoro pokonuejsz takie krótkie trasy jak 2-3 km to moze tak wyjśc
Ale w trasie 9l ??? To Ty mu musisz ładnie butować albo nie wiem :/



zyzioone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 21:50
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: zyzioone » pt maja 18, 2007 00:32

Dodam jeszcze że jestem młodym kierowcą i nie mam jeszcze wprawy w jeżdżeniu samochodem(jeżdże od dwóch miesięcy). Co do jazdy po trasie to przepisowo - 100km/h max.Zastanawiam sie nad zagazowaniem autka - bo jednak te 11.7 litra troche przeraża - a wiadomo studenci do bogatych nie należą:)

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » pt maja 18, 2007 10:26

Przy prędkości poniżej 100km/h powinien Ci spalić poniżej 7l/100km. Mi w mieście pali do max 9,5l a w trasie średnio 7l. Tyle co Ty piszesz to pali mi gazu. I to nie bardzo te 9l w trasie.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

north123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 18:00
Lokalizacja: opole

Post autor: north123 » pt maja 18, 2007 10:41

Mi na trasie bierze około 7 litrów jesli jade "bez szalenstw" i sam (bez obciazenia) to spokojnie wezmie troszke mniej, ale w miescie prawie 12 litrów :O bmw 525i tyle bierze, w miescie mi około 7.5-9 max przy naprawde wielkich korkach



Awatar użytkownika
kolizebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn mar 19, 2007 12:16
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: kolizebo » pt maja 18, 2007 12:27

zyzioone pisze:(na uczelnie mam ok 2-3 km), czyli ssanie nie zdąża sie wyłączyć.
Cześć. Wydaje mi się, że ssanie włącza się od rozpoczęcia pracy, bo silnik zimny a dopiero jak osiągnie odpowiednią temperaturę to się wyłącza na podstawie wskazań czujnika temperatury :)

PS sprawdź sobie oznaczenie silnika, gaźnika czy wtrysku to będzie można coś więcej powiedzieć. A spalanie masz faktycznie trochę duże. Przyczyn może być trochę. Przy silniku 1,6 możesz mieć oznaczenie PN a co za tym idzie porażkowy elektroniczny gaźnik :> Jak się jeszcze nie znasz żeby samemu wsadzić "łapska" i coś popróbować zrobić to radzę podjechać do dobrego speca, który Ci przepatrzy i powie konkretnie co to jest i nie zapłacisz jak za mokre zboże. Zrób to w miarę szybko bo paliwo drożeje a Ty płacisz za to wysokie spalanie. Powodzenia i pozdrawiam :)


It's better to burn out than to fade away!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości