[MK3 VR6] Bierze olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

modny

[MK3 VR6] Bierze olej

Post autor: modny » pt mar 25, 2005 11:02

Witam.

Mam VR6-tke przebieg ok 160kkm i bierze olej tak wyliczylem ze ok 0,8l na 1000km. Zauwazylem tez ze takie zuzycie wystepuje przy ostrzejszej jezdzie krecac go do 5-6 tys rpm. Za autem nie wystepuje zaslona dymna ale jak go sie przegazuje to czus w spalinach typowy zapach spalanego oleju.

Teraz pytanko:
Czy to moga byc uszczelniacze zaworkow czy szykowac sie na cos powazniejszego?
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2006 16:00 przez modny, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BestIa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 13:05
Lokalizacja: Nieznana
Kontakt:

Post autor: BestIa2 » pt mar 25, 2005 11:45

O ile mmnie pamiec nie myli to przy butowaniu tyle bedzie bral standart
pozrdo BestIa



modny

Post autor: modny » pt mar 25, 2005 23:36

Czy jakis posiadacz autka z takim silnikiem moglby wypowiedziec sie na ten temat? Jak u niego wyglada sprawa ze spalaniem oleju?



Awatar użytkownika
artek PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 04, 2004 12:36
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: artek PL » sob mar 26, 2005 11:21

modny pisze:Czy jakis posiadacz autka z takim silnikiem moglby wypowiedziec sie na ten temat? Jak u niego wyglada sprawa ze spalaniem oleju?
ja mam dokładnie tak jak Ty (co prawda w 1,8 16v) i też nie wiem co o tym sądzić (przy mojej jeździe dolewam ok 3-4 litry na 10 tys.) ale to chyba za dużo he he. Jak nie kręcę powyżej 4,5 tys to nie widzę zużycia oleju ale chyba nie jest to do końca normalne. Dodam tylko że nie ma problemów z silnikiem (-25 zapala od dotknięcia; mocy mu wystarcza) a książka obsługowa podaje 1,5 litra na 1000km ale przyznam, że wolałbym żeby nie brał wcale oleju. Wystarczy że bierze grubo paliwa. :grin:



modny

Post autor: modny » sob mar 26, 2005 13:02

No wlasnie silnik chodzi ok zapala bez problemu i jak jezdzi sie do 3tys to bierze znikoma ilosc oleju a tylko troche sie go pogoni to zaraz ubywa. A przeciez nie da sie jezdzic do 3tys rpm :satan:
Zacytuje gdzies przeczytany text: "zycie w VR zaczyna sie od 3,5 tys rpm..."

A slyszalem ze uszczelnicze zaworow to normalna sprawa w VW tymbardziej ze autko ma 11roczek:)



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » sob mar 26, 2005 13:11

Coś napewno musi być nie tak.
Jakaś nieszczęlność niewątpliwie, tym bardziej że czujesz zapach spalonego oleju.
Do mojego mie dolewam przktycznie wcale, na 10.000km wystarczy litr.


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » sob mar 26, 2005 17:02

Coż wygląda na to ,że powinieneś wymienić na poczatek uszczelniacze zaworowe. Zabieg to tańszy niż rozbiórka silnika i wymiana pierścieni wraz z uszczelniaczami a to poza tym jeśli nie ma konieczności otwierania silnika-lepiej tego nie robić. Uszczelniacze można wymienić bez zdejmowania głowicy. Troszke to trudne w tym silniku ale zapewniam da sie zrobić i powienno zużycie oleju zmiejszyć się o jakieś 0,5 l. na tys.km.



Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » sob mar 26, 2005 19:38

VR to VR pic lubie nietylko benzyne :grin: , ale w twoim przypadku cos za dużo tego oleju chyba troche łyka :chytry:



Awatar użytkownika
VR
VW Klub Białystok
VW Klub Białystok
Posty: 356
Rejestracja: czw lis 04, 2004 11:28
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: VR » sob mar 26, 2005 21:42

wymien uszczelniacze i przejdz na polsyntetyk to powinno zalatwic sprawe u mnie pomoglo


[img]http://images38.fotosik.pl/50/69e61b6ae5a4bbde.jpg[/img]

modny

Post autor: modny » ndz mar 27, 2005 00:41

VR pisze:wymien uszczelniacze i przejdz na polsyntetyk to powinno zalatwic sprawe u mnie pomoglo
heh ja juz na mineralu jezdze



D_awid

Post autor: D_awid » ndz mar 27, 2005 20:30

Witam.podepnę się pod temat.co prawda mój silnik z porównaniem do vr6 to wersja bieda bo jest o 1,4 ale bierze olej jak mało który.na jakieś 10tys km woził mi z trzy litry.Dodam ze autko chodzi jak trzeba żadnych problemów,od kiedy go mam przejechałem 10tys km i żadnego najmniejszego problemu ,żadnych awarii itp.po prostu bajka gdyby nie ten olej.Przyczyn jak się domyślam i czytam może być mnóstwo.Ale jakie mogą być konsekwencje jeśli się za to nie wezmę i z tym nie uporam czy czeka mnie spory wydatek jeśli nie dojdę co to może być i nie usunę przyczyny?co może się wydarzyć w przyszłości?



Awatar użytkownika
dashero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dashero » ndz mar 27, 2005 20:35

No faktycznie jesli 3 litry oleju to zadna awaria to podziwiam........ :chytry:



modny

Post autor: modny » pn mar 28, 2005 11:35

dashero pisze:No faktycznie jesli 3 litry oleju to zadna awaria to podziwiam........ :chytry:
Czyli mozna przyjac ze wymiana oleju co 5kkm :grin:
3l to chyba prawie tyle co wchodzi w ten silniorek



Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » pn mar 28, 2005 14:47

wchodzi troche wiecej :grin: Ale sam jestem ciekaw czym to gorozi czy moze jezeli zawsze jest wiecej niz minumu,nie ma duzego zagrozenia?Czy predzej czy pozniej cos pieprznie?


Squad nocne mary :satan:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości