Traci moc, gasnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Traci moc, gasnie

Post autor: lab » śr maja 16, 2007 19:37

Witam,

Jakis czas temu kupilem sobie autko w calkiem niezlym stanie (tak mi sie wydawalo). Dlugo nie pojezdzilem, bo zaczely sie problemy z silnikiem.
Pierwsze objawy problemow: podczas normalnej jazdy nagła utrata mocy, chwilowe zaniki i po jakims czasie powrot do normalnego stanu. Silnikiem szarpie podczas stalej predkosci obrotowej jak i podczas przyspieszania (wlasciwie bardzo opieszale reagujne wtedy na pedal gazu). Odpalanie zimnego/cieplego silnika to walka o to by nie zgasl. Trzyma ok 900 obrotow i co chwila dochodzi do stanu jakby mial gasnac, nie gasnie jednak, tzn tak bylo przed wizyta w drugim warsztacie.
Samochod odwiedzil juz 2 warsztaty, w pierwszym mechanik stwierdzil ze to przeplywomierz i on sie na elektronice nie zna. Regulowal tez zaplon. Wizyta w drugim warsztacie - diagnoza padniety przeplywomierz. Zostal wymieniony, auto oddane jako naprawione. Podczas drogi powrotnej ok. 15 km stopniowo nasilaly sie poprzednie objawy. Delikatne szarpanie silnika. Pod koniec drogi juz znacznie bardziej zauwazalne.
Po godzinnym postoju po odpaleniu, zgasl. Tak sie juz dzieje podczas kazdej kolejne proby. Silnik powalczy troche z obrotami i gasnie.
W chwili obecnej auto wraca na warsztat, z tym ze nie mam pewnosci czy to cos zmieni...
Od zakupu auta wymienilem: rozrzad, swiece NGK, przewody Beru, olej i filtr, filtr paliwa, filtr powietrza. Jesli macie jakies pomysly to prosze o pomoc.

pzdr



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr maja 16, 2007 19:53

ja bym sprawdzil pompe paliwa czy podaje pod odpowiednim cisnieniem i komputer bo to on moze byc winny (najlatwiej pozyczyc na chwile od kogos) a no i moze jeszcze cewke zaplonawa moze przerywa


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Jurak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 15, 2005 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jurak » śr maja 16, 2007 20:22

Witam - miałem identyczny problem z moim goofim - być może masz ten sam problem który i ja przerabiałem

Na warsztacie stwierdzili że "łapie fałszywe powietrze" powymieniali uszczelki i goofi śmiga az miło :bigok: pozdrawiam



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr maja 16, 2007 20:46

Jezeli obroty Ci tak falują na wolnych obrotach góra doł i mometami jak by mial zgasnac to jest to uszczelka srawdz czy Ci nie leci plyn chlodzacy , jezeli nie to zobacz czy leci Ci olej z uszczelki pod głowica a jak nie to najprawdopodobniej przerdzewiala uszczelka pod glowica i ja wydmuchalo druga sprawa to moze byc yszczelka pod tym gaznikiem od ftrysku jak bys robil uszczelke ti tez wymien bo to tez ma znaczenie obstawial bym te 2 rzeczy


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: lab » śr maja 16, 2007 20:54

Cewka zaplonowa byla sprawdzana w pierwszym warsztacie. Diagnoza mechanika OK.
Faktycznie ubywa mi plynu chlodzacego i to dosc szybko. Jest jakis nieduzy wyciek oleju z silnika, to bylo sprawdzane w drugim warsztacie - podobno niegrozne.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr maja 16, 2007 20:55

a kompresja byla sprawdzana??


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr maja 16, 2007 20:59

Obstawiam ze rdza zzarla Ci usczelke msz przedmuch uwazaj Bo w pewnym momecie moze isc Ci bialy dym z silnika to znaczy ze plyn bedzie uciekal w zastaszajacym tepie ja tak mialem ile masz przebiegu?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: lab » śr maja 16, 2007 21:13

@zajac
prosilem o to ale zapomnieli..

@grandilodz
Z rury leci mi czesto przy odpalaniu czarny dym
Co do przebiegu to nie wiem co mam napisac :) na liczniku mam ok 130k , blachy i podwozie jest super tylko silnik odstaje



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr maja 16, 2007 21:32

Uszczeple powinno sie wymienic po 10000 chyba ze jeszcze jest oki sprawdz czy masz olej w plynie i to na tyle


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr maja 16, 2007 21:33

to sprawdz kompresje i moze potwierdzisz lub wyeliminujesz uszczelke i jesli nie bedze to ona to skoro dymi ci na czarno moze wtryski nie domagaja i trzeba by na poczatek sprawdzic to co napisalem wyzej plus napiecie i cisnienie na wtryskach


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

lab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 08, 2007 21:32
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: lab » śr maja 16, 2007 21:48

Dzieki za pomoc, napisze jeszcze co sie bedzie dzialo po kolejnej wizycie w warsztacie. Oczywiscie dla was po "pomogl".


pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości