Odgrzybianie klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Odgrzybianie klimatyzacji

Post autor: inspire » pn maja 14, 2007 21:23

Czy ktoś już to robił i mógłby zapodac jakieś zdjątka, chciałbym dobrze wyczyścic climatronic a nie zepsu klimy. Do MK3 znalazłem ładny opis i zdjątka a do 4 nic.

CO MA KLIMATYZACJA DO PROBLEMOW Z SILNIKIEM DIESLA !!! DOBIERAJ ODPOWIEDNIE DZIAŁY !!!

Ano to ma że diesel to nie benzyna , napisz czy są takie same w benzynie jak i w dieslu to zadam to pytanie na forum benzyny mimo iż mam diesla. Bo ja nie mam takiej wiedzy może ty masz większą to podziel się tu z nami. Zastanów się co piszesz.
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2007 19:44 przez inspire, łącznie zmieniany 3 razy.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » pn maja 14, 2007 22:19

inspire, więc ja robiłem już klimę.

Zrobiłem ją pianką wtryskiwaną do wylotów powietrza w kabinie. Ale uwaga pianka owa skropliła się i gdzieś zalała elektrykę tak, ze przez godzinę dwie nie miałem podświetlenia zegarów.

Lepszy jest aerozol do klimy. odpalasz go w kabinie zamykasz szczelnie a klima na maxa z zamkniętym obiegiem. Bez ryzyka...


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » pn maja 14, 2007 22:26

inspire, a nie lepiej podjechac Ci gdzies zeby Ci to zrobili wychodzi to w granicach 40-50zl przynajmniej u mnie w miescie...



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pn maja 14, 2007 22:31

Preparat 40zł wurtha starcza na 2 razy a i człowiek się czegoś nowego nauczy.
W aso wołają 210zł, a w innych 100zł. Z tego co czytałem to pryska się na parownik i do rurki skraplacza oraz na kratki nawiewu. Tylko gdzie wychodzi rurka skraplacza i gdzie jest parownik w tym cudzie techniki?


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » pn maja 14, 2007 23:12

WITAM CIE CO PRAWDA NIE MA ZDJEC ALE POWIEM CI JAK TO SIE ROBI BARDZO PROSTO OTWIERASZ MASKE ZDEJMUJESZ NA PODSZYBIU PLASTIK KTORY CHRONI FILTR PYLKOWY I TERAZ UWAGA WYCIAGASZ TEN FILTEREK W MIEDZY CZASIE ZAMYKASZ KOGOS W SZCZELNIE ZAMKNIETYM AUCIE (TO NIE ZARTY)KTORY ZMIENIA CIAGLE POLOZENIE NADMUCHU OCZYWISCIE PRZY WLACZONEJ KLIMIE GDY SKONCZYSZ WPUSZCZAC PREPARAT NIECH JESZCZE PRZEZ CHWILE TO JESZCZE CHODZI POCZYM WYLACZASZ KLIME I ZOSTAWIASZ SZCZELNIE ZAMKNIETE AUTKO NA JAKIES 2 GODZ I PROBLEM Z GLOWY


PS, NIE ZAPOMNIJ ZLOZYC PONOWNIE FILTRA


POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » wt maja 15, 2007 09:39

Ehh jak zawsze byle taniej :dol: nie lepiej jest pojechac wymienic gaz w klimie i odrazu odgrzybic?Odrazu filter od klimy wymienic.



Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » wt maja 15, 2007 17:17

$iwy, słuszna odpowiedź, ja to zrobię też następnym razem.


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » wt maja 15, 2007 17:37

Może się przyda na coś ten artykuł? http://moto.wp.pl/kat,45754,wid,8400814,wiadomosc.html



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » ndz maja 20, 2007 12:30

tak tylko że ja w zeszłym roku to robiłem więc nie widze potrzeby w tym roku wydawa 200zeta. Z tego co się orientowałem to uzupełnienie i czyszczenie R dokonuje się raz na 2 lata a ubywa go co roku około do 10%.

A czy nie wpuszcza się też preparatu od wewnątrz tam gdzie zasysa powietrze?? pod nogami kierowcy i pasażera??


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

zurito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 13:39
Lokalizacja: Pokarpacie
Kontakt:

Post autor: zurito » pn maja 21, 2007 21:44

INSPIRE ja także przerabiałem ten temat i uczyłem sie na błedach.Zastosowałem preparat firmy WURTCH i nic tam nie piszą o psikaniu w kratki nawiewu , ponieważ to nic nie daje .Spryskać musisz parownik bo to on jest zimny i to na nim tworzą się "grzybki" poniewarz skrapla się na nim woda , psikanie pod filtr pyłkowy także nic nie daje poniewarz osiądzie na obudowie filtra i nie dostanie sie na parownik .Odkrecasz schowek przed pasarzerem następnie odkręcasz silnik dmuchawy i masz parownik prawie jak na dłoni mozna go dokładnie pokryć preparatem grzybobójczym.Oczywiście mozna takrze psiknać w kratki nawiewu dla pewności ale tam raczej wilgoci nie ma i nie powinny rozwijac sie mikroby.Preparat firmy WURTCH musi zostać nałozony w stanie ciekłym, a opary chyba nie maja własciwości grzybobójczych. W profesjonanych stacjach obsługi klimy mają urządzenia do ozonowania i one czyszczą klime "gazem" wątpię jednak aby większość tanich preparatów niewiadomego pochodzenia mogło zabić "grzybki" działajac tylko w formie gazowej. pozdrawiam i zyczę powodzenia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości