Szarpie na zimnym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Szarpie na zimnym

Post autor: Romek13 » ndz maja 13, 2007 17:50

Siema, dużo już szukałem na forum i nie znalazłem tego czego szukałem, a mianowicie rozwiązania mojego problemu dotyczacego odpalania zimnego silnika.
chopdzi o to że jak odpalam samochód to jest ok do momentu aż dodam gazu, lekko wystarczy, wtedy silnik gaśnie i jak próbuje go odpalić to takj jakby iskry nie było i tak stopniowo jak zakręce to zaczyna chytać na 1 cyl. potem 2, 3 i 4 i coś załapuje, ale wystarczy że dam mu odsapnąć ok 1 min i pali na dotyk chodzi równo do momentu aż przygazuje i tak w kółko ąz sie zagrzeje lekko, wiem wystarczy że nie bede gazował i dam mu sie zagrzać i bedzie ok, ale tak byc nie może, to nie jest normalne. Dodam że świece są nowe, czujnik ssania wymieniony, przewody chyba odpadają bo nawet jak w słońcu stoi i wystygnie to problem jest widoczny, ale nie tak uciązliwy. nie wiem na co stawiać, może modół, podpowiedzcie.
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 18:35 przez Romek13, łącznie zmieniany 1 raz.



kley

Post autor: kley » ndz maja 13, 2007 17:53

A mi sie wydaje ze po prostu go zalewa na zimnym... Dodasz gazu to go zaleje, potem krecisz kreci krecisz i zaczyna powoli lapac, bo odparuje, tak na moj rozum... Na tych silnikach sie nie znam, wiec nic konkretniejszego nie powiem... :(



Tomek MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 20:08
Lokalizacja: z woj. Łódzkiego

Post autor: Tomek MK2 » ndz maja 13, 2007 18:31

może tez być wina silnika krokowego



Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » ndz maja 13, 2007 18:56

No w sumie nie było by to głupie z tym zalewaniem, jest też czasami tak że jak tak nie umi załapać to strzeli z wydechu, w takim razie co mam zrobić, na regulkacji spalania byłem ostatnio to powinno być ok, stało sie to po tym jak samochód stał 6 tyg u mechanika zanim ten raczył sie nim zająć, może to że go zalewa to jednak może być cewka, po takim postoju mógł ją szlag trafić i jest bardzo słaba.



kley

Post autor: kley » ndz maja 13, 2007 21:41

a sprawdz czy masz iskre, wykrec swiece, zaloz na nia fajke i przytknij do masy, niech ktos zacznie krecic rozrusznikiem, jak nie ma iskry, to wiesz, ze szukac musisz w ukladzie zaplonowym, a jak jest iskra, a swiece beda np mokre, to moznaby sie domyslac, ze go zalewa...



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » pn maja 14, 2007 20:15

Jak strzela z wydechu to może zapłon masz źle ustawiony ??


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » pn maja 14, 2007 20:21

Ja mialem podobny problem jak umyłem silnik. U mnie padła cewka i jeden przewód zapłonowy. Jak masz mozliwosc to przełóż od innego golfa i sprawdz. Jak padła cewka to chodził jak był ciepły potem jak zimny a potem zgasł. jak padł przewód to własnie szarpał itd.

[ Dodano: 14 Maj 2007 20:24 ]
aha przy sprawdzaniu iskra była zawsze na swiecach wiec takie spradzanie z odkreceniem swiecy niwiele dało bo pokazywalo ok a le po zalozeniu własnie szrpało i dopiero przełozenie z innego golfika pokazalo usterke



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » pn maja 14, 2007 22:37

witam mam podbny problem na benzynie jak jest zimny to zapal od pierwszego ale zaraz po tym jak dodam gazu to az benzyna tryska z wydechu po przejechanu kilku kilometrów gdy wciskam gaz to traci na mocy i sie zamula lub szrpie. nie wiem o co chodzi na gazie jst wszystko ok


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » pt maja 18, 2007 19:42

Witam, myśle że temat można zamknąć gdyz moje GTI zostało dziś zniszczone, niestety tak to bywa, na szczęscie wszyscy cali. Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 419 gości