Szarpie po odpaleniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Szarpie po odpaleniu

Post autor: Romek13 » sob maja 12, 2007 13:25

Witam, mam taki mały problem z silnikiem, a dokładnie z jego porannym odpalaniem, problem polega na tym że zaraz po odpaleniu jest ok do momentu az dodam gazu, wtedy zaczyna szarpać i gaśnie, potem to już tragedia, co chwile gaśnie i szarpie, do momentu az sie zagrzeje, wystepuje to na gazie jak i benzyniem, czujnik ssania wymieniony, świece nowe, kopułka wyczyszczona

Drugi mój problem to działanie silnika na benzynie, tutaj problem wyglada następujaco, głównie występuje on na zimnym silnikujak i na ciepłym, gdy z biegu jałowego dam dynamicznie gazu to w zakresie niskich obrotów (do 3000)szarpie silnikiem i się dławi, potem idzie elegancko, na gazie ten problem nie wystepuje.

Tak na marginesie dodam że silnik wogule wkręca sie wolniej niż było to przed założeniem lpg, nawet po zdjęciu mixera problem nadal wystepuje.

Mam także 2 pytania dotyczace umiejscowienia takich elementów jak przyspieszacz zapłonu, oraz czujnik halla, oraz jak sprawdzić ich działanie

Chyba oddam golfa na szrot. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 13:14 przez Romek13, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 12, 2007 13:31

Romek13 pisze:jak przyspieszacz zapłonu, oraz czujnik halla, oraz jak
poprzez kręcenie aparatem uzyskujesz przyspieszenie zapłonu lub jego opóznienie a czujnik halla jest takim swego rodzaju przerywaczem tylko tyle że elektronicznym a nie jak to było dawniej kowadełko
Romek13 pisze:Chyba oddam golfa na szrot.
NIE RóB MU KRZYWDY



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości